Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 21.02.2017 > 13:23 Versiunea pentru printare
Marți, 21 februarie 2017, ora 13:23

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 335/2015 pentru completarea art.32 din Legea serviciului de alimentare cu apă și de canalizare nr.241/2006
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:289 131 62 28 20 17 16 15
- voturi pentru (DA):286 130 61 28 20 16 16 15
- voturi împotrivă (NU):1 1 - - - - - -
- abțineri:1 - 1 - - - - -
- nu au votat:1 - - - - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Antal István-János UDMR DA
9. Anton Anton ALDE DA
10. Apjok Norbert UDMR DA
11. Ardelean Ben-Oni PNL DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Axinte Vasile PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Badea Leonardo PSD DA
16. Balan Ioan PNL DA
17. Balint Liviu-Ioan PMP DA
18. Banias Mircea Marius ALDE DA
19. Barna Ilie Dan USR DA
20. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
21. Bălănescu Alexandru PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Bende Sándor UDMR DA
24. Benedek Zacharie UDMR DA
25. Benga Tudor - Vlad USR DA
26. Benkő Erika UDMR DA
27. Bica Dănuț PNL DA
28. Bichineț Corneliu PMP DA
29. Birchall Ana PSD DA
30. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
31. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
32. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
33. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
34. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
35. Bode Lucian Nicolae PNL DA
36. Bodea Marius PNL DA
37. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
38. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
39. Bontea Vlad PSD DA
40. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
41. Borza Remus-Adrian ALDE DA
42. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
43. Botez Mihai-Cătălin USR DA
44. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
45. Bran Ioana PSD DA
46. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
47. Budăi Marius-Constantin PSD DA
48. Buican Cristian PNL DA
49. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
50. Bulai Iulian USR DA
51. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
52. Burciu Cristina PSD DA
53. Calista Mara-Daniela PNL DA
54. Calotă Florică Ică ALDE DA
55. Căciulă Aurel PSD DA
56. Călin Ion PSD DA
57. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
58. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
59. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
60. Cherecheș Florica PNL DA
61. Cherecheș Viorica PNL DA
62. Chichirău Cosette-Paula USR DA
63. Chiriac Viorel PSD DA
64. Chiriță Dumitru PSD DA
65. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
66. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
67. Ciuhodaru Tudor PSD DA
68. Cîmpeanu Sorin Mihai ALDE DA
69. Cîtea Vasile PSD DA
70. Cobuz Maricela PSD DA
71. Cocoș Vasile PSD DA
72. Codreanu Constantin PMP DA
73. Constantin Daniel ALDE DA
74. Cosma Lavinia-Corina USR DA
75. Costescu Manuel USR DA
76. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
77. Cristache Cătălin PMP DA
78. Csép Éva-Andrea UDMR DA
79. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
80. Csoma Botond UDMR DA
81. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
82. Culeafă Mihai PNL DA
83. Cupă Ion ALDE DA
84. Cupșa Ioan PNL DA
85. Dehelean Silviu USR DA
86. Dîrzu Ioan PSD DA
87. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
88. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
89. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
90. Drulă Cătălin USR DA
91. Dunava Costel Neculai PSD DA
92. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
93. Erdei Dolóczki István UDMR DA
94. Farago Petru UDMR DA
95. Fădor Angelica PNL DA
96. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
97. Florea Damian ALDE DA
98. Florea Oana-Consuela PSD DA
99. Floroiu Ionel PSD DA
100. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
101. Furtună Mirela PSD DA
102. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
103. Gavrilă Camelia PSD DA
104. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
105. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
106. Găină Mihăiță PSD DA
107. Georgescu Nicolae PSD DA
108. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
109. Gheorghe Tinel PNL DA
110. Gheorghiu Bogdan PNL DA
111. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
112. Ghinea Cristian USR DA
113. Giugea Nicolae PNL DA
114. Goga Octavian PMP DA
115. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
116. Gudu Vasile PNL DA
117. Halici Nicușor PSD DA
118. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
119. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
120. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
121. Huncă Mihaela PSD DA
122. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
123. Iacomi Iulian PSD DA
124. Iancu Iulian PSD DA
125. Iancu Marius-Ionel PSD DA
126. Ibram Iusein Minoritati DA
127. Iftimie Neculai PSD DA
128. Ignat Miron Minoritati DA
129. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
130. Intotero Natalia-Elena PSD DA
131. Ion Stelian-Cristian USR DA
132. Ionescu George PNL DA
133. Ioniță Antoneta PNL DA
134. Iordache Florin PSD DA
135. Itu Cornel PSD DA
136. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
137. Korodi Attila UDMR DA
138. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
139. Lazăr Sorin PSD DA
140. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
141. Longher Victoria Minoritati DA
142. Lovin Dumitru ALDE DA
143. Lungu Tudorița PNL DA
144. Lupașcu Costel PSD DA
145. Lupescu Dumitru USR DA
146. Macovei Silviu Nicu PSD DA
147. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
148. Manole Petre-Florin PSD DA
149. Mareș Mara PNL DA
150. Marica Petru-Sorin PSD DA
151. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
152. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
153. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
154. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
155. Mihalescul Dumitru PNL DA
156. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
157. Mînzatu Roxana PSD DA
158. Mocanu Adrian PMP DA
159. Mocioalcă Ion PSD DA
160. Mohaci Mihai PSD DA
161. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
162. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
163. Movilă Petru PMP DA
164. Munteanu Ioan PSD DA
165. Mușoiu Ștefan PSD DA
166. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
167. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
168. Neagu Nicolae PNL DA
169. Neață Eugen PSD DA
170. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
171. Nicoară Romeo Florin PNL DA
172. Nicolae Andrei PSD DA
173. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
174. Nistor Laurențiu PSD DA
175. Niță Mihai ALDE DA
176. Niță Nicu PSD DA
177. Nosa Iuliu PSD DA
178. Olar Corneliu PNL DA
179. Olteanu Daniel PNL DA
180. Oprea Dumitru PNL DA
181. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
182. Oros Nechita-Adrian PNL DA
183. Oteșanu Daniela PSD DA
184. Palăr Ionel PNL DA
185. Pambuccian Varujan Minoritati DA
186. Paraschiv Rodica PSD DA
187. Pașcan Emil-Marius PMP DA
188. Pau Radu - Adrian PSD DA
189. Păle Dănuț PSD DA
190. Petrea Gabriel PSD DA
191. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
192. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
193. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
194. Plumb Rovana PSD DA
195. Ponta Victor-Viorel PSD DA
196. Pop Andrei PSD DA
197. Pop Tudor Rareș USR DA
198. Popa Florin PSD NU
199. Popa Mihai Valentin PSD DA
200. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
201. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
202. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
203. Preda Cezar-Florin PNL DA
204. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
205. Presură Alexandra PSD DA
206. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
207. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
208. Prună Cristina-Mădălina USR DA
209. Radu Anișoara PSD DA
210. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
211. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
212. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
213. Rădulescu Alexandru PSD DA
214. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
215. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
216. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
217. Roman Florin-Claudiu PNL DA
218. Roman Ioan Sorin PSD DA
219. Romanescu Cristinel PNL DA
220. Roșca Lucreția PSD DA
221. Rotaru Alexandru PSD DA
222. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
223. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
224. Sefer Cristian-George PMP DA
225. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
226. Seres Dénes UDMR DA
227. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
228. Simion Lucian-Eduard PSD DA
229. Simionca Ionuț PMP DA
230. Simonis Alfred - Robert PSD DA
231. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
232. Solomon Adrian PSD DA
233. Spânu Ion PSD DA
234. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
235. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
236. Stancu Florinel PSD DA
237. Stănescu Alexandru PSD DA
238. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
239. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
240. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
241. Suciu Matei PSD DA
242. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
243. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
244. Szabó Ödön UDMR DA
245. Șarapatin Elvira PSD DA
246. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
247. Șimon Gheorghe PSD DA
248. Șișcu George PNL DA
249. Șotcan Theodora PSD DA
250. Șovăială Constantin PNL DA
251. Ștefan Corneliu PSD DA
252. Ștefan Ion PNL DA
253. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
254. Tabugan Ion PMP DA
255. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
256. Terea Ioan PSD DA
257. Tîlvăr Angel PSD DA
258. Todor Adrian PSD DA
259. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
260. Toma Ilie PSD DA
261. Tomac Eugen PMP DA
262. Tripa Florin-Dan PSD DA
263. Trușcă Constantin PSD DA
264. Tudor Beatrice PSD DA
265. Tudose Mihai PSD DA
266. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
267. Tușa Adriana Diana PSD DA
268. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
269. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
270. Varga Glad-Aurel PNL Abținere
271. Varga Vasile PNL DA
272. Vasile Daniel Minoritati DA
273. Vasilică Radu Costin PSD DA
274. Vass Levente UDMR DA
275. Văcaru Alin Vasile PSD DA
276. Velcea Nicolae PSD DA
277. Vexler Silviu Minoritati DA
278. Vișan George-Gabriel PSD DA
279. Vîlceanu Dan PNL DA
280. Vîrză Mihăiță PSD DA
281. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
282. Vlase Petru Gabriel PSD DA
283. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
284. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
285. Vosganian Varujan ALDE -
286. Weber Mihai PSD DA
287. Zainea Cornel USR DA
288. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
289. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 16 decembrie 2018, 5:28
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro