Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.06.2006 > 11:49 Versiunea pentru printare
Joi, 15 iunie 2006, ora 11:49

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Amendament - Amendamente respinse art. 46 alin. 2 lit.a)
PL 482/2005 camerelor de comerț și industrie din România
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:163 47 41 13 31 10 11 8 2
- voturi pentru (DA):74 36 3 - 30 - 4 1 -
- voturi împotrivă (NU):84 11 36 12 1 10 6 7 1
- abțineri:2 - - - - - 1 - 1
- nu au votat:3 - 2 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
2. Adomniței Cristian Mihai PNL NU
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almășan Liviu PC NU
5. Amarie Constantin PSD NU
6. Amet Aledin Minoritati NU
7. Andon Sergiu PC DA
8. Andreica Romică PNL NU
9. Antal Árpád-András UDMR NU
10. Ardelean Lia PC NU
11. Baban Ștefan PRM NU
12. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
13. Bănicioiu Nicolae PSD DA
14. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR NU
15. Bentu Dumitru PSD DA
16. Bivolaru Ioan PSD DA
17. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
18. Boeriu Valeriu-Victor PNL NU
19. Bónis István UDMR NU
20. Boureanu Cristian Alexandru PNL NU
21. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
22. Buciu Angela PRM NU
23. Buciuta Ștefan Minoritati NU
24. Buda Ioan PSD DA
25. Buzatu Dan Horațiu PNL NU
26. Calimente Mihăiță PNL NU
27. Canacheu Costică PD-L DA
28. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
29. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
30. Călin Ion PSD NU
31. Câmpanu Liviu PNL NU
32. Chiș Filonaș PSD DA
33. Cindrea Ioan PSD DA
34. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
35. Ciopraga Mircea PNL NU
36. Codîrlă Liviu PRM NU
37. Constantinescu Anca PD-L NU
38. Corlățean Titus PSD DA
39. Crăciunescu Grigore PNL DA
40. Diaconescu Renică PC DA
41. Dobre Traian PNL DA
42. Dragomir Gheorghe PNL NU
43. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
44. Dumitriu Dragoș Petre PRM NU
45. Dumitriu Mihai PSD DA
46. Dușa Mircea PSD DA
47. Duțu Stelian PD-L DA
48. Eserghep Gelil PRM NU
49. Faina Constantin PC NU
50. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM -
51. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
52. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
53. Furo Iuliu Ioan PRM NU
54. Gabor Gheorghe PNL NU
55. Găleteanu Monalisa PSD NU
56. Georgescu Filip PSD NU
57. Gerea Andrei Dominic PNL NU
58. Gheorghe Valeriu PNL NU
59. Gheorghiof Titu Nicolae PNL -
60. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
61. Godja Petru PSD DA
62. Gonțea Ion PD-L DA
63. Hanganu Romeo Octavian PC NU
64. Hoinaru Marian PNL NU
65. Ibram Iusein Minoritati NU
66. Igaș Traian Constantin PD-L DA
67. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
68. Iordache Florin PSD DA
69. Iordache Grațiela Denisa PC DA
70. Iustian Mircea Teodor PNL NU
71. Kelemen Hunor UDMR NU
72. Király Andrei-Gheorghe UDMR NU
73. Lificiu Petru - NU
74. Luchian Ion PNL NU
75. Man Mircea PD-L DA
76. Manolescu Oana Minoritati NU
77. Manta Pantelimon PC DA
78. Marian Dan Mihai PNL NU
79. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
80. Máté András-Levente UDMR NU
81. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
82. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
83. Merce Ilie PRM NU
84. Mihalache Sorin Dan PSD NU
85. Mihei Andrian-Sirojea PC NU
86. Mircea Costache PRM NU
87. Mironescu Laurențiu PD-L DA
88. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
89. Mînzînă Ion PRM NU
90. Mocanu Alexandru PD-L DA
91. Mocanu Vasile PSD DA
92. Moisoiu Adrian PRM NU
93. Moldovan Emil Radu PSD NU
94. Momanu Corneliu PNL NU
95. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
96. Movilă Petru PD-L DA
97. Munteanu Ioan PSD DA
98. Nassar Rodica PSD NU
99. Nedelcu Gabriela PSD DA
100. Nica Dan PSD DA
101. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
102. Nosa Iuliu PSD DA
103. Oancea Viorel PNL NU
104. Olarean Aurel PD-L DA
105. Olteanu Bogdan PNL NU
106. Ovidenie Costel - Abținere
107. Palăr Ionel PNL NU
108. Pambuccian Varujan Minoritati NU
109. Pardău Dumitru PNL NU
110. Paveliu Marian Sorin PNL NU
111. Păun Nicolae Minoritati NU
112. Petrea Constantin PD-L DA
113. Plumb Rovana PSD NU
114. Ponta Victor-Viorel PSD DA
115. Popa Cornel PNL NU
116. Popa Nicolae PC NU
117. Popescu Dan Ioan PSD DA
118. Popescu Florin Aurelian PNL NU
119. Popescu Ionica Constanța PC Abținere
120. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
121. Pruteanu Vasile PNL NU
122. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
123. Pupeză Viorel PSD DA
124. Racoceanu Viorel PD-L DA
125. Raicu Romeo Marius PD-L DA
126. Rădulescu Cristian PD-L DA
127. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
128. Rus Ioan Aurel PRM NU
129. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
130. Sanda Victor PSD DA
131. Sandu-Capră Mihai PNL NU
132. Săpunaru Nini PNL NU
133. Sârb Gheorghe PSD DA
134. Sârbu Marian PSD DA
135. Stan Ioan PSD DA
136. Stan Ion PSD DA
137. Străchinaru Petre PD-L DA
138. Strungă Emil PNL DA
139. Szekely Levente Csaba UDMR NU
140. Știrbeț Cornel PNL NU
141. Știucă Alecsandru PSD DA
142. Tabără Valeriu PD-L DA
143. Tamás Sándor UDMR NU
144. Tămagă Constantin PSD DA
145. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
146. Teodorescu George Alin PSD DA
147. Timar Liviu PSD DA
148. Timiș Ioan PSD DA
149. Toma Florentina Marilena PSD NU
150. Toma Horia-Victor PNL NU
151. Turcan Raluca PNL -
152. Ujeniuc Dragoș PNL NU
153. Ungureanu Petre PNL NU
154. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
155. Ursărescu Dorinel PNL NU
156. Vainer Aurel Minoritati NU
157. Varga Attila UDMR NU
158. Vasile Aurelia PSD NU
159. Văsioiu Horia PD-L DA
160. Vlădoiu Aurel PSD DA
161. Zaharia Claudius Mihail PNL NU
162. Zamfirescu Dan Dumitru PRM NU
163. Zegrean Augustin PD-L DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 18 iunie 2019, 10:18
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro