Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.02.2017 > 14:44 Versiunea pentru printare
Marți, 14 februarie 2017, ora 14:44

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 98/2016 pentru modificarea art.188 alin.(1) din Ordonanța de urgență a Guvernului nr.34/2006 privind atribuirea contractelor de achiziție publică, a contractelor de concesiune de lucrări publice și a contractelor de concesiune de servicii
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:290 137 61 29 19 16 13 15
- voturi pentru (DA):289 136 61 29 19 16 13 15
- voturi împotrivă (NU):1 1 - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Antal István-János UDMR DA
9. Anton Anton ALDE DA
10. Apjok Norbert UDMR DA
11. Ardelean Ben-Oni PNL DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Axinte Vasile PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Badea Leonardo PSD DA
16. Balan Ioan PNL DA
17. Balint Liviu-Ioan PMP DA
18. Banias Mircea Marius ALDE DA
19. Barna Ilie Dan USR DA
20. Bălănescu Alexandru PSD DA
21. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Bende Sándor UDMR DA
24. Benedek Zacharie UDMR DA
25. Benga Tudor - Vlad USR DA
26. Benkő Erika UDMR DA
27. Bica Dănuț PNL DA
28. Bichineț Corneliu PMP DA
29. Birchall Ana PSD DA
30. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
31. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
32. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
33. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
34. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
35. Bode Lucian Nicolae PNL DA
36. Bodea Marius PNL DA
37. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
38. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
39. Bontea Vlad PSD DA
40. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
41. Borza Remus-Adrian ALDE DA
42. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
43. Botez Mihai-Cătălin USR DA
44. Bran Ioana PSD DA
45. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
46. Budăi Marius-Constantin PSD DA
47. Buican Cristian PNL DA
48. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
49. Bulai Iulian USR DA
50. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
51. Burciu Cristina PSD DA
52. Calista Mara-Daniela PNL DA
53. Calotă Florică Ică ALDE DA
54. Căciulă Aurel PSD DA
55. Călin Ion PSD DA
56. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
57. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
58. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
59. Cherecheș Florica PNL DA
60. Cherecheș Viorica PNL DA
61. Chichirău Cosette-Paula USR DA
62. Chiriac Viorel PSD DA
63. Chiriță Dumitru PSD DA
64. Ciocan Dan PSD DA
65. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
66. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
67. Ciuhodaru Tudor PSD DA
68. Cîmpeanu Sorin Mihai ALDE DA
69. Cîtea Vasile PSD DA
70. Cobuz Maricela PSD DA
71. Cocoș Vasile PSD DA
72. Codreanu Constantin PMP DA
73. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
74. Cosma Andreea PSD DA
75. Cosma Lavinia-Corina USR DA
76. Costescu Manuel USR DA
77. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
78. Cristache Cătălin PMP DA
79. Csép Éva-Andrea UDMR DA
80. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
81. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
82. Culeafă Mihai PNL DA
83. Cupă Ion ALDE DA
84. Dan Nicușor Daniel USR DA
85. Dehelean Silviu USR DA
86. Dîrzu Ioan PSD DA
87. Dobre Mircea-Titus PSD DA
88. Dobre Victor Paul PNL DA
89. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
90. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
91. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
92. Dohotaru Adrian-Octavian USR DA
93. Drulă Cătălin USR DA
94. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
95. Dunava Costel Neculai PSD DA
96. Durbacă Eugen ALDE DA
97. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
98. Erdei Dolóczki István UDMR DA
99. Farago Petru UDMR DA
100. Fădor Angelica PNL DA
101. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
102. Florea Damian ALDE DA
103. Florea Oana-Consuela PSD DA
104. Floroiu Ionel PSD DA
105. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
106. Furic Iarco Minoritati DA
107. Furtună Mirela PSD DA
108. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
109. Gavrilă Camelia PSD DA
110. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
111. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
112. Găină Mihăiță PSD DA
113. Georgescu Nicolae PSD DA
114. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
115. Gheorghe Tinel PNL DA
116. Gheorghiu Bogdan PNL DA
117. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
118. Ghilea Găvrilă PNL DA
119. Ghinea Cristian USR DA
120. Giugea Nicolae PNL DA
121. Goga Octavian PMP DA
122. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
123. Gudu Vasile PNL DA
124. Halici Nicușor PSD DA
125. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
126. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
127. Huncă Mihaela PSD DA
128. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
129. Iacomi Iulian PSD DA
130. Iancu Iulian PSD DA
131. Ibram Iusein Minoritati DA
132. Iftimie Neculai PSD DA
133. Ignat Miron Minoritati DA
134. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
135. Intotero Natalia-Elena PSD DA
136. Ion Stelian-Cristian USR DA
137. Ionescu George PNL DA
138. Ioniță Antoneta PNL DA
139. Iordache Florin PSD DA
140. Itu Cornel PSD DA
141. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
142. Kelemen Hunor UDMR DA
143. Korodi Attila UDMR DA
144. Lazăr Sorin PSD DA
145. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
146. Lovin Dumitru ALDE DA
147. Lungu Tudorița PNL DA
148. Lupașcu Costel PSD DA
149. Macovei Silviu Nicu PSD DA
150. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
151. Manole Petre-Florin PSD DA
152. Mareș Mara PNL DA
153. Marica Petru-Sorin PSD DA
154. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
155. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
156. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
157. Mihalescul Dumitru PNL DA
158. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
159. Mocanu Adrian PMP DA
160. Mocioalcă Ion PSD DA
161. Mohaci Mihai PSD DA
162. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
163. Movilă Petru PMP DA
164. Munteanu Ioan PSD DA
165. Mușoiu Ștefan PSD DA
166. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
167. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
168. Neagu Nicolae PNL DA
169. Neață Eugen PSD DA
170. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
171. Nicoară Romeo Florin PNL DA
172. Nicolae Andrei PSD DA
173. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
174. Nistor Laurențiu PSD DA
175. Niță Mihai ALDE DA
176. Niță Nicu PSD DA
177. Nosa Iuliu PSD DA
178. Olar Corneliu PNL DA
179. Olteanu Daniel PNL DA
180. Oprea Dumitru PNL DA
181. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
182. Oros Nechita-Adrian PNL DA
183. Oteșanu Daniela PSD DA
184. Palăr Ionel PNL DA
185. Pambuccian Varujan Minoritati DA
186. Pană Adriana-Doina PSD DA
187. Paraschiv Rodica PSD DA
188. Pau Radu - Adrian PSD DA
189. Păle Dănuț PSD DA
190. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
191. Petric Octavian PSD DA
192. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
193. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
194. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
195. Plumb Rovana PSD DA
196. Pop Andrei PSD DA
197. Pop Georgian PSD DA
198. Pop Tudor Rareș USR DA
199. Popa Florin PSD DA
200. Popa Mihai Valentin PSD DA
201. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
202. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
203. Popescu Pavel PNL DA
204. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
205. Preda Cezar-Florin PNL DA
206. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
207. Presură Alexandra PSD DA
208. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
209. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
210. Prună Cristina-Mădălina USR DA
211. Radu Anișoara PSD DA
212. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
213. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
214. Rădulescu Alexandru PSD DA
215. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
216. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
217. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
218. Roman Florin-Claudiu PNL DA
219. Roman Ioan Sorin PSD DA
220. Romanescu Cristinel PNL DA
221. Roșca Lucreția PSD DA
222. Rotaru Alexandru PSD DA
223. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
224. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
225. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
226. Sefer Cristian-George PMP DA
227. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
228. Seres Dénes UDMR DA
229. Simion Lucian-Eduard PSD DA
230. Simonis Alfred - Robert PSD DA
231. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
232. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
233. Solomon Adrian PSD DA
234. Spânu Ion PSD DA
235. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
236. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
237. Stancu Florinel PSD DA
238. Stativă Irinel Ioan PSD DA
239. Stănescu Alexandru PSD DA
240. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
241. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
242. Suciu Matei PSD DA
243. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
244. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
245. Szabó Ödön UDMR DA
246. Șarapatin Elvira PSD DA
247. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
248. Șișcu George PNL DA
249. Șotcan Theodora PSD DA
250. Șova Lucian PSD DA
251. Șovăială Constantin PNL DA
252. Ștefan Corneliu PSD DA
253. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
254. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
255. Tabugan Ion PMP DA
256. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
257. Terea Ioan PSD DA
258. Tîlvăr Angel PSD DA
259. Todor Adrian PSD DA
260. Toma Ilie PSD DA
261. Tomac Eugen PMP DA
262. Tripa Florin-Dan PSD DA
263. Trușcă Constantin PSD DA
264. Tudor Beatrice PSD DA
265. Tudose Mihai PSD DA
266. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
267. Tușa Adriana Diana PSD DA
268. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
269. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
270. Varga Glad-Aurel PNL DA
271. Varga Vasile PNL DA
272. Vasile Daniel Minoritati DA
273. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
274. Vasilică Radu Costin PSD DA
275. Vass Levente UDMR DA
276. Văcaru Alin Vasile PSD DA
277. Velcea Nicolae PSD DA
278. Vexler Silviu Minoritati DA
279. Vișan George-Gabriel PSD DA
280. Vîlceanu Dan PNL DA
281. Vîrză Mihăiță PSD DA
282. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
283. Vlase Petru Gabriel PSD DA
284. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
285. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
286. Vosganian Varujan ALDE DA
287. Weber Mihai PSD DA
288. Zainea Cornel USR DA
289. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
290. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 18 octombrie 2018, 15:09
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro