Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 21.02.2017 > 13:35 Versiunea pentru printare
Marți, 21 februarie 2017, ora 13:35

Poziție pe
ordinea de zi:
7
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 137/2017 privind respingerea Ordonanței de urgență a Guvernului nr. 13/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr. 286/2009 privind Codul penal și a Legii nr.135/2010 privind Codul de procedură penală
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Neafiliați PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:295 - 134 65 28 20 18 16 14
- voturi pentru (DA):291 - 132 65 28 20 16 16 14
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:3 - 1 - - - 2 - -
- nu au votat:1 - 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Andrușcă Dănuț PSD DA
9. Antal István-János UDMR DA
10. Anton Anton ALDE DA
11. Apjok Norbert UDMR DA
12. Ardelean Ben-Oni PNL DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Axinte Vasile PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Badea Leonardo PSD DA
17. Balan Ioan PNL DA
18. Balint Liviu-Ioan PMP DA
19. Banias Mircea Marius ALDE DA
20. Barna Ilie Dan USR DA
21. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE Abținere
22. Bălănescu Alexandru PSD DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Bende Sándor UDMR DA
25. Benedek Zacharie UDMR DA
26. Benga Tudor - Vlad USR DA
27. Benkő Erika UDMR DA
28. Bica Dănuț PNL DA
29. Bichineț Corneliu PMP DA
30. Birchall Ana PSD DA
31. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
32. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
33. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
34. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
35. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
36. Bode Lucian Nicolae PNL DA
37. Bodea Marius PNL DA
38. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
39. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
40. Bontea Vlad PSD DA
41. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
42. Borza Remus-Adrian ALDE DA
43. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
44. Botez Mihai-Cătălin USR DA
45. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
46. Bran Ioana PSD DA
47. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
48. Budăi Marius-Constantin PSD DA
49. Buican Cristian PNL DA
50. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
51. Bulai Iulian USR DA
52. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
53. Burciu Cristina PSD DA
54. Calista Mara-Daniela PNL DA
55. Calotă Florică Ică ALDE DA
56. Căciulă Aurel PSD DA
57. Călin Ion PSD DA
58. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
59. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
60. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE Abținere
61. Cherecheș Florica PNL DA
62. Cherecheș Viorica PNL DA
63. Chichirău Cosette-Paula USR DA
64. Chiriac Viorel PSD DA
65. Chiriță Dumitru PSD DA
66. Ciocan Dan PSD DA
67. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
68. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
69. Ciuhodaru Tudor PSD DA
70. Cîmpeanu Sorin Mihai ALDE DA
71. Cîtea Vasile PSD DA
72. Cobuz Maricela PSD DA
73. Cocoș Vasile PSD DA
74. Codreanu Constantin PMP DA
75. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
76. Constantin Daniel ALDE DA
77. Cosma Lavinia-Corina USR DA
78. Costescu Manuel USR DA
79. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
80. Csép Éva-Andrea UDMR DA
81. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
82. Csoma Botond UDMR DA
83. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
84. Culeafă Mihai PNL DA
85. Cupă Ion ALDE DA
86. Cupșa Ioan PNL DA
87. Dehelean Silviu USR DA
88. Dîrzu Ioan PSD DA
89. Dobre Victor Paul PNL DA
90. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
91. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
92. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
93. Drulă Cătălin USR DA
94. Dunava Costel Neculai PSD DA
95. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
96. Erdei Dolóczki István UDMR DA
97. Farago Petru UDMR DA
98. Fădor Angelica PNL DA
99. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
100. Florea Damian ALDE DA
101. Florea Oana-Consuela PSD DA
102. Floroiu Ionel PSD DA
103. Furtună Mirela PSD DA
104. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
105. Gavrilă Camelia PSD DA
106. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
107. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
108. Găină Mihăiță PSD DA
109. Georgescu Nicolae PSD DA
110. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
111. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
112. Gheorghe Tinel PNL DA
113. Gheorghiu Bogdan PNL DA
114. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
115. Ghinea Cristian USR DA
116. Giugea Nicolae PNL DA
117. Goga Octavian PMP DA
118. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
119. Gudu Vasile PNL DA
120. Halici Nicușor PSD DA
121. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
122. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
123. Huncă Mihaela PSD DA
124. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
125. Iacomi Iulian PSD DA
126. Iancu Iulian PSD DA
127. Iancu Marius-Ionel PSD DA
128. Ibram Iusein Minoritati DA
129. Iftimie Neculai PSD DA
130. Ignat Miron Minoritati DA
131. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
132. Intotero Natalia-Elena PSD DA
133. Ion Stelian-Cristian USR DA
134. Ionescu George PNL DA
135. Ioniță Antoneta PNL DA
136. Iordache Florin PSD DA
137. Itu Cornel PSD DA
138. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
139. Korodi Attila UDMR DA
140. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
141. Lazăr Sorin PSD DA
142. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
143. Longher Victoria Minoritati DA
144. Lovin Dumitru ALDE DA
145. Lungu Tudorița PNL DA
146. Lupașcu Costel PSD DA
147. Lupescu Dumitru USR DA
148. Macovei Silviu Nicu PSD DA
149. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
150. Manole Petre-Florin PSD DA
151. Mareș Mara PNL DA
152. Marica Petru-Sorin PSD DA
153. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
154. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
155. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
156. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
157. Mihalescul Dumitru PNL DA
158. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
159. Mînzatu Roxana PSD DA
160. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
161. Mocanu Adrian PMP DA
162. Mocioalcă Ion PSD DA
163. Mohaci Mihai PSD DA
164. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
165. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
166. Movilă Petru PMP DA
167. Munteanu Ioan PSD DA
168. Mușoiu Ștefan PSD DA
169. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
170. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
171. Neagu Nicolae PNL DA
172. Neață Eugen PSD DA
173. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
174. Nicoară Romeo Florin PNL DA
175. Nicolae Andrei PSD DA
176. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
177. Nicolicea Eugen PSD DA
178. Nistor Laurențiu PSD DA
179. Niță Mihai ALDE DA
180. Niță Nicu PSD DA
181. Nosa Iuliu PSD DA
182. Olar Corneliu PNL DA
183. Olteanu Daniel PNL DA
184. Oprea Dumitru PNL DA
185. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
186. Oros Nechita-Adrian PNL DA
187. Oteșanu Daniela PSD DA
188. Palăr Ionel PNL DA
189. Pambuccian Varujan Minoritati DA
190. Pană Adriana-Doina PSD DA
191. Paraschiv Rodica PSD DA
192. Pașcan Emil-Marius PMP DA
193. Pau Radu - Adrian PSD DA
194. Păle Dănuț PSD DA
195. Petrea Gabriel PSD DA
196. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
197. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
198. Plumb Rovana PSD DA
199. Ponta Victor-Viorel PSD Abținere
200. Pop Andrei PSD DA
201. Pop Tudor Rareș USR DA
202. Popa Florin PSD DA
203. Popa Mihai Valentin PSD DA
204. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
205. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
206. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
207. Preda Cezar-Florin PNL DA
208. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
209. Presură Alexandra PSD DA
210. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
211. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
212. Prună Cristina-Mădălina USR DA
213. Radu Anișoara PSD DA
214. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
215. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
216. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
217. Rădulescu Alexandru PSD DA
218. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
219. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
220. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
221. Roman Florin-Claudiu PNL DA
222. Roman Ioan Sorin PSD DA
223. Romanescu Cristinel PNL DA
224. Roșca Lucreția PSD DA
225. Rotaru Alexandru PSD DA
226. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
227. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
228. Sefer Cristian-George PMP DA
229. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
230. Seres Dénes UDMR DA
231. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
232. Simion Lucian-Eduard PSD DA
233. Simionca Ionuț PMP DA
234. Simonis Alfred - Robert PSD DA
235. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
236. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
237. Solomon Adrian PSD DA
238. Spânu Ion PSD DA
239. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
240. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
241. Stancu Florinel PSD DA
242. Stănescu Alexandru PSD DA
243. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
244. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
245. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
246. Suciu Matei PSD DA
247. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
248. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
249. Szabó Ödön UDMR DA
250. Șarapatin Elvira PSD DA
251. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
252. Șimon Gheorghe PSD DA
253. Șișcu George PNL DA
254. Șotcan Theodora PSD DA
255. Șovăială Constantin PNL DA
256. Ștefan Corneliu PSD DA
257. Ștefan Ion PNL DA
258. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
259. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
260. Tabugan Ion PMP DA
261. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
262. Terea Ioan PSD DA
263. Tîlvăr Angel PSD DA
264. Todor Adrian PSD DA
265. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
266. Toma Ilie PSD DA
267. Tomac Eugen PMP DA
268. Tripa Florin-Dan PSD DA
269. Trușcă Constantin PSD DA
270. Tudor Beatrice PSD DA
271. Tudose Mihai PSD DA
272. Turcan Raluca PNL DA
273. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
274. Tușa Adriana Diana PSD DA
275. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
276. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
277. Varga Glad-Aurel PNL DA
278. Varga Vasile PNL DA
279. Vasilică Radu Costin PSD -
280. Vass Levente UDMR DA
281. Văcaru Alin Vasile PSD DA
282. Velcea Nicolae PSD DA
283. Vexler Silviu Minoritati DA
284. Vișan George-Gabriel PSD DA
285. Vîlceanu Dan PNL DA
286. Vîrză Mihăiță PSD DA
287. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
288. Vlase Petru Gabriel PSD DA
289. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
290. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
291. Vosganian Varujan ALDE DA
292. Weber Mihai PSD DA
293. Zainea Cornel USR DA
294. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
295. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 18 noiembrie 2017, 12:28
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro