Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.06.2006 > 11:58 Versiunea pentru printare
Joi, 15 iunie 2006, ora 11:58

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Amendament - amendamente respinse art.50 alin.2
PL 482/2005 camerelor de comerț și industrie din România
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:149 46 34 13 28 9 10 6 3
- voturi pentru (DA):11 1 1 - 3 - - 6 -
- voturi împotrivă (NU):136 44 32 13 25 9 10 - 3
- abțineri:1 1 - - - - - - -
- nu au votat:1 - 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
2. Adomniței Cristian Mihai PNL NU
3. Albu Gheorghe PD-L NU
4. Almășan Liviu PC NU
5. Amarie Constantin PSD DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andon Sergiu PC NU
8. Antal Árpád-András UDMR NU
9. Ardelean Lia PC NU
10. Baban Ștefan PRM NU
11. Bardan Cornel Ștefan PD-L NU
12. Băeșu George PSD NU
13. Bentu Dumitru PSD Abținere
14. Bivolaru Ioan PSD NU
15. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
16. Boeriu Valeriu-Victor PNL NU
17. Bónis István UDMR NU
18. Boureanu Cristian Alexandru PNL NU
19. Bruchental-Pop Ionela PD-L NU
20. Buciu Angela PRM NU
21. Buciuta Ștefan Minoritati DA
22. Buda Ioan PSD NU
23. Buzatu Dan Horațiu PNL -
24. Calimente Mihăiță PNL NU
25. Canacheu Costică PD-L NU
26. Cantaragiu Bogdan PD-L NU
27. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD NU
28. Câmpanu Liviu PNL NU
29. Chiș Filonaș PSD NU
30. Cindrea Ioan PSD NU
31. Ciocâlteu Alexandru PD-L NU
32. Ciopraga Mircea PNL NU
33. Codîrlă Liviu PRM NU
34. Constantinescu Anca PD-L NU
35. Corlățean Titus PSD NU
36. Crăciunescu Grigore PNL NU
37. Cutean Vasile Emilian PSD NU
38. Diaconescu Renică PC NU
39. Dragomir Dumitru PRM NU
40. Dragomir Gheorghe PNL NU
41. Drăguș Radu-Cătălin PD-L NU
42. Drețcanu Doina Micșunica PSD NU
43. Dumitriu Dragoș Petre PRM NU
44. Dumitriu Mihai PSD NU
45. Dumitru Ion PSD NU
46. Dușa Mircea PSD NU
47. Duțu Stelian PD-L NU
48. Eserghep Gelil PRM NU
49. Faina Constantin PC NU
50. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM NU
51. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
52. Furo Iuliu Ioan PRM NU
53. Gabor Gheorghe PNL NU
54. Găleteanu Monalisa PSD NU
55. Georgescu Filip PSD NU
56. Gheorghe Valeriu PNL NU
57. Gheorghiof Titu Nicolae PNL NU
58. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
59. Hanganu Romeo Octavian PC NU
60. Hoinaru Marian PNL NU
61. Ibram Iusein Minoritati DA
62. Igaș Traian Constantin PD-L NU
63. Iliescu Valentin Adrian PD-L NU
64. Iordache Florin PSD NU
65. Iordache Grațiela Denisa PC NU
66. Kelemen Hunor UDMR NU
67. Kovacs Attila UDMR NU
68. Lificiu Petru - NU
69. Luchian Ion PNL NU
70. Macaleți Costică PSD NU
71. Man Mircea PD-L NU
72. Manolescu Oana Minoritati DA
73. Marian Dan Mihai PNL NU
74. Marin Constantin PSD NU
75. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
76. Máté András-Levente UDMR NU
77. Matei Cătălin Lucian PSD NU
78. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
79. Mihalache Sorin Dan PSD NU
80. Mihei Andrian-Sirojea PC NU
81. Mircea Costache PRM NU
82. Mironescu Laurențiu PD-L NU
83. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L NU
84. Mînzînă Ion PRM NU
85. Mocanu Alexandru PD-L NU
86. Mocanu Vasile PSD NU
87. Moisoiu Adrian PRM NU
88. Moldovan Emil Radu PSD NU
89. Momanu Corneliu PNL NU
90. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
91. Movilă Petru PD-L NU
92. Munteanu Ioan PSD NU
93. Nassar Rodica PSD NU
94. Nedelcu Gabriela PSD NU
95. Nica Dan PSD NU
96. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD NU
97. Nosa Iuliu PSD NU
98. Oancea Viorel PNL NU
99. Olarean Aurel PD-L NU
100. Olteanu Bogdan PNL DA
101. Ovidenie Costel - NU
102. Pardău Dumitru PNL NU
103. Paveliu Marian Sorin PNL NU
104. Păun Nicolae Minoritati DA
105. Petrea Constantin PD-L NU
106. Plumb Rovana PSD NU
107. Ponta Victor-Viorel PSD NU
108. Popa Nicolae PC NU
109. Popescu Dan Ioan PSD NU
110. Popescu Florin Aurelian PNL NU
111. Popescu Ionica Constanța PC NU
112. Popp Cosmin Gabriel PD-L NU
113. Pruteanu Vasile PNL NU
114. Puchianu Ioan Dumitru PD-L NU
115. Pupeză Viorel PSD NU
116. Racoceanu Viorel PD-L DA
117. Rădulescu Cristian PD-L NU
118. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
119. Rus Ioan Aurel PRM NU
120. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
121. Sandu-Capră Mihai PNL NU
122. Săpunaru Nini PNL NU
123. Sârbu Marian PSD NU
124. Sârbu Mugurel Liviu - NU
125. Stan Ioan PSD NU
126. Stan Ion PSD NU
127. Străchinaru Petre PD-L DA
128. Strungă Emil PNL NU
129. Szekely Levente Csaba UDMR NU
130. Știrbeț Cornel PNL NU
131. Tabără Valeriu PD-L NU
132. Tamás Sándor UDMR NU
133. Tămagă Constantin PSD NU
134. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD NU
135. Teodorescu George Alin PSD NU
136. Timar Liviu PSD NU
137. Timiș Ioan PSD NU
138. Toma Florentina Marilena PSD NU
139. Toma Horia-Victor PNL NU
140. Turcan Raluca PNL NU
141. Ungureanu Petre PNL NU
142. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD NU
143. Ursărescu Dorinel PNL NU
144. Vainer Aurel Minoritati DA
145. Varga Attila UDMR NU
146. Vasile Aurelia PSD NU
147. Văsioiu Horia PD-L NU
148. Zaharia Claudius Mihail PNL NU
149. Zamfirescu Dan Dumitru PRM NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 26 iunie 2019, 2:58
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro