Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 21.02.2017 > 13:28 Versiunea pentru printare
Marți, 21 februarie 2017, ora 13:28

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 348/2015 pentru stimularea investițiilor străine directe în România
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:293 133 65 27 20 17 16 15
- voturi pentru (DA):288 132 63 27 20 16 16 14
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:2 - 1 - - 1 - -
- nu au votat:3 1 1 - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Antal István-János UDMR DA
9. Anton Anton ALDE DA
10. Apjok Norbert UDMR DA
11. Ardelean Ben-Oni PNL DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Axinte Vasile PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Badea Leonardo PSD DA
16. Balan Ioan PNL DA
17. Balint Liviu-Ioan PMP DA
18. Banias Mircea Marius ALDE DA
19. Barna Ilie Dan USR DA
20. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE Abținere
21. Bălănescu Alexandru PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Bende Sándor UDMR DA
24. Benedek Zacharie UDMR DA
25. Benga Tudor - Vlad USR DA
26. Benkő Erika UDMR DA
27. Bica Dănuț PNL DA
28. Bichineț Corneliu PMP DA
29. Birchall Ana PSD DA
30. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
31. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
32. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
33. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
34. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
35. Bode Lucian Nicolae PNL DA
36. Bodea Marius PNL DA
37. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
38. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
39. Bontea Vlad PSD DA
40. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
41. Borza Remus-Adrian ALDE DA
42. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
43. Botez Mihai-Cătălin USR DA
44. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
45. Bran Ioana PSD DA
46. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
47. Budăi Marius-Constantin PSD DA
48. Buican Cristian PNL DA
49. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
50. Bulai Iulian USR DA
51. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
52. Burciu Cristina PSD DA
53. Calista Mara-Daniela PNL DA
54. Calotă Florică Ică ALDE DA
55. Căciulă Aurel PSD DA
56. Călin Ion PSD DA
57. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
58. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
59. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
60. Cherecheș Florica PNL DA
61. Cherecheș Viorica PNL DA
62. Chichirău Cosette-Paula USR DA
63. Chiriac Viorel PSD DA
64. Chiriță Dumitru PSD DA
65. Ciocan Dan PSD DA
66. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
67. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
68. Ciuhodaru Tudor PSD DA
69. Cîmpeanu Sorin Mihai ALDE DA
70. Cîtea Vasile PSD DA
71. Cobuz Maricela PSD DA
72. Cocoș Vasile PSD DA
73. Codreanu Constantin PMP DA
74. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
75. Constantin Daniel ALDE DA
76. Cosma Lavinia-Corina USR DA
77. Costescu Manuel USR DA
78. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
79. Cristache Cătălin PMP DA
80. Csép Éva-Andrea UDMR DA
81. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
82. Csoma Botond UDMR DA
83. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
84. Culeafă Mihai PNL DA
85. Cupă Ion ALDE DA
86. Cupșa Ioan PNL DA
87. Dehelean Silviu USR DA
88. Dîrzu Ioan PSD DA
89. Dobre Victor Paul PNL DA
90. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
91. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
92. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
93. Drulă Cătălin USR DA
94. Dunava Costel Neculai PSD DA
95. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
96. Erdei Dolóczki István UDMR DA
97. Farago Petru UDMR DA
98. Fădor Angelica PNL DA
99. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
100. Florea Damian ALDE DA
101. Florea Oana-Consuela PSD DA
102. Floroiu Ionel PSD DA
103. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
104. Furtună Mirela PSD DA
105. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
106. Gavrilă Camelia PSD DA
107. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
108. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
109. Găină Mihăiță PSD DA
110. Georgescu Nicolae PSD DA
111. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
112. Gheorghe Tinel PNL DA
113. Gheorghiu Bogdan PNL DA
114. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
115. Giugea Nicolae PNL DA
116. Goga Octavian PMP DA
117. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
118. Gudu Vasile PNL -
119. Halici Nicușor PSD DA
120. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
121. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
122. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
123. Huncă Mihaela PSD DA
124. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
125. Iacomi Iulian PSD DA
126. Iancu Iulian PSD DA
127. Iancu Marius-Ionel PSD DA
128. Ibram Iusein Minoritati DA
129. Iftimie Neculai PSD DA
130. Ignat Miron Minoritati -
131. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
132. Intotero Natalia-Elena PSD DA
133. Ion Stelian-Cristian USR DA
134. Ionescu George PNL DA
135. Ioniță Antoneta PNL DA
136. Iordache Florin PSD DA
137. Itu Cornel PSD DA
138. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
139. Korodi Attila UDMR DA
140. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
141. Lazăr Sorin PSD DA
142. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
143. Longher Victoria Minoritati DA
144. Lovin Dumitru ALDE DA
145. Lungu Tudorița PNL DA
146. Lupașcu Costel PSD DA
147. Lupescu Dumitru USR DA
148. Macovei Silviu Nicu PSD DA
149. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
150. Manole Petre-Florin PSD DA
151. Mareș Mara PNL DA
152. Marica Petru-Sorin PSD DA
153. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
154. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
155. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
156. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
157. Mihalescul Dumitru PNL DA
158. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
159. Mînzatu Roxana PSD DA
160. Mocanu Adrian PMP DA
161. Mocioalcă Ion PSD DA
162. Mohaci Mihai PSD DA
163. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
164. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
165. Movilă Petru PMP DA
166. Munteanu Ioan PSD DA
167. Mușoiu Ștefan PSD DA
168. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
169. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
170. Neagu Nicolae PNL DA
171. Neață Eugen PSD DA
172. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
173. Nicoară Romeo Florin PNL DA
174. Nicolae Andrei PSD DA
175. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
176. Nicolicea Eugen PSD DA
177. Nistor Laurențiu PSD DA
178. Niță Mihai ALDE DA
179. Nosa Iuliu PSD DA
180. Olar Corneliu PNL DA
181. Olteanu Daniel PNL DA
182. Oprea Dumitru PNL DA
183. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
184. Oros Nechita-Adrian PNL DA
185. Oteșanu Daniela PSD DA
186. Palăr Ionel PNL DA
187. Pambuccian Varujan Minoritati DA
188. Pană Adriana-Doina PSD DA
189. Paraschiv Rodica PSD DA
190. Pașcan Emil-Marius PMP DA
191. Pau Radu - Adrian PSD DA
192. Păle Dănuț PSD DA
193. Petrea Gabriel PSD DA
194. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
195. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
196. Plumb Rovana PSD DA
197. Ponta Victor-Viorel PSD DA
198. Pop Andrei PSD DA
199. Pop Tudor Rareș USR DA
200. Popa Florin PSD DA
201. Popa Mihai Valentin PSD DA
202. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
203. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
204. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
205. Preda Cezar-Florin PNL DA
206. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
207. Presură Alexandra PSD DA
208. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
209. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
210. Prună Cristina-Mădălina USR DA
211. Radu Anișoara PSD DA
212. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
213. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
214. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
215. Rădulescu Alexandru PSD DA
216. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
217. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
218. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
219. Roman Florin-Claudiu PNL DA
220. Roman Ioan Sorin PSD DA
221. Romanescu Cristinel PNL DA
222. Roșca Lucreția PSD DA
223. Rotaru Alexandru PSD DA
224. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
225. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
226. Sefer Cristian-George PMP DA
227. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
228. Seres Dénes UDMR DA
229. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
230. Simion Lucian-Eduard PSD DA
231. Simionca Ionuț PMP DA
232. Simonis Alfred - Robert PSD DA
233. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
234. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
235. Solomon Adrian PSD DA
236. Spânu Ion PSD DA
237. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
238. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
239. Stancu Florinel PSD DA
240. Stănescu Alexandru PSD DA
241. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
242. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
243. Stroe Ionuț-Marian PNL Abținere
244. Suciu Matei PSD DA
245. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
246. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
247. Szabó Ödön UDMR DA
248. Șarapatin Elvira PSD DA
249. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
250. Șimon Gheorghe PSD DA
251. Șișcu George PNL DA
252. Șotcan Theodora PSD DA
253. Șovăială Constantin PNL DA
254. Ștefan Corneliu PSD DA
255. Ștefan Ion PNL DA
256. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
257. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
258. Tabugan Ion PMP DA
259. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
260. Terea Ioan PSD DA
261. Tîlvăr Angel PSD DA
262. Todor Adrian PSD DA
263. Toma Ilie PSD DA
264. Tomac Eugen PMP DA
265. Tripa Florin-Dan PSD DA
266. Trușcă Constantin PSD DA
267. Tudor Beatrice PSD DA
268. Tudose Mihai PSD DA
269. Turcan Raluca PNL DA
270. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
271. Tușa Adriana Diana PSD DA
272. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
273. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
274. Varga Glad-Aurel PNL DA
275. Varga Vasile PNL DA
276. Vasile Daniel Minoritati DA
277. Vasilică Radu Costin PSD -
278. Vass Levente UDMR DA
279. Văcaru Alin Vasile PSD DA
280. Velcea Nicolae PSD DA
281. Vexler Silviu Minoritati DA
282. Vișan George-Gabriel PSD DA
283. Vîlceanu Dan PNL DA
284. Vîrză Mihăiță PSD DA
285. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
286. Vlase Petru Gabriel PSD DA
287. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
288. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
289. Vosganian Varujan ALDE DA
290. Weber Mihai PSD DA
291. Zainea Cornel USR DA
292. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
293. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 18 octombrie 2018, 8:49
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro