Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 21.02.2017 > 13:32 Versiunea pentru printare
Marți, 21 februarie 2017, ora 13:32

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 331/2013 pentru modificarea și completarea art.8 din Legea nr.198/2008 privind serviciile consulare pentru care se percep taxe și nivelul taxelor consulare la misiunile diplomatice și oficiile consulare ale României în străinătate
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:291 132 65 27 19 18 15 15
- voturi pentru (DA):208 130 1 26 19 17 1 14
- voturi împotrivă (NU):79 - 64 - - - 14 1
- abțineri:2 1 - - - 1 - -
- nu au votat:2 1 - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL NU
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Anastase Roberta Alma PNL NU
6. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL NU
8. Andrușcă Dănuț PSD DA
9. Antal István-János UDMR DA
10. Anton Anton ALDE DA
11. Apjok Norbert UDMR DA
12. Ardelean Ben-Oni PNL NU
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Axinte Vasile PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Badea Leonardo PSD DA
17. Balan Ioan PNL NU
18. Balint Liviu-Ioan PMP NU
19. Banias Mircea Marius ALDE DA
20. Barna Ilie Dan USR DA
21. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE Abținere
22. Bălănescu Alexandru PSD DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Bende Sándor UDMR DA
25. Benedek Zacharie UDMR DA
26. Benga Tudor - Vlad USR DA
27. Benkő Erika UDMR DA
28. Bica Dănuț PNL NU
29. Bichineț Corneliu PMP NU
30. Birchall Ana PSD -
31. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
32. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
33. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
34. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
35. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
36. Bode Lucian Nicolae PNL NU
37. Bodea Marius PNL NU
38. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
39. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
40. Bontea Vlad PSD DA
41. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
42. Borza Remus-Adrian ALDE DA
43. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
44. Botez Mihai-Cătălin USR DA
45. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
46. Bran Ioana PSD DA
47. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
48. Budăi Marius-Constantin PSD DA
49. Buican Cristian PNL NU
50. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
51. Bulai Iulian USR DA
52. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
53. Burciu Cristina PSD DA
54. Calista Mara-Daniela PNL NU
55. Calotă Florică Ică ALDE DA
56. Căciulă Aurel PSD DA
57. Călin Ion PSD DA
58. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
59. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
60. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
61. Cherecheș Florica PNL NU
62. Cherecheș Viorica PNL NU
63. Chichirău Cosette-Paula USR DA
64. Chiriac Viorel PSD DA
65. Chiriță Dumitru PSD DA
66. Ciocan Dan PSD DA
67. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
68. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
69. Cîmpeanu Sorin Mihai ALDE DA
70. Cîtea Vasile PSD DA
71. Cobuz Maricela PSD DA
72. Cocoș Vasile PSD DA
73. Codreanu Constantin PMP NU
74. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
75. Constantin Daniel ALDE DA
76. Cosma Lavinia-Corina USR DA
77. Costescu Manuel USR DA
78. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
79. Cristache Cătălin PMP NU
80. Csép Éva-Andrea UDMR DA
81. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
82. Csoma Botond UDMR DA
83. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
84. Culeafă Mihai PNL NU
85. Cupă Ion ALDE DA
86. Cupșa Ioan PNL NU
87. Dehelean Silviu USR DA
88. Dîrzu Ioan PSD DA
89. Dobre Victor Paul PNL NU
90. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
91. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
92. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
93. Drulă Cătălin USR DA
94. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
95. Erdei Dolóczki István UDMR DA
96. Farago Petru UDMR DA
97. Fădor Angelica PNL NU
98. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
99. Florea Damian ALDE DA
100. Florea Oana-Consuela PSD DA
101. Floroiu Ionel PSD DA
102. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
103. Furtună Mirela PSD DA
104. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
105. Gavrilă Camelia PSD DA
106. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
107. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
108. Găină Mihăiță PSD DA
109. Georgescu Nicolae PSD DA
110. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
111. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
112. Gheorghe Tinel PNL DA
113. Gheorghiu Bogdan PNL NU
114. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
115. Ghinea Cristian USR -
116. Giugea Nicolae PNL NU
117. Goga Octavian PMP DA
118. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
119. Gudu Vasile PNL NU
120. Halici Nicușor PSD DA
121. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
122. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
123. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
124. Huncă Mihaela PSD DA
125. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
126. Iacomi Iulian PSD DA
127. Iancu Iulian PSD DA
128. Iancu Marius-Ionel PSD DA
129. Ibram Iusein Minoritati DA
130. Iftimie Neculai PSD DA
131. Ignat Miron Minoritati DA
132. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
133. Intotero Natalia-Elena PSD DA
134. Ion Stelian-Cristian USR DA
135. Ionescu George PNL NU
136. Ioniță Antoneta PNL NU
137. Iordache Florin PSD DA
138. Itu Cornel PSD DA
139. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
140. Korodi Attila UDMR DA
141. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
142. Lazăr Sorin PSD DA
143. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
144. Longher Victoria Minoritati DA
145. Lovin Dumitru ALDE DA
146. Lungu Tudorița PNL NU
147. Lupașcu Costel PSD DA
148. Lupescu Dumitru USR DA
149. Macovei Silviu Nicu PSD DA
150. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
151. Manole Petre-Florin PSD DA
152. Mareș Mara PNL NU
153. Marica Petru-Sorin PSD DA
154. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
155. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
156. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
157. Mihalescul Dumitru PNL NU
158. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
159. Mînzatu Roxana PSD DA
160. Mocioalcă Ion PSD DA
161. Mohaci Mihai PSD DA
162. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
163. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
164. Movilă Petru PMP NU
165. Munteanu Ioan PSD DA
166. Mușoiu Ștefan PSD DA
167. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
168. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
169. Neagu Nicolae PNL NU
170. Neață Eugen PSD DA
171. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
172. Nicoară Romeo Florin PNL NU
173. Nicolae Andrei PSD DA
174. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
175. Nicolicea Eugen PSD DA
176. Nistor Laurențiu PSD DA
177. Niță Mihai ALDE DA
178. Niță Nicu PSD DA
179. Nosa Iuliu PSD DA
180. Olar Corneliu PNL NU
181. Olteanu Daniel PNL NU
182. Oprea Dumitru PNL NU
183. Oprișcan Mihai Doru PNL NU
184. Oros Nechita-Adrian PNL NU
185. Oteșanu Daniela PSD DA
186. Palăr Ionel PNL NU
187. Pambuccian Varujan Minoritati DA
188. Pană Adriana-Doina PSD DA
189. Paraschiv Rodica PSD DA
190. Pașcan Emil-Marius PMP NU
191. Pau Radu - Adrian PSD DA
192. Păle Dănuț PSD DA
193. Petrea Gabriel PSD DA
194. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
195. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL NU
196. Plumb Rovana PSD DA
197. Ponta Victor-Viorel PSD DA
198. Pop Andrei PSD DA
199. Pop Tudor Rareș USR DA
200. Popa Florin PSD DA
201. Popa Mihai Valentin PSD DA
202. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
203. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
204. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
205. Preda Cezar-Florin PNL NU
206. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
207. Presură Alexandra PSD DA
208. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
209. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
210. Prună Cristina-Mădălina USR DA
211. Radu Anișoara PSD DA
212. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
213. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
214. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
215. Rădulescu Alexandru PSD DA
216. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
217. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
218. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
219. Roman Florin-Claudiu PNL NU
220. Roman Ioan Sorin PSD DA
221. Romanescu Cristinel PNL NU
222. Roșca Lucreția PSD DA
223. Rotaru Alexandru PSD DA
224. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
225. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
226. Sefer Cristian-George PMP NU
227. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
228. Seres Dénes UDMR DA
229. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
230. Simion Lucian-Eduard PSD DA
231. Simionca Ionuț PMP NU
232. Simonis Alfred - Robert PSD DA
233. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
234. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
235. Solomon Adrian PSD DA
236. Spânu Ion PSD DA
237. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
238. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
239. Stancu Florinel PSD DA
240. Stănescu Alexandru PSD DA
241. Steriu Valeriu-Andrei PMP NU
242. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
243. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
244. Suciu Matei PSD DA
245. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
246. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
247. Șarapatin Elvira PSD DA
248. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
249. Șimon Gheorghe PSD DA
250. Șișcu George PNL NU
251. Șotcan Theodora PSD DA
252. Șovăială Constantin PNL NU
253. Ștefan Corneliu PSD DA
254. Ștefan Ion PNL NU
255. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
256. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
257. Tabugan Ion PMP NU
258. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
259. Terea Ioan PSD DA
260. Tîlvăr Angel PSD Abținere
261. Todor Adrian PSD DA
262. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
263. Toma Ilie PSD DA
264. Tripa Florin-Dan PSD DA
265. Trușcă Constantin PSD DA
266. Tudor Beatrice PSD DA
267. Tudose Mihai PSD DA
268. Turcan Raluca PNL NU
269. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
270. Tușa Adriana Diana PSD DA
271. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
272. Varga Glad-Aurel PNL NU
273. Varga Vasile PNL NU
274. Vasile Daniel Minoritati DA
275. Vasilică Radu Costin PSD DA
276. Vass Levente UDMR DA
277. Văcaru Alin Vasile PSD DA
278. Velcea Nicolae PSD DA
279. Vexler Silviu Minoritati DA
280. Vișan George-Gabriel PSD DA
281. Vîlceanu Dan PNL NU
282. Vîrză Mihăiță PSD DA
283. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
284. Vlase Petru Gabriel PSD DA
285. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
286. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
287. Vosganian Varujan ALDE DA
288. Weber Mihai PSD DA
289. Zainea Cornel USR DA
290. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
291. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 17 octombrie 2018, 13:10
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro