Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 21.02.2017 > 13:31 Versiunea pentru printare
Marți, 21 februarie 2017, ora 13:31

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 498/2014 privind modificarea art.2 din Legea nr.61/1991 pentru sancționarea faptelor de încălcare a unor norme de conviețuire socială, a ordinii și liniștii publice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:290 130 65 28 20 17 15 15
- voturi pentru (DA):288 130 64 27 20 17 15 15
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:1 - 1 - - - - -
- nu au votat:1 - - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Andrușcă Dănuț PSD DA
9. Antal István-János UDMR DA
10. Anton Anton ALDE DA
11. Apjok Norbert UDMR DA
12. Ardelean Ben-Oni PNL DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Axinte Vasile PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Badea Leonardo PSD DA
17. Balan Ioan PNL DA
18. Balint Liviu-Ioan PMP DA
19. Banias Mircea Marius ALDE DA
20. Barna Ilie Dan USR DA
21. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
22. Bălănescu Alexandru PSD DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Bende Sándor UDMR DA
25. Benedek Zacharie UDMR DA
26. Benga Tudor - Vlad USR DA
27. Benkő Erika UDMR DA
28. Bica Dănuț PNL DA
29. Bichineț Corneliu PMP DA
30. Birchall Ana PSD DA
31. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
32. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
33. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
34. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
35. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
36. Bode Lucian Nicolae PNL DA
37. Bodea Marius PNL DA
38. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
39. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
40. Bontea Vlad PSD DA
41. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
42. Borza Remus-Adrian ALDE DA
43. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
44. Botez Mihai-Cătălin USR DA
45. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
46. Bran Ioana PSD DA
47. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
48. Budăi Marius-Constantin PSD DA
49. Buican Cristian PNL DA
50. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
51. Bulai Iulian USR DA
52. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
53. Burciu Cristina PSD DA
54. Calista Mara-Daniela PNL DA
55. Calotă Florică Ică ALDE DA
56. Căciulă Aurel PSD DA
57. Călin Ion PSD DA
58. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
59. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
60. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
61. Cherecheș Florica PNL DA
62. Cherecheș Viorica PNL DA
63. Chichirău Cosette-Paula USR DA
64. Chiriac Viorel PSD DA
65. Chiriță Dumitru PSD DA
66. Ciocan Dan PSD DA
67. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
68. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
69. Ciuhodaru Tudor PSD DA
70. Cîmpeanu Sorin Mihai ALDE DA
71. Cîtea Vasile PSD DA
72. Cobuz Maricela PSD DA
73. Cocoș Vasile PSD DA
74. Codreanu Constantin PMP DA
75. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
76. Constantin Daniel ALDE DA
77. Cosma Lavinia-Corina USR DA
78. Costescu Manuel USR DA
79. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
80. Cristache Cătălin PMP DA
81. Csép Éva-Andrea UDMR DA
82. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
83. Csoma Botond UDMR DA
84. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
85. Culeafă Mihai PNL DA
86. Cupă Ion ALDE DA
87. Cupșa Ioan PNL DA
88. Dehelean Silviu USR DA
89. Dîrzu Ioan PSD DA
90. Dobre Victor Paul PNL DA
91. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
92. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
93. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
94. Drulă Cătălin USR DA
95. Dunava Costel Neculai PSD DA
96. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
97. Erdei Dolóczki István UDMR DA
98. Farago Petru UDMR DA
99. Fădor Angelica PNL DA
100. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
101. Florea Damian ALDE DA
102. Florea Oana-Consuela PSD DA
103. Floroiu Ionel PSD DA
104. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
105. Furtună Mirela PSD DA
106. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
107. Gavrilă Camelia PSD DA
108. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
109. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
110. Găină Mihăiță PSD DA
111. Georgescu Nicolae PSD DA
112. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
113. Gheorghe Tinel PNL DA
114. Gheorghiu Bogdan PNL DA
115. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
116. Ghinea Cristian USR -
117. Giugea Nicolae PNL DA
118. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
119. Gudu Vasile PNL DA
120. Halici Nicușor PSD DA
121. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
122. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
123. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
124. Huncă Mihaela PSD DA
125. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
126. Iacomi Iulian PSD DA
127. Ibram Iusein Minoritati DA
128. Iftimie Neculai PSD DA
129. Ignat Miron Minoritati DA
130. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
131. Intotero Natalia-Elena PSD DA
132. Ion Stelian-Cristian USR DA
133. Ionescu George PNL DA
134. Ioniță Antoneta PNL DA
135. Iordache Florin PSD DA
136. Itu Cornel PSD DA
137. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
138. Korodi Attila UDMR DA
139. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
140. Lazăr Sorin PSD DA
141. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
142. Longher Victoria Minoritati DA
143. Lovin Dumitru ALDE DA
144. Lungu Tudorița PNL DA
145. Lupașcu Costel PSD DA
146. Lupescu Dumitru USR DA
147. Macovei Silviu Nicu PSD DA
148. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
149. Manole Petre-Florin PSD DA
150. Mareș Mara PNL DA
151. Marica Petru-Sorin PSD DA
152. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
153. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
154. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
155. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
156. Mihalescul Dumitru PNL DA
157. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
158. Mînzatu Roxana PSD DA
159. Mocanu Adrian PMP DA
160. Mocioalcă Ion PSD DA
161. Mohaci Mihai PSD DA
162. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
163. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
164. Movilă Petru PMP DA
165. Munteanu Ioan PSD DA
166. Mușoiu Ștefan PSD DA
167. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
168. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
169. Neagu Nicolae PNL DA
170. Neață Eugen PSD DA
171. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
172. Nicoară Romeo Florin PNL DA
173. Nicolae Andrei PSD DA
174. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
175. Nicolicea Eugen PSD DA
176. Nistor Laurențiu PSD DA
177. Niță Mihai ALDE DA
178. Niță Nicu PSD DA
179. Nosa Iuliu PSD DA
180. Olar Corneliu PNL DA
181. Olteanu Daniel PNL DA
182. Oprea Dumitru PNL DA
183. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
184. Oros Nechita-Adrian PNL DA
185. Oteșanu Daniela PSD DA
186. Palăr Ionel PNL DA
187. Pambuccian Varujan Minoritati DA
188. Pană Adriana-Doina PSD DA
189. Paraschiv Rodica PSD DA
190. Pașcan Emil-Marius PMP DA
191. Pau Radu - Adrian PSD DA
192. Păle Dănuț PSD DA
193. Petrea Gabriel PSD DA
194. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
195. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
196. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
197. Plumb Rovana PSD DA
198. Pop Andrei PSD DA
199. Pop Tudor Rareș USR DA
200. Popa Florin PSD DA
201. Popa Mihai Valentin PSD DA
202. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
203. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
204. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
205. Preda Cezar-Florin PNL DA
206. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
207. Presură Alexandra PSD DA
208. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
209. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
210. Prună Cristina-Mădălina USR DA
211. Radu Anișoara PSD DA
212. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
213. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
214. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
215. Rădulescu Alexandru PSD DA
216. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
217. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
218. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
219. Roman Florin-Claudiu PNL DA
220. Roman Ioan Sorin PSD DA
221. Romanescu Cristinel PNL DA
222. Roșca Lucreția PSD DA
223. Rotaru Alexandru PSD DA
224. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
225. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
226. Sefer Cristian-George PMP DA
227. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
228. Seres Dénes UDMR DA
229. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
230. Simion Lucian-Eduard PSD DA
231. Simionca Ionuț PMP DA
232. Simonis Alfred - Robert PSD DA
233. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
234. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
235. Solomon Adrian PSD DA
236. Spânu Ion PSD DA
237. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
238. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
239. Stancu Florinel PSD DA
240. Stănescu Alexandru PSD DA
241. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
242. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
243. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
244. Suciu Matei PSD DA
245. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
246. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
247. Szabó Ödön UDMR DA
248. Șarapatin Elvira PSD DA
249. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
250. Șimon Gheorghe PSD DA
251. Șișcu George PNL DA
252. Șotcan Theodora PSD DA
253. Șovăială Constantin PNL DA
254. Ștefan Corneliu PSD DA
255. Ștefan Ion PNL DA
256. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
257. Tabugan Ion PMP DA
258. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
259. Terea Ioan PSD DA
260. Tîlvăr Angel PSD DA
261. Todor Adrian PSD DA
262. Toma Ilie PSD DA
263. Tomac Eugen PMP DA
264. Tripa Florin-Dan PSD DA
265. Tudor Beatrice PSD DA
266. Tudose Mihai PSD DA
267. Turcan Raluca PNL DA
268. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
269. Tușa Adriana Diana PSD DA
270. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
271. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
272. Varga Glad-Aurel PNL Abținere
273. Varga Vasile PNL DA
274. Vasile Daniel Minoritati DA
275. Vasilică Radu Costin PSD DA
276. Vass Levente UDMR DA
277. Văcaru Alin Vasile PSD DA
278. Velcea Nicolae PSD DA
279. Vexler Silviu Minoritati DA
280. Vișan George-Gabriel PSD DA
281. Vîlceanu Dan PNL DA
282. Vîrză Mihăiță PSD DA
283. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
284. Vlase Petru Gabriel PSD DA
285. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
286. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
287. Vosganian Varujan ALDE DA
288. Zainea Cornel USR DA
289. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
290. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 24 mai 2019, 16:09
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro