Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 21.02.2017 > 13:30 Versiunea pentru printare
Marți, 21 februarie 2017, ora 13:30

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 515/2014 pentru înființarea Muzeului Istoriei Totalitarismului
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:295 135 64 28 19 17 17 15
- voturi pentru (DA):184 135 1 2 18 16 - 12
- voturi împotrivă (NU):107 - 62 25 - - 17 3
- abțineri:4 - 1 1 1 1 - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL NU
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Anastase Roberta Alma PNL NU
6. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL NU
8. Andrușcă Dănuț PSD DA
9. Antal István-János UDMR DA
10. Anton Anton ALDE DA
11. Apjok Norbert UDMR DA
12. Ardelean Ben-Oni PNL NU
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Axinte Vasile PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Badea Leonardo PSD DA
17. Balan Ioan PNL NU
18. Balint Liviu-Ioan PMP NU
19. Banias Mircea Marius ALDE DA
20. Barna Ilie Dan USR NU
21. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE Abținere
22. Bălănescu Alexandru PSD DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Bende Sándor UDMR DA
25. Benedek Zacharie UDMR DA
26. Benga Tudor - Vlad USR NU
27. Benkő Erika UDMR DA
28. Bica Dănuț PNL NU
29. Bichineț Corneliu PMP NU
30. Birchall Ana PSD DA
31. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
32. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
33. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR NU
34. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
35. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
36. Bode Lucian Nicolae PNL NU
37. Bodea Marius PNL NU
38. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
39. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
40. Bontea Vlad PSD DA
41. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
42. Borza Remus-Adrian ALDE DA
43. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
44. Botez Mihai-Cătălin USR NU
45. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
46. Bran Ioana PSD DA
47. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
48. Budăi Marius-Constantin PSD DA
49. Buican Cristian PNL NU
50. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
51. Bulai Iulian USR NU
52. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
53. Burciu Cristina PSD DA
54. Calista Mara-Daniela PNL NU
55. Calotă Florică Ică ALDE DA
56. Căciulă Aurel PSD DA
57. Călin Ion PSD DA
58. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
59. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
60. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
61. Cherecheș Florica PNL NU
62. Cherecheș Viorica PNL NU
63. Chichirău Cosette-Paula USR NU
64. Chiriac Viorel PSD DA
65. Chiriță Dumitru PSD DA
66. Ciocan Dan PSD DA
67. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
68. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
69. Ciuhodaru Tudor PSD DA
70. Cîmpeanu Sorin Mihai ALDE DA
71. Cîtea Vasile PSD DA
72. Cobuz Maricela PSD DA
73. Cocoș Vasile PSD DA
74. Codreanu Constantin PMP NU
75. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
76. Constantin Daniel ALDE DA
77. Cosma Lavinia-Corina USR NU
78. Costescu Manuel USR NU
79. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
80. Cristache Cătălin PMP NU
81. Csép Éva-Andrea UDMR DA
82. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
83. Csoma Botond UDMR DA
84. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
85. Culeafă Mihai PNL NU
86. Cupă Ion ALDE DA
87. Cupșa Ioan PNL NU
88. Dehelean Silviu USR NU
89. Dîrzu Ioan PSD DA
90. Dobre Victor Paul PNL NU
91. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
92. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
93. Dohotaru Adrian-Octavian USR Abținere
94. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
95. Drulă Cătălin USR NU
96. Dunava Costel Neculai PSD DA
97. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
98. Erdei Dolóczki István UDMR DA
99. Farago Petru UDMR DA
100. Fădor Angelica PNL NU
101. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
102. Florea Damian ALDE DA
103. Florea Oana-Consuela PSD DA
104. Floroiu Ionel PSD DA
105. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
106. Furtună Mirela PSD DA
107. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
108. Gavrilă Camelia PSD DA
109. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
110. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
111. Găină Mihăiță PSD DA
112. Georgescu Nicolae PSD DA
113. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
114. Gheorghe Tinel PNL Abținere
115. Gheorghiu Bogdan PNL NU
116. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
117. Giugea Nicolae PNL NU
118. Goga Octavian PMP NU
119. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
120. Gudu Vasile PNL NU
121. Halici Nicușor PSD DA
122. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
123. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
124. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
125. Huncă Mihaela PSD DA
126. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
127. Iacomi Iulian PSD DA
128. Iancu Iulian PSD DA
129. Iancu Marius-Ionel PSD DA
130. Ibram Iusein Minoritati DA
131. Iftimie Neculai PSD DA
132. Ignat Miron Minoritati DA
133. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
134. Intotero Natalia-Elena PSD DA
135. Ion Stelian-Cristian USR NU
136. Ionescu George PNL NU
137. Ioniță Antoneta PNL NU
138. Iordache Florin PSD DA
139. Itu Cornel PSD DA
140. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
141. Korodi Attila UDMR DA
142. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
143. Lazăr Sorin PSD DA
144. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
145. Longher Victoria Minoritati DA
146. Lovin Dumitru ALDE DA
147. Lungu Tudorița PNL NU
148. Lupașcu Costel PSD DA
149. Lupescu Dumitru USR NU
150. Macovei Silviu Nicu PSD DA
151. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
152. Manole Petre-Florin PSD DA
153. Marica Petru-Sorin PSD DA
154. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
155. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
156. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
157. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
158. Mihalescul Dumitru PNL NU
159. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
160. Mînzatu Roxana PSD DA
161. Mocanu Adrian PMP NU
162. Mocioalcă Ion PSD DA
163. Mohaci Mihai PSD DA
164. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
165. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
166. Movilă Petru PMP NU
167. Munteanu Ioan PSD DA
168. Mușoiu Ștefan PSD DA
169. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
170. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
171. Neagu Nicolae PNL NU
172. Neață Eugen PSD DA
173. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
174. Nicoară Romeo Florin PNL NU
175. Nicolae Andrei PSD DA
176. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
177. Nicolicea Eugen PSD DA
178. Nistor Laurențiu PSD DA
179. Niță Mihai ALDE DA
180. Niță Nicu PSD DA
181. Nosa Iuliu PSD DA
182. Olar Corneliu PNL NU
183. Olteanu Daniel PNL NU
184. Oprea Dumitru PNL NU
185. Oprișcan Mihai Doru PNL NU
186. Oros Nechita-Adrian PNL NU
187. Oteșanu Daniela PSD DA
188. Palăr Ionel PNL NU
189. Pambuccian Varujan Minoritati DA
190. Pană Adriana-Doina PSD DA
191. Paraschiv Rodica PSD DA
192. Pașcan Emil-Marius PMP NU
193. Pau Radu - Adrian PSD DA
194. Păle Dănuț PSD DA
195. Petrea Gabriel PSD DA
196. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
197. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
198. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL NU
199. Plumb Rovana PSD DA
200. Ponta Victor-Viorel PSD DA
201. Pop Andrei PSD DA
202. Pop Tudor Rareș USR NU
203. Popa Florin PSD DA
204. Popa Mihai Valentin PSD DA
205. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
206. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
207. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
208. Preda Cezar-Florin PNL NU
209. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
210. Presură Alexandra PSD DA
211. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
212. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
213. Prună Cristina-Mădălina USR NU
214. Radu Anișoara PSD DA
215. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
216. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
217. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
218. Rădulescu Alexandru PSD DA
219. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
220. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
221. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
222. Roman Florin-Claudiu PNL NU
223. Roman Ioan Sorin PSD DA
224. Romanescu Cristinel PNL NU
225. Roșca Lucreția PSD DA
226. Rotaru Alexandru PSD DA
227. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
228. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
229. Sefer Cristian-George PMP NU
230. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
231. Seres Dénes UDMR DA
232. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
233. Simion Lucian-Eduard PSD DA
234. Simionca Ionuț PMP NU
235. Simonis Alfred - Robert PSD DA
236. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
237. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
238. Solomon Adrian PSD DA
239. Spânu Ion PSD DA
240. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
241. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
242. Stancu Florinel PSD DA
243. Stănescu Alexandru PSD DA
244. Steriu Valeriu-Andrei PMP NU
245. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
246. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
247. Suciu Matei PSD DA
248. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
249. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
250. Șarapatin Elvira PSD DA
251. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
252. Șimon Gheorghe PSD DA
253. Șișcu George PNL NU
254. Șotcan Theodora PSD DA
255. Șovăială Constantin PNL NU
256. Ștefan Corneliu PSD DA
257. Ștefan Ion PNL NU
258. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
259. Tabugan Ion PMP NU
260. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
261. Terea Ioan PSD DA
262. Tîlvăr Angel PSD DA
263. Todor Adrian PSD DA
264. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
265. Toma Ilie PSD DA
266. Tomac Eugen PMP NU
267. Tripa Florin-Dan PSD DA
268. Trușcă Constantin PSD DA
269. Tudor Beatrice PSD DA
270. Tudose Mihai PSD DA
271. Turcan Raluca PNL NU
272. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
273. Tușa Adriana Diana PSD DA
274. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
275. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
276. Varga Glad-Aurel PNL NU
277. Varga Vasile PNL NU
278. Vasile Daniel Minoritati DA
279. Vasilică Radu Costin PSD DA
280. Vass Levente UDMR Abținere
281. Văcaru Alin Vasile PSD DA
282. Velcea Nicolae PSD DA
283. Vexler Silviu Minoritati DA
284. Vișan George-Gabriel PSD DA
285. Vîlceanu Dan PNL NU
286. Vîrză Mihăiță PSD DA
287. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
288. Vlase Petru Gabriel PSD DA
289. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
290. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
291. Vosganian Varujan ALDE DA
292. Weber Mihai PSD DA
293. Zainea Cornel USR NU
294. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
295. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 15 decembrie 2018, 23:03
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro