Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 21.02.2017 > 13:27 Versiunea pentru printare
Marți, 21 februarie 2017, ora 13:27

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 800/2015 pentru modificarea Legii nr.145/2014 pentru stabilirea unor măsuri de reglementare a pieței produselor din sectorul agricol
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Neafiliați PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:289 - 130 64 28 20 16 17 14
- voturi pentru (DA):288 - 130 64 28 20 15 17 14
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:1 - - - - - 1 - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Andrușcă Dănuț PSD DA
9. Antal István-János UDMR DA
10. Anton Anton ALDE DA
11. Apjok Norbert UDMR DA
12. Ardelean Ben-Oni PNL DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Axinte Vasile PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Badea Leonardo PSD DA
17. Balan Ioan PNL DA
18. Balint Liviu-Ioan PMP DA
19. Banias Mircea Marius ALDE DA
20. Barna Ilie Dan USR DA
21. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE Abținere
22. Bălănescu Alexandru PSD DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Bende Sándor UDMR DA
25. Benedek Zacharie UDMR DA
26. Benga Tudor - Vlad USR DA
27. Benkő Erika UDMR DA
28. Bica Dănuț PNL DA
29. Bichineț Corneliu PMP DA
30. Birchall Ana PSD DA
31. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
32. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
33. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
34. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
35. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
36. Bode Lucian Nicolae PNL DA
37. Bodea Marius PNL DA
38. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
39. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
40. Bontea Vlad PSD DA
41. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
42. Borza Remus-Adrian ALDE DA
43. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
44. Botez Mihai-Cătălin USR DA
45. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
46. Bran Ioana PSD DA
47. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
48. Budăi Marius-Constantin PSD DA
49. Buican Cristian PNL DA
50. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
51. Bulai Iulian USR DA
52. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
53. Burciu Cristina PSD DA
54. Calista Mara-Daniela PNL DA
55. Calotă Florică Ică ALDE DA
56. Căciulă Aurel PSD DA
57. Călin Ion PSD DA
58. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
59. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
60. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
61. Cherecheș Florica PNL DA
62. Cherecheș Viorica PNL DA
63. Chichirău Cosette-Paula USR DA
64. Chiriac Viorel PSD DA
65. Chiriță Dumitru PSD DA
66. Ciocan Dan PSD DA
67. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
68. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
69. Ciuhodaru Tudor PSD DA
70. Cîmpeanu Sorin Mihai ALDE DA
71. Cîtea Vasile PSD DA
72. Cobuz Maricela PSD DA
73. Cocoș Vasile PSD DA
74. Codreanu Constantin PMP DA
75. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
76. Cosma Lavinia-Corina USR DA
77. Costescu Manuel USR DA
78. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
79. Cristache Cătălin PMP DA
80. Csép Éva-Andrea UDMR DA
81. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
82. Csoma Botond UDMR DA
83. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
84. Culeafă Mihai PNL DA
85. Cupă Ion ALDE DA
86. Cupșa Ioan PNL DA
87. Dehelean Silviu USR DA
88. Dîrzu Ioan PSD DA
89. Dobre Victor Paul PNL DA
90. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
91. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
92. Dohotaru Adrian-Octavian USR DA
93. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
94. Drulă Cătălin USR DA
95. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
96. Erdei Dolóczki István UDMR DA
97. Farago Petru UDMR DA
98. Fădor Angelica PNL DA
99. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
100. Florea Damian ALDE DA
101. Florea Oana-Consuela PSD DA
102. Floroiu Ionel PSD DA
103. Furtună Mirela PSD DA
104. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
105. Gavrilă Camelia PSD DA
106. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
107. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
108. Găină Mihăiță PSD DA
109. Georgescu Nicolae PSD DA
110. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
111. Gheorghe Tinel PNL DA
112. Gheorghiu Bogdan PNL DA
113. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
114. Ghinea Cristian USR DA
115. Giugea Nicolae PNL DA
116. Goga Octavian PMP DA
117. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
118. Gudu Vasile PNL DA
119. Halici Nicușor PSD DA
120. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
121. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
122. Huncă Mihaela PSD DA
123. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
124. Iacomi Iulian PSD DA
125. Iancu Iulian PSD DA
126. Iancu Marius-Ionel PSD DA
127. Ibram Iusein Minoritati DA
128. Iftimie Neculai PSD DA
129. Ignat Miron Minoritati DA
130. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
131. Intotero Natalia-Elena PSD DA
132. Ion Stelian-Cristian USR DA
133. Ionescu George PNL DA
134. Ioniță Antoneta PNL DA
135. Iordache Florin PSD DA
136. Itu Cornel PSD DA
137. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
138. Korodi Attila UDMR DA
139. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
140. Lazăr Sorin PSD DA
141. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
142. Lovin Dumitru ALDE DA
143. Lungu Tudorița PNL DA
144. Lupașcu Costel PSD DA
145. Lupescu Dumitru USR DA
146. Macovei Silviu Nicu PSD DA
147. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
148. Manole Petre-Florin PSD DA
149. Mareș Mara PNL DA
150. Marica Petru-Sorin PSD DA
151. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
152. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
153. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
154. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
155. Mihalescul Dumitru PNL DA
156. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
157. Mînzatu Roxana PSD DA
158. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
159. Mocanu Adrian PMP DA
160. Mocioalcă Ion PSD DA
161. Mohaci Mihai PSD DA
162. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
163. Movilă Petru PMP DA
164. Munteanu Ioan PSD DA
165. Mușoiu Ștefan PSD DA
166. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
167. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
168. Neagu Nicolae PNL DA
169. Neață Eugen PSD DA
170. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
171. Nicoară Romeo Florin PNL DA
172. Nicolae Andrei PSD DA
173. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
174. Nicolicea Eugen PSD DA
175. Nistor Laurențiu PSD DA
176. Niță Mihai ALDE DA
177. Niță Nicu PSD DA
178. Nosa Iuliu PSD DA
179. Olar Corneliu PNL DA
180. Olteanu Daniel PNL DA
181. Oprea Dumitru PNL DA
182. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
183. Oros Nechita-Adrian PNL DA
184. Oteșanu Daniela PSD DA
185. Palăr Ionel PNL DA
186. Pambuccian Varujan Minoritati DA
187. Pană Adriana-Doina PSD DA
188. Paraschiv Rodica PSD DA
189. Pașcan Emil-Marius PMP DA
190. Păle Dănuț PSD DA
191. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
192. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
193. Plumb Rovana PSD DA
194. Ponta Victor-Viorel PSD DA
195. Pop Andrei PSD DA
196. Pop Tudor Rareș USR DA
197. Popa Florin PSD DA
198. Popa Mihai Valentin PSD DA
199. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
200. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
201. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
202. Preda Cezar-Florin PNL DA
203. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
204. Presură Alexandra PSD DA
205. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
206. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
207. Prună Cristina-Mădălina USR DA
208. Radu Anișoara PSD DA
209. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
210. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
211. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
212. Rădulescu Alexandru PSD DA
213. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
214. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
215. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
216. Roman Florin-Claudiu PNL DA
217. Roman Ioan Sorin PSD DA
218. Romanescu Cristinel PNL DA
219. Roșca Lucreția PSD DA
220. Rotaru Alexandru PSD DA
221. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
222. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
223. Sefer Cristian-George PMP DA
224. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
225. Seres Dénes UDMR DA
226. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
227. Simion Lucian-Eduard PSD DA
228. Simionca Ionuț PMP DA
229. Simonis Alfred - Robert PSD DA
230. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
231. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
232. Solomon Adrian PSD DA
233. Spânu Ion PSD DA
234. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
235. Stancu Florinel PSD DA
236. Stănescu Alexandru PSD DA
237. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
238. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
239. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
240. Suciu Matei PSD DA
241. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
242. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
243. Szabó Ödön UDMR DA
244. Șarapatin Elvira PSD DA
245. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
246. Șimon Gheorghe PSD DA
247. Șișcu George PNL DA
248. Șotcan Theodora PSD DA
249. Șovăială Constantin PNL DA
250. Ștefan Corneliu PSD DA
251. Ștefan Ion PNL DA
252. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
253. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
254. Tabugan Ion PMP DA
255. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
256. Terea Ioan PSD DA
257. Tîlvăr Angel PSD DA
258. Todor Adrian PSD DA
259. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
260. Tomac Eugen PMP DA
261. Tripa Florin-Dan PSD DA
262. Trușcă Constantin PSD DA
263. Tudor Beatrice PSD DA
264. Tudose Mihai PSD DA
265. Turcan Raluca PNL DA
266. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
267. Tușa Adriana Diana PSD DA
268. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
269. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
270. Varga Glad-Aurel PNL DA
271. Varga Vasile PNL DA
272. Vasile Daniel Minoritati DA
273. Vasilică Radu Costin PSD DA
274. Vass Levente UDMR DA
275. Văcaru Alin Vasile PSD DA
276. Velcea Nicolae PSD DA
277. Vexler Silviu Minoritati DA
278. Vișan George-Gabriel PSD DA
279. Vîlceanu Dan PNL DA
280. Vîrză Mihăiță PSD DA
281. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
282. Vlase Petru Gabriel PSD DA
283. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
284. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
285. Vosganian Varujan ALDE DA
286. Weber Mihai PSD DA
287. Zainea Cornel USR DA
288. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
289. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 22 noiembrie 2017, 1:00
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro