Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.02.2017 > 14:44 Versiunea pentru printare
Marți, 14 februarie 2017, ora 14:44

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 202/2016 pentru completarea Legii nr.500/2002 privind finanțele publice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:290 138 59 29 21 15 13 15
- voturi pentru (DA):168 137 - - 2 15 1 13
- voturi împotrivă (NU):120 1 59 29 19 - 12 -
- abțineri:2 - - - - - - 2
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL NU
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL NU
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Antal István-János UDMR NU
9. Anton Anton ALDE DA
10. Apjok Norbert UDMR NU
11. Ardelean Ben-Oni PNL NU
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Axinte Vasile PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Badea Leonardo PSD DA
16. Balan Ioan PNL NU
17. Balint Liviu-Ioan PMP NU
18. Banias Mircea Marius ALDE DA
19. Barna Ilie Dan USR NU
20. Bălănescu Alexandru PSD DA
21. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Bende Sándor UDMR NU
24. Benedek Zacharie UDMR NU
25. Benga Tudor - Vlad USR NU
26. Benkő Erika UDMR NU
27. Bica Dănuț PNL NU
28. Bichineț Corneliu PMP NU
29. Birchall Ana PSD DA
30. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
31. Biró Rozália-Ibolya UDMR NU
32. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR NU
33. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
34. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
35. Bode Lucian Nicolae PNL NU
36. Bodea Marius PNL NU
37. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
38. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
39. Bontea Vlad PSD DA
40. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
41. Borza Remus-Adrian ALDE DA
42. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
43. Botez Mihai-Cătălin USR NU
44. Bran Ioana PSD DA
45. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
46. Budăi Marius-Constantin PSD DA
47. Buican Cristian PNL NU
48. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
49. Bulai Iulian USR NU
50. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
51. Burciu Cristina PSD DA
52. Calista Mara-Daniela PNL NU
53. Calotă Florică Ică ALDE DA
54. Căciulă Aurel PSD DA
55. Călin Ion PSD DA
56. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
57. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
58. Cherecheș Florica PNL NU
59. Cherecheș Viorica PNL NU
60. Chichirău Cosette-Paula USR NU
61. Chiriac Viorel PSD DA
62. Chiriță Dumitru PSD DA
63. Ciocan Dan PSD DA
64. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
65. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
66. Ciuhodaru Tudor PSD DA
67. Cîmpeanu Sorin Mihai ALDE DA
68. Cîtea Vasile PSD DA
69. Cobuz Maricela PSD DA
70. Cocoș Vasile PSD DA
71. Codreanu Constantin PMP NU
72. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
73. Cosma Andreea PSD DA
74. Cosma Lavinia-Corina USR NU
75. Costescu Manuel USR NU
76. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
77. Cristache Cătălin PMP NU
78. Csép Éva-Andrea UDMR NU
79. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
80. Csoma Botond UDMR NU
81. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
82. Culeafă Mihai PNL NU
83. Cupă Ion ALDE DA
84. Dan Nicușor Daniel USR NU
85. Dehelean Silviu USR NU
86. Dîrzu Ioan PSD DA
87. Dobre Mircea-Titus PSD DA
88. Dobre Victor Paul PNL NU
89. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
90. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
91. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
92. Dohotaru Adrian-Octavian USR NU
93. Drulă Cătălin USR NU
94. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
95. Dunava Costel Neculai PSD DA
96. Durbacă Eugen ALDE DA
97. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
98. Erdei Dolóczki István UDMR NU
99. Farago Petru UDMR NU
100. Fădor Angelica PNL NU
101. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
102. Florea Damian ALDE DA
103. Florea Oana-Consuela PSD DA
104. Floroiu Ionel PSD DA
105. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
106. Furic Iarco Minoritati DA
107. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
108. Gavrilă Camelia PSD DA
109. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
110. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
111. Găină Mihăiță PSD DA
112. Georgescu Nicolae PSD DA
113. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
114. Gheorghe Tinel PNL NU
115. Gheorghiu Bogdan PNL NU
116. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
117. Ghilea Găvrilă PNL NU
118. Ghinea Cristian USR NU
119. Giugea Nicolae PNL NU
120. Goga Octavian PMP DA
121. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
122. Gudu Vasile PNL NU
123. Halici Nicușor PSD DA
124. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
125. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
126. Huncă Mihaela PSD DA
127. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
128. Iacomi Iulian PSD DA
129. Iancu Iulian PSD DA
130. Ibram Iusein Minoritati DA
131. Iftimie Neculai PSD DA
132. Ignat Miron Minoritati DA
133. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
134. Intotero Natalia-Elena PSD DA
135. Ion Stelian-Cristian USR NU
136. Ioniță Antoneta PNL NU
137. Iordache Florin PSD DA
138. Itu Cornel PSD DA
139. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
140. Kelemen Hunor UDMR NU
141. Korodi Attila UDMR NU
142. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
143. Lazăr Sorin PSD DA
144. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
145. Lovin Dumitru ALDE DA
146. Lungu Tudorița PNL NU
147. Lupașcu Costel PSD DA
148. Macovei Silviu Nicu PSD DA
149. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
150. Manole Petre-Florin PSD DA
151. Mareș Mara PNL NU
152. Marica Petru-Sorin PSD DA
153. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
154. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
155. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
156. Mihalescul Dumitru PNL NU
157. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
158. Mocioalcă Ion PSD DA
159. Mohaci Mihai PSD DA
160. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
161. Movilă Petru PMP NU
162. Munteanu Ioan PSD DA
163. Mușoiu Ștefan PSD DA
164. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
165. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
166. Neagu Nicolae PNL NU
167. Neață Eugen PSD DA
168. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
169. Nicoară Romeo Florin PNL NU
170. Nicolae Andrei PSD DA
171. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
172. Nistor Laurențiu PSD DA
173. Niță Mihai ALDE DA
174. Niță Nicu PSD DA
175. Nosa Iuliu PSD DA
176. Olar Corneliu PNL NU
177. Olteanu Daniel PNL NU
178. Oprea Dumitru PNL NU
179. Oprișcan Mihai Doru PNL NU
180. Oros Nechita-Adrian PNL NU
181. Oteșanu Daniela PSD DA
182. Palăr Ionel PNL NU
183. Pambuccian Varujan Minoritati DA
184. Pană Adriana-Doina PSD DA
185. Paraschiv Rodica PSD DA
186. Pau Radu - Adrian PSD DA
187. Păle Dănuț PSD DA
188. Petrea Gabriel PSD DA
189. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
190. Petric Octavian PSD DA
191. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
192. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
193. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL NU
194. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
195. Plumb Rovana PSD DA
196. Pop Andrei PSD DA
197. Pop Georgian PSD DA
198. Pop Tudor Rareș USR NU
199. Popa Florin PSD DA
200. Popa Mihai Valentin PSD DA
201. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
202. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
203. Popescu Pavel PNL NU
204. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
205. Preda Cezar-Florin PNL NU
206. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
207. Presură Alexandra PSD DA
208. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
209. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
210. Prună Cristina-Mădălina USR NU
211. Radu Anișoara PSD DA
212. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
213. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
214. Rădulescu Alexandru PSD DA
215. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
216. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
217. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
218. Roman Florin-Claudiu PNL NU
219. Roman Ioan Sorin PSD DA
220. Romanescu Cristinel PNL NU
221. Roșca Lucreția PSD DA
222. Rotaru Alexandru PSD DA
223. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
224. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
225. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
226. Sefer Cristian-George PMP NU
227. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
228. Seres Dénes UDMR NU
229. Simion Lucian-Eduard PSD DA
230. Simionca Ionuț PMP NU
231. Simonis Alfred - Robert PSD DA
232. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
233. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
234. Solomon Adrian PSD DA
235. Spânu Ion PSD DA
236. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
237. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
238. Stancu Florinel PSD DA
239. Stativă Irinel Ioan PSD DA
240. Stănescu Alexandru PSD DA
241. Steriu Valeriu-Andrei PMP NU
242. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
243. Suciu Matei PSD DA
244. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
245. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
246. Szabó Ödön UDMR NU
247. Șarapatin Elvira PSD DA
248. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
249. Șișcu George PNL NU
250. Șotcan Theodora PSD DA
251. Șova Lucian PSD DA
252. Șovăială Constantin PNL NU
253. Ștefan Corneliu PSD DA
254. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
255. Tabugan Ion PMP NU
256. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
257. Terea Ioan PSD DA
258. Tîlvăr Angel PSD DA
259. Todor Adrian PSD DA
260. Toma Ilie PSD DA
261. Tomac Eugen PMP NU
262. Tripa Florin-Dan PSD DA
263. Trușcă Constantin PSD DA
264. Tudor Beatrice PSD DA
265. Tudose Mihai PSD DA
266. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
267. Tușa Adriana Diana PSD DA
268. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
269. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
270. Varga Glad-Aurel PNL NU
271. Varga Vasile PNL NU
272. Vasile Daniel Minoritati DA
273. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
274. Vasilică Radu Costin PSD DA
275. Vass Levente UDMR NU
276. Văcaru Alin Vasile PSD DA
277. Velcea Nicolae PSD DA
278. Vexler Silviu Minoritati DA
279. Vișan George-Gabriel PSD DA
280. Vîlceanu Dan PNL NU
281. Vîrză Mihăiță PSD DA
282. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
283. Vlase Petru Gabriel PSD DA
284. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
285. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
286. Vosganian Varujan ALDE DA
287. Weber Mihai PSD DA
288. Zainea Cornel USR NU
289. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
290. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 19 decembrie 2018, 15:14
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro