Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 21.02.2017 > 13:33 Versiunea pentru printare
Marți, 21 februarie 2017, ora 13:33

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 191/2016 pentru modificarea Articolului unic al Legii nr.376 din 28 decembrie 2007 pentru modificarea alin.(2) al art.1 din Ordonanța de urgență a Guvernului nr.19/2005 privind realizarea Ansamblului Arhitectural Catedrala Mântuirii Neamului
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:294 131 65 28 20 18 17 15
- voturi pentru (DA):242 127 61 2 20 16 3 13
- voturi împotrivă (NU):41 1 - 26 - - 14 -
- abțineri:10 3 3 - - 2 - 2
- nu au votat:1 - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Antal István-János UDMR DA
9. Anton Anton ALDE DA
10. Apjok Norbert UDMR DA
11. Ardelean Ben-Oni PNL DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Axinte Vasile PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Badea Leonardo PSD DA
16. Balan Ioan PNL DA
17. Balint Liviu-Ioan PMP NU
18. Banias Mircea Marius ALDE Abținere
19. Barna Ilie Dan USR NU
20. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE Abținere
21. Bălănescu Alexandru PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Bende Sándor UDMR DA
24. Benedek Zacharie UDMR DA
25. Benga Tudor - Vlad USR NU
26. Benkő Erika UDMR DA
27. Bica Dănuț PNL DA
28. Bichineț Corneliu PMP NU
29. Birchall Ana PSD DA
30. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
31. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
32. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR NU
33. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
34. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
35. Bode Lucian Nicolae PNL DA
36. Bodea Marius PNL DA
37. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
38. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
39. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
40. Borza Remus-Adrian ALDE DA
41. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
42. Botez Mihai-Cătălin USR NU
43. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
44. Bran Ioana PSD DA
45. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
46. Budăi Marius-Constantin PSD DA
47. Buican Cristian PNL DA
48. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
49. Bulai Iulian USR NU
50. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
51. Burciu Cristina PSD DA
52. Calista Mara-Daniela PNL DA
53. Calotă Florică Ică ALDE DA
54. Căciulă Aurel PSD DA
55. Călin Ion PSD DA
56. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
57. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
58. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
59. Cherecheș Florica PNL DA
60. Cherecheș Viorica PNL DA
61. Chichirău Cosette-Paula USR NU
62. Chiriac Viorel PSD DA
63. Chiriță Dumitru PSD DA
64. Ciocan Dan PSD DA
65. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
66. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
67. Cîmpeanu Sorin Mihai ALDE DA
68. Cîtea Vasile PSD DA
69. Cobuz Maricela PSD DA
70. Cocoș Vasile PSD DA
71. Codreanu Constantin PMP NU
72. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
73. Constantin Daniel ALDE DA
74. Cosma Lavinia-Corina USR NU
75. Costescu Manuel USR NU
76. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
77. Cristache Cătălin PMP DA
78. Csép Éva-Andrea UDMR DA
79. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
80. Csoma Botond UDMR DA
81. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
82. Culeafă Mihai PNL DA
83. Cupă Ion ALDE DA
84. Cupșa Ioan PNL DA
85. Dehelean Silviu USR NU
86. Dîrzu Ioan PSD DA
87. Dobre Victor Paul PNL DA
88. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
89. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
90. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD Abținere
91. Drulă Cătălin USR NU
92. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
93. Erdei Dolóczki István UDMR DA
94. Farago Petru UDMR DA
95. Fădor Angelica PNL DA
96. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
97. Florea Damian ALDE DA
98. Florea Oana-Consuela PSD DA
99. Floroiu Ionel PSD DA
100. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
101. Furtună Mirela PSD DA
102. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
103. Gavrilă Camelia PSD DA
104. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
105. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
106. Găină Mihăiță PSD DA
107. Georgescu Nicolae PSD DA
108. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
109. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
110. Gheorghe Tinel PNL Abținere
111. Gheorghiu Bogdan PNL DA
112. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
113. Ghinea Cristian USR NU
114. Giugea Nicolae PNL DA
115. Goga Octavian PMP DA
116. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
117. Gudu Vasile PNL DA
118. Halici Nicușor PSD DA
119. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
120. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
121. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
122. Huncă Mihaela PSD DA
123. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
124. Iacomi Iulian PSD DA
125. Iancu Iulian PSD DA
126. Iancu Marius-Ionel PSD DA
127. Ibram Iusein Minoritati DA
128. Iftimie Neculai PSD DA
129. Ignat Miron Minoritati DA
130. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
131. Intotero Natalia-Elena PSD Abținere
132. Ion Stelian-Cristian USR NU
133. Ionescu George PNL DA
134. Ioniță Antoneta PNL DA
135. Iordache Florin PSD DA
136. Itu Cornel PSD DA
137. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
138. Korodi Attila UDMR DA
139. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
140. Lazăr Sorin PSD DA
141. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
142. Longher Victoria Minoritati DA
143. Lovin Dumitru ALDE DA
144. Lungu Tudorița PNL DA
145. Lupașcu Costel PSD DA
146. Lupescu Dumitru USR NU
147. Macovei Silviu Nicu PSD DA
148. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
149. Manole Petre-Florin PSD DA
150. Mareș Mara PNL DA
151. Marica Petru-Sorin PSD DA
152. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
153. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
154. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
155. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
156. Mihalescul Dumitru PNL DA
157. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
158. Mînzatu Roxana PSD DA
159. Mocanu Adrian PMP DA
160. Mocioalcă Ion PSD DA
161. Mohaci Mihai PSD DA
162. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
163. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
164. Movilă Petru PMP NU
165. Munteanu Ioan PSD DA
166. Mușoiu Ștefan PSD DA
167. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
168. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
169. Neagu Nicolae PNL DA
170. Neață Eugen PSD DA
171. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
172. Nicoară Romeo Florin PNL DA
173. Nicolae Andrei PSD DA
174. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
175. Nicolicea Eugen PSD NU
176. Nistor Laurențiu PSD DA
177. Niță Mihai ALDE DA
178. Niță Nicu PSD DA
179. Nosa Iuliu PSD DA
180. Olar Corneliu PNL DA
181. Olteanu Daniel PNL DA
182. Oprea Dumitru PNL DA
183. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
184. Oros Nechita-Adrian PNL DA
185. Oteșanu Daniela PSD DA
186. Palăr Ionel PNL DA
187. Pambuccian Varujan Minoritati DA
188. Pană Adriana-Doina PSD DA
189. Paraschiv Rodica PSD DA
190. Pașcan Emil-Marius PMP NU
191. Pau Radu - Adrian PSD DA
192. Păle Dănuț PSD DA
193. Petrea Gabriel PSD DA
194. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
195. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
196. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
197. Plumb Rovana PSD DA
198. Ponta Victor-Viorel PSD DA
199. Pop Andrei PSD DA
200. Pop Tudor Rareș USR NU
201. Popa Florin PSD DA
202. Popa Mihai Valentin PSD Abținere
203. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
204. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
205. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
206. Preda Cezar-Florin PNL DA
207. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
208. Presură Alexandra PSD DA
209. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
210. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
211. Prună Cristina-Mădălina USR NU
212. Radu Anișoara PSD DA
213. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
214. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL -
215. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
216. Rădulescu Alexandru PSD DA
217. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
218. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
219. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
220. Roman Florin-Claudiu PNL DA
221. Roman Ioan Sorin PSD DA
222. Romanescu Cristinel PNL DA
223. Roșca Lucreția PSD DA
224. Rotaru Alexandru PSD DA
225. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
226. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
227. Sefer Cristian-George PMP NU
228. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
229. Seres Dénes UDMR DA
230. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
231. Simion Lucian-Eduard PSD DA
232. Simionca Ionuț PMP NU
233. Simonis Alfred - Robert PSD DA
234. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
235. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
236. Solomon Adrian PSD DA
237. Spânu Ion PSD DA
238. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
239. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
240. Stancu Florinel PSD DA
241. Stănescu Alexandru PSD DA
242. Steriu Valeriu-Andrei PMP NU
243. Stoica Bogdan-Alin Minoritati Abținere
244. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
245. Suciu Matei PSD DA
246. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
247. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
248. Szabó Ödön UDMR DA
249. Șarapatin Elvira PSD DA
250. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
251. Șimon Gheorghe PSD DA
252. Șișcu George PNL DA
253. Șotcan Theodora PSD DA
254. Șovăială Constantin PNL DA
255. Ștefan Corneliu PSD DA
256. Ștefan Ion PNL DA
257. Știrbu Gigel-Sorinel PNL Abținere
258. Tabugan Ion PMP NU
259. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
260. Terea Ioan PSD DA
261. Tîlvăr Angel PSD DA
262. Todor Adrian PSD DA
263. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
264. Toma Ilie PSD DA
265. Tomac Eugen PMP NU
266. Tripa Florin-Dan PSD DA
267. Trușcă Constantin PSD DA
268. Tudor Beatrice PSD DA
269. Tudose Mihai PSD DA
270. Turcan Raluca PNL DA
271. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
272. Tușa Adriana Diana PSD DA
273. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
274. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
275. Varga Glad-Aurel PNL Abținere
276. Varga Vasile PNL DA
277. Vasile Daniel Minoritati DA
278. Vasilică Radu Costin PSD DA
279. Vass Levente UDMR DA
280. Văcaru Alin Vasile PSD DA
281. Velcea Nicolae PSD DA
282. Vexler Silviu Minoritati DA
283. Vișan George-Gabriel PSD DA
284. Vîlceanu Dan PNL DA
285. Vîrză Mihăiță PSD DA
286. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
287. Vlase Petru Gabriel PSD DA
288. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
289. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
290. Vosganian Varujan ALDE DA
291. Weber Mihai PSD DA
292. Zainea Cornel USR NU
293. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
294. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 11 decembrie 2018, 8:26
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro