Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.06.2006 > 12:20 Versiunea pentru printare
Joi, 15 iunie 2006, ora 12:20

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Propunere
PL 482/2005 camerelor de comerț și industrie din România
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:151 45 35 13 27 12 8 7 4
- voturi pentru (DA):77 34 3 8 26 - 3 2 1
- voturi împotrivă (NU):67 9 32 3 1 12 5 5 -
- abțineri:3 - - 1 - - - - 2
- nu au votat:4 2 - 1 - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
2. Adomniței Cristian Mihai PNL NU
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Amarie Constantin PSD NU
5. Amet Aledin Minoritati NU
6. Andon Sergiu PC NU
7. Antal Árpád-András UDMR NU
8. Ardelean Lia PC NU
9. Baban Ștefan PRM NU
10. Băeșu George PSD DA
11. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR NU
12. Bentu Dumitru PSD DA
13. Bivolaru Ioan PSD DA
14. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
15. Boeriu Valeriu-Victor PNL NU
16. Bónis István UDMR NU
17. Boureanu Cristian Alexandru PNL NU
18. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
19. Buciu Angela PRM DA
20. Buciuta Ștefan Minoritati NU
21. Buda Ioan PSD DA
22. Bușoi Cristian Silviu PNL NU
23. Buzatu Dan Horațiu PNL NU
24. Calimente Mihăiță PNL NU
25. Canacheu Costică PD-L DA
26. Cantaragiu Bogdan PD-L NU
27. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD -
28. Câmpanu Liviu PNL NU
29. Chiș Filonaș PSD DA
30. Cindrea Ioan PSD DA
31. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
32. Ciopraga Mircea PNL NU
33. Cliveti Minodora PSD DA
34. Codîrlă Liviu PRM NU
35. Constantinescu Anca PD-L DA
36. Corlățean Titus PSD DA
37. Crăciunescu Grigore PNL DA
38. Cutean Vasile Emilian PSD DA
39. Diaconescu Renică PC NU
40. Dobre Traian PNL NU
41. Dragomir Gheorghe PNL NU
42. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
43. Drețcanu Doina Micșunica PSD -
44. Dumitru Ion PSD DA
45. Duțu Stelian PD-L DA
46. Erdei Dolóczki István UDMR NU
47. Faina Constantin PC DA
48. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM -
49. Florea Damian PC DA
50. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
51. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
52. Furo Iuliu Ioan PRM DA
53. Gabor Gheorghe PNL NU
54. Găleteanu Monalisa PSD NU
55. Georgescu Filip PSD NU
56. Gerea Andrei Dominic PNL NU
57. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
58. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
59. Hoinaru Marian PNL NU
60. Ibram Iusein Minoritati NU
61. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
62. Ionescu Daniel PSD DA
63. Iordache Florin PSD DA
64. Iriza Marius PRM DA
65. Kelemen Hunor UDMR NU
66. Kerekes Károly UDMR NU
67. Kovacs Attila UDMR NU
68. Lificiu Petru - -
69. Luchian Ion PNL NU
70. Man Mircea PD-L DA
71. Manda Iulian Claudiu PSD DA
72. Manolescu Oana Minoritati NU
73. Marian Dan Mihai PNL NU
74. Marin Constantin PSD NU
75. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
76. Máté András-Levente UDMR NU
77. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
78. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM Abținere
79. Mihei Andrian-Sirojea PC NU
80. Mircea Costache PRM NU
81. Mironescu Laurențiu PD-L DA
82. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
83. Mînzînă Ion PRM DA
84. Mocanu Alexandru PD-L DA
85. Mocanu Vasile PSD DA
86. Mocănescu Coloros Dan Constantin - Abținere
87. Moisoiu Adrian PRM DA
88. Moldovan Emil Radu PSD NU
89. Momanu Corneliu PNL NU
90. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
91. Movilă Petru PD-L DA
92. Munteanu Ioan PSD DA
93. Nassar Rodica PSD DA
94. Nica Dan PSD DA
95. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
96. Nosa Iuliu PSD DA
97. Olarean Aurel PD-L DA
98. Olteanu Bogdan PNL DA
99. Ovidenie Costel - Abținere
100. Pardău Dumitru PNL NU
101. Păun Nicolae Minoritati DA
102. Petrea Constantin PD-L DA
103. Plumb Rovana PSD DA
104. Ponta Victor-Viorel PSD DA
105. Popa Nicolae PC DA
106. Popescu Dan Ioan PSD NU
107. Popescu Florin Aurelian PNL NU
108. Popescu Ionica Constanța PC NU
109. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
110. Pruteanu Vasile PNL NU
111. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
112. Pupeză Viorel PSD DA
113. Racoceanu Viorel PD-L DA
114. Raicu Romeo Marius PD-L DA
115. Rădulescu Cristian PD-L DA
116. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
117. Rus Ioan Aurel PRM DA
118. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
119. Sanda Victor PSD NU
120. Sandu-Capră Mihai PNL NU
121. Sârb Gheorghe PSD DA
122. Sârbu Marian PSD DA
123. Sârbu Mugurel Liviu - DA
124. Sóki Béla UDMR NU
125. Stan Ioan PSD DA
126. Stan Ion PSD DA
127. Străchinaru Petre PD-L DA
128. Strungă Emil PNL NU
129. Szekely Levente Csaba UDMR NU
130. Știrbeț Cornel PNL NU
131. Tabără Valeriu PD-L DA
132. Tamás Sándor UDMR NU
133. Tămagă Constantin PSD DA
134. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
135. Timar Liviu PSD DA
136. Timiș Ioan PSD DA
137. Toma Florentina Marilena PSD DA
138. Toma Horia-Victor PNL NU
139. Turcan Raluca PNL NU
140. Ujeniuc Dragoș PNL NU
141. Ungureanu Petre PNL NU
142. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
143. Ursărescu Dorinel PNL NU
144. Vainer Aurel Minoritati NU
145. Vasile Aurelia PSD DA
146. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
147. Vălean Adina Ioana PNL NU
148. Văsioiu Horia PD-L DA
149. Vlădoiu Aurel PSD NU
150. Zaharia Claudius Mihail PNL NU
151. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 16 iunie 2019, 14:31
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro