Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 21.02.2017 > 13:30 Versiunea pentru printare
Marți, 21 februarie 2017, ora 13:30

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 853/2015 pentru modificarea și completarea Legii nr. 145/2014 privind stabilirea unor măsuri de reglementare a pieței produselor din sectorul agricol, publicată în Monitorul Oficial, Partea I, nr. 794 din 31 octombrie 2014
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:291 134 65 26 18 16 17 15
- voturi pentru (DA):288 134 63 26 18 15 17 15
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:3 - 2 - - 1 - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Andrușcă Dănuț PSD DA
9. Antal István-János UDMR DA
10. Anton Anton ALDE DA
11. Apjok Norbert UDMR DA
12. Ardelean Ben-Oni PNL DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Axinte Vasile PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Badea Leonardo PSD DA
17. Balan Ioan PNL DA
18. Balint Liviu-Ioan PMP DA
19. Banias Mircea Marius ALDE DA
20. Barna Ilie Dan USR DA
21. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE Abținere
22. Bălănescu Alexandru PSD DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Bende Sándor UDMR DA
25. Benedek Zacharie UDMR DA
26. Benga Tudor - Vlad USR DA
27. Benkő Erika UDMR DA
28. Bica Dănuț PNL DA
29. Bichineț Corneliu PMP DA
30. Birchall Ana PSD DA
31. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
32. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
33. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
34. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
35. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
36. Bode Lucian Nicolae PNL DA
37. Bodea Marius PNL DA
38. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
39. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
40. Bontea Vlad PSD DA
41. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
42. Borza Remus-Adrian ALDE DA
43. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
44. Botez Mihai-Cătălin USR DA
45. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
46. Bran Ioana PSD DA
47. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
48. Budăi Marius-Constantin PSD DA
49. Buican Cristian PNL DA
50. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
51. Bulai Iulian USR DA
52. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
53. Burciu Cristina PSD DA
54. Calista Mara-Daniela PNL DA
55. Calotă Florică Ică ALDE DA
56. Căciulă Aurel PSD DA
57. Călin Ion PSD DA
58. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
59. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
60. Cherecheș Florica PNL DA
61. Cherecheș Viorica PNL DA
62. Chichirău Cosette-Paula USR DA
63. Chiriac Viorel PSD DA
64. Chiriță Dumitru PSD DA
65. Ciocan Dan PSD DA
66. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
67. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
68. Ciuhodaru Tudor PSD DA
69. Cîmpeanu Sorin Mihai ALDE DA
70. Cîtea Vasile PSD DA
71. Cobuz Maricela PSD DA
72. Cocoș Vasile PSD DA
73. Codreanu Constantin PMP DA
74. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
75. Constantin Daniel ALDE DA
76. Cosma Lavinia-Corina USR DA
77. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
78. Cristache Cătălin PMP DA
79. Csép Éva-Andrea UDMR DA
80. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
81. Csoma Botond UDMR DA
82. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
83. Culeafă Mihai PNL DA
84. Cupă Ion ALDE DA
85. Cupșa Ioan PNL DA
86. Dehelean Silviu USR DA
87. Dîrzu Ioan PSD DA
88. Dobre Victor Paul PNL DA
89. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
90. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
91. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
92. Drulă Cătălin USR DA
93. Dunava Costel Neculai PSD DA
94. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
95. Erdei Dolóczki István UDMR DA
96. Farago Petru UDMR DA
97. Fădor Angelica PNL DA
98. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
99. Florea Damian ALDE DA
100. Florea Oana-Consuela PSD DA
101. Floroiu Ionel PSD DA
102. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
103. Furtună Mirela PSD DA
104. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
105. Gavrilă Camelia PSD DA
106. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
107. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
108. Găină Mihăiță PSD DA
109. Georgescu Nicolae PSD DA
110. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
111. Gheorghe Tinel PNL Abținere
112. Gheorghiu Bogdan PNL DA
113. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
114. Giugea Nicolae PNL DA
115. Goga Octavian PMP DA
116. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
117. Gudu Vasile PNL DA
118. Halici Nicușor PSD DA
119. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
120. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
121. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
122. Huncă Mihaela PSD DA
123. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
124. Iacomi Iulian PSD DA
125. Iancu Iulian PSD DA
126. Iancu Marius-Ionel PSD DA
127. Ibram Iusein Minoritati DA
128. Iftimie Neculai PSD DA
129. Ignat Miron Minoritati DA
130. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
131. Intotero Natalia-Elena PSD DA
132. Ion Stelian-Cristian USR DA
133. Ionescu George PNL DA
134. Ioniță Antoneta PNL DA
135. Iordache Florin PSD DA
136. Itu Cornel PSD DA
137. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
138. Korodi Attila UDMR DA
139. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
140. Lazăr Sorin PSD DA
141. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
142. Longher Victoria Minoritati DA
143. Lovin Dumitru ALDE DA
144. Lungu Tudorița PNL DA
145. Lupașcu Costel PSD DA
146. Lupescu Dumitru USR DA
147. Macovei Silviu Nicu PSD DA
148. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
149. Manole Petre-Florin PSD DA
150. Mareș Mara PNL DA
151. Marica Petru-Sorin PSD DA
152. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
153. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
154. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
155. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
156. Mihalescul Dumitru PNL DA
157. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
158. Mînzatu Roxana PSD DA
159. Mocanu Adrian PMP DA
160. Mocioalcă Ion PSD DA
161. Mohaci Mihai PSD DA
162. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
163. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
164. Movilă Petru PMP DA
165. Munteanu Ioan PSD DA
166. Mușoiu Ștefan PSD DA
167. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
168. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
169. Neagu Nicolae PNL DA
170. Neață Eugen PSD DA
171. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
172. Nicoară Romeo Florin PNL DA
173. Nicolae Andrei PSD DA
174. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
175. Nicolicea Eugen PSD DA
176. Nistor Laurențiu PSD DA
177. Niță Mihai ALDE DA
178. Niță Nicu PSD DA
179. Nosa Iuliu PSD DA
180. Olar Corneliu PNL DA
181. Olteanu Daniel PNL DA
182. Oprea Dumitru PNL DA
183. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
184. Oros Nechita-Adrian PNL DA
185. Oteșanu Daniela PSD DA
186. Palăr Ionel PNL DA
187. Pambuccian Varujan Minoritati DA
188. Pană Adriana-Doina PSD DA
189. Paraschiv Rodica PSD DA
190. Pașcan Emil-Marius PMP DA
191. Pau Radu - Adrian PSD DA
192. Păle Dănuț PSD DA
193. Petrea Gabriel PSD DA
194. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
195. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
196. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
197. Plumb Rovana PSD DA
198. Ponta Victor-Viorel PSD DA
199. Pop Andrei PSD DA
200. Pop Tudor Rareș USR DA
201. Popa Florin PSD DA
202. Popa Mihai Valentin PSD DA
203. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
204. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
205. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
206. Preda Cezar-Florin PNL DA
207. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
208. Presură Alexandra PSD DA
209. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
210. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
211. Prună Cristina-Mădălina USR DA
212. Radu Anișoara PSD DA
213. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
214. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
215. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
216. Rădulescu Alexandru PSD DA
217. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
218. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
219. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
220. Roman Florin-Claudiu PNL DA
221. Roman Ioan Sorin PSD DA
222. Romanescu Cristinel PNL DA
223. Roșca Lucreția PSD DA
224. Rotaru Alexandru PSD DA
225. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
226. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
227. Sefer Cristian-George PMP DA
228. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
229. Seres Dénes UDMR DA
230. Sighiartău Robert-Ionatan PNL Abținere
231. Simion Lucian-Eduard PSD DA
232. Simionca Ionuț PMP DA
233. Simonis Alfred - Robert PSD DA
234. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
235. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
236. Solomon Adrian PSD DA
237. Spânu Ion PSD DA
238. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
239. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
240. Stancu Florinel PSD DA
241. Stănescu Alexandru PSD DA
242. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
243. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
244. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
245. Suciu Matei PSD DA
246. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
247. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
248. Șarapatin Elvira PSD DA
249. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
250. Șimon Gheorghe PSD DA
251. Șișcu George PNL DA
252. Șotcan Theodora PSD DA
253. Șovăială Constantin PNL DA
254. Ștefan Corneliu PSD DA
255. Ștefan Ion PNL DA
256. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
257. Tabugan Ion PMP DA
258. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
259. Terea Ioan PSD DA
260. Tîlvăr Angel PSD DA
261. Todor Adrian PSD DA
262. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
263. Toma Ilie PSD DA
264. Tomac Eugen PMP DA
265. Tripa Florin-Dan PSD DA
266. Trușcă Constantin PSD DA
267. Tudor Beatrice PSD DA
268. Tudose Mihai PSD DA
269. Turcan Raluca PNL DA
270. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
271. Tușa Adriana Diana PSD DA
272. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
273. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
274. Varga Glad-Aurel PNL DA
275. Varga Vasile PNL DA
276. Vasile Daniel Minoritati DA
277. Vasilică Radu Costin PSD DA
278. Văcaru Alin Vasile PSD DA
279. Velcea Nicolae PSD DA
280. Vexler Silviu Minoritati DA
281. Vîlceanu Dan PNL DA
282. Vîrză Mihăiță PSD DA
283. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
284. Vlase Petru Gabriel PSD DA
285. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
286. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
287. Vosganian Varujan ALDE DA
288. Weber Mihai PSD DA
289. Zainea Cornel USR DA
290. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
291. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 13 noiembrie 2018, 20:15
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro