Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 21.02.2017 > 13:27 Versiunea pentru printare
Marți, 21 februarie 2017, ora 13:27

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 758/2015 pentru completarea alin.(1) al art.370 din Legea nr.95/2006 privind reforma în domeniul sănătății
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:293 133 65 28 20 17 15 15
- voturi pentru (DA):289 133 63 28 20 15 15 15
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:3 - 2 - - 1 - -
- nu au votat:1 - - - - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Andrușcă Dănuț PSD DA
9. Antal István-János UDMR DA
10. Anton Anton ALDE DA
11. Apjok Norbert UDMR DA
12. Ardelean Ben-Oni PNL DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Axinte Vasile PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Badea Leonardo PSD DA
17. Balan Ioan PNL DA
18. Balint Liviu-Ioan PMP DA
19. Banias Mircea Marius ALDE DA
20. Barna Ilie Dan USR DA
21. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE Abținere
22. Bălănescu Alexandru PSD DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Bende Sándor UDMR DA
25. Benedek Zacharie UDMR DA
26. Benga Tudor - Vlad USR DA
27. Benkő Erika UDMR DA
28. Bica Dănuț PNL DA
29. Bichineț Corneliu PMP DA
30. Birchall Ana PSD DA
31. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
32. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
33. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
34. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
35. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
36. Bode Lucian Nicolae PNL DA
37. Bodea Marius PNL DA
38. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
39. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
40. Bontea Vlad PSD DA
41. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
42. Borza Remus-Adrian ALDE DA
43. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
44. Botez Mihai-Cătălin USR DA
45. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
46. Bran Ioana PSD DA
47. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
48. Budăi Marius-Constantin PSD DA
49. Buican Cristian PNL DA
50. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
51. Bulai Iulian USR DA
52. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
53. Burciu Cristina PSD DA
54. Calista Mara-Daniela PNL DA
55. Calotă Florică Ică ALDE DA
56. Căciulă Aurel PSD DA
57. Călin Ion PSD DA
58. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
59. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
60. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
61. Cherecheș Florica PNL DA
62. Cherecheș Viorica PNL DA
63. Chichirău Cosette-Paula USR DA
64. Chiriac Viorel PSD DA
65. Chiriță Dumitru PSD DA
66. Ciocan Dan PSD DA
67. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
68. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
69. Ciuhodaru Tudor PSD DA
70. Cîmpeanu Sorin Mihai ALDE DA
71. Cîtea Vasile PSD DA
72. Cobuz Maricela PSD DA
73. Cocoș Vasile PSD DA
74. Codreanu Constantin PMP DA
75. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
76. Constantin Daniel ALDE DA
77. Cosma Lavinia-Corina USR DA
78. Costescu Manuel USR DA
79. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
80. Cristache Cătălin PMP DA
81. Csép Éva-Andrea UDMR DA
82. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
83. Csoma Botond UDMR DA
84. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
85. Culeafă Mihai PNL DA
86. Cupă Ion ALDE DA
87. Cupșa Ioan PNL DA
88. Dehelean Silviu USR DA
89. Dîrzu Ioan PSD DA
90. Dobre Victor Paul PNL DA
91. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
92. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
93. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
94. Drulă Cătălin USR DA
95. Dunava Costel Neculai PSD DA
96. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
97. Erdei Dolóczki István UDMR DA
98. Farago Petru UDMR DA
99. Fădor Angelica PNL DA
100. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
101. Florea Damian ALDE DA
102. Florea Oana-Consuela PSD DA
103. Floroiu Ionel PSD DA
104. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
105. Furtună Mirela PSD DA
106. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
107. Gavrilă Camelia PSD DA
108. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
109. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
110. Găină Mihăiță PSD DA
111. Georgescu Nicolae PSD DA
112. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
113. Gheorghe Tinel PNL DA
114. Gheorghiu Bogdan PNL DA
115. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
116. Ghinea Cristian USR DA
117. Giugea Nicolae PNL DA
118. Goga Octavian PMP DA
119. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
120. Gudu Vasile PNL DA
121. Halici Nicușor PSD DA
122. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
123. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
124. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
125. Huncă Mihaela PSD DA
126. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
127. Iacomi Iulian PSD DA
128. Iancu Iulian PSD DA
129. Iancu Marius-Ionel PSD DA
130. Ibram Iusein Minoritati DA
131. Iftimie Neculai PSD DA
132. Ignat Miron Minoritati DA
133. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
134. Intotero Natalia-Elena PSD DA
135. Ion Stelian-Cristian USR DA
136. Ionescu George PNL DA
137. Ioniță Antoneta PNL DA
138. Iordache Florin PSD DA
139. Itu Cornel PSD DA
140. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
141. Korodi Attila UDMR DA
142. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
143. Lazăr Sorin PSD DA
144. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
145. Longher Victoria Minoritati DA
146. Lovin Dumitru ALDE DA
147. Lungu Tudorița PNL DA
148. Lupașcu Costel PSD DA
149. Lupescu Dumitru USR DA
150. Macovei Silviu Nicu PSD DA
151. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
152. Manole Petre-Florin PSD DA
153. Mareș Mara PNL DA
154. Marica Petru-Sorin PSD DA
155. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
156. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
157. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
158. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
159. Mihalescul Dumitru PNL DA
160. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
161. Mînzatu Roxana PSD DA
162. Mocanu Adrian PMP DA
163. Mocioalcă Ion PSD DA
164. Mohaci Mihai PSD DA
165. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
166. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
167. Movilă Petru PMP DA
168. Munteanu Ioan PSD DA
169. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
170. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
171. Neagu Nicolae PNL DA
172. Neață Eugen PSD DA
173. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
174. Nicoară Romeo Florin PNL DA
175. Nicolae Andrei PSD DA
176. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
177. Nicolicea Eugen PSD DA
178. Nistor Laurențiu PSD DA
179. Niță Mihai ALDE DA
180. Nosa Iuliu PSD DA
181. Olar Corneliu PNL DA
182. Olteanu Daniel PNL DA
183. Oprea Dumitru PNL DA
184. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
185. Oros Nechita-Adrian PNL DA
186. Oteșanu Daniela PSD DA
187. Palăr Ionel PNL DA
188. Pambuccian Varujan Minoritati DA
189. Pană Adriana-Doina PSD DA
190. Paraschiv Rodica PSD DA
191. Pașcan Emil-Marius PMP DA
192. Pau Radu - Adrian PSD DA
193. Păle Dănuț PSD DA
194. Petrea Gabriel PSD DA
195. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
196. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
197. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
198. Plumb Rovana PSD DA
199. Ponta Victor-Viorel PSD DA
200. Pop Andrei PSD DA
201. Pop Tudor Rareș USR DA
202. Popa Florin PSD DA
203. Popa Mihai Valentin PSD DA
204. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
205. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
206. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
207. Preda Cezar-Florin PNL DA
208. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
209. Presură Alexandra PSD DA
210. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
211. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
212. Prună Cristina-Mădălina USR DA
213. Radu Anișoara PSD DA
214. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
215. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
216. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
217. Rădulescu Alexandru PSD DA
218. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
219. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
220. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
221. Roman Florin-Claudiu PNL DA
222. Roman Ioan Sorin PSD DA
223. Romanescu Cristinel PNL DA
224. Roșca Lucreția PSD DA
225. Rotaru Alexandru PSD DA
226. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
227. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
228. Sefer Cristian-George PMP DA
229. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
230. Seres Dénes UDMR DA
231. Sighiartău Robert-Ionatan PNL Abținere
232. Simion Lucian-Eduard PSD DA
233. Simionca Ionuț PMP DA
234. Simonis Alfred - Robert PSD DA
235. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
236. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
237. Solomon Adrian PSD DA
238. Spânu Ion PSD DA
239. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
240. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
241. Stancu Florinel PSD DA
242. Stănescu Alexandru PSD DA
243. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
244. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
245. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
246. Suciu Matei PSD DA
247. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
248. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
249. Szabó Ödön UDMR DA
250. Șarapatin Elvira PSD DA
251. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
252. Șimon Gheorghe PSD DA
253. Șișcu George PNL DA
254. Șotcan Theodora PSD DA
255. Șovăială Constantin PNL DA
256. Ștefan Corneliu PSD DA
257. Ștefan Ion PNL DA
258. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
259. Tabugan Ion PMP DA
260. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
261. Terea Ioan PSD DA
262. Tîlvăr Angel PSD DA
263. Todor Adrian PSD DA
264. Toma Ilie PSD DA
265. Tripa Florin-Dan PSD DA
266. Trușcă Constantin PSD DA
267. Tudor Beatrice PSD DA
268. Tudose Mihai PSD DA
269. Turcan Raluca PNL DA
270. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
271. Tușa Adriana Diana PSD DA
272. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
273. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
274. Varga Glad-Aurel PNL Abținere
275. Varga Vasile PNL DA
276. Vasile Daniel Minoritati DA
277. Vasilică Radu Costin PSD DA
278. Vass Levente UDMR DA
279. Văcaru Alin Vasile PSD DA
280. Velcea Nicolae PSD DA
281. Vexler Silviu Minoritati DA
282. Vișan George-Gabriel PSD DA
283. Vîlceanu Dan PNL DA
284. Vîrză Mihăiță PSD DA
285. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
286. Vlase Petru Gabriel PSD DA
287. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
288. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
289. Vosganian Varujan ALDE -
290. Weber Mihai PSD DA
291. Zainea Cornel USR DA
292. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
293. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 9 decembrie 2018, 22:36
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro