Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 21.02.2017 > 13:39 Versiunea pentru printare
Marți, 21 februarie 2017, ora 13:39

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 190/2016 pentru completarea art.53 din Legea nr.263/2010 privind sistemul unitar de pensii publice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Neafiliați PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:286 - 133 64 28 20 13 14 14
- voturi pentru (DA):280 - 131 62 28 19 13 13 14
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - 1 - - -
- abțineri:2 - - 2 - - - - -
- nu au votat:3 - 2 - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Andrușcă Dănuț PSD DA
9. Antal István-János UDMR NU
10. Anton Anton ALDE DA
11. Apjok Norbert UDMR DA
12. Ardelean Ben-Oni PNL DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Axinte Vasile PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Badea Leonardo PSD DA
17. Balan Ioan PNL DA
18. Balint Liviu-Ioan PMP DA
19. Banias Mircea Marius ALDE DA
20. Barna Ilie Dan USR DA
21. Bălănescu Alexandru PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Bende Sándor UDMR DA
24. Benedek Zacharie UDMR DA
25. Benga Tudor - Vlad USR DA
26. Benkő Erika UDMR DA
27. Bica Dănuț PNL DA
28. Bichineț Corneliu PMP -
29. Birchall Ana PSD DA
30. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
31. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
32. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
33. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
34. Bode Lucian Nicolae PNL DA
35. Bodea Marius PNL DA
36. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
37. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
38. Bontea Vlad PSD DA
39. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
40. Borza Remus-Adrian ALDE DA
41. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
42. Botez Mihai-Cătălin USR DA
43. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
44. Bran Ioana PSD DA
45. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
46. Budăi Marius-Constantin PSD DA
47. Buican Cristian PNL DA
48. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
49. Bulai Iulian USR DA
50. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
51. Burciu Cristina PSD DA
52. Calista Mara-Daniela PNL DA
53. Calotă Florică Ică ALDE DA
54. Căciulă Aurel PSD DA
55. Călin Ion PSD DA
56. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
57. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
58. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
59. Cherecheș Florica PNL DA
60. Cherecheș Viorica PNL DA
61. Chichirău Cosette-Paula USR DA
62. Chiriac Viorel PSD DA
63. Chiriță Dumitru PSD DA
64. Ciocan Dan PSD DA
65. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
66. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
67. Ciuhodaru Tudor PSD -
68. Cîtea Vasile PSD DA
69. Cobuz Maricela PSD DA
70. Cocoș Vasile PSD DA
71. Codreanu Constantin PMP DA
72. Costescu Manuel USR DA
73. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
74. Cristache Cătălin PMP DA
75. Csép Éva-Andrea UDMR DA
76. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
77. Csoma Botond UDMR DA
78. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
79. Culeafă Mihai PNL DA
80. Cupă Ion ALDE DA
81. Cupșa Ioan PNL DA
82. Dehelean Silviu USR DA
83. Dîrzu Ioan PSD DA
84. Dobre Victor Paul PNL DA
85. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
86. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
87. Dohotaru Adrian-Octavian USR DA
88. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
89. Drulă Cătălin USR DA
90. Dunava Costel Neculai PSD DA
91. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
92. Erdei Dolóczki István UDMR DA
93. Farago Petru UDMR DA
94. Fădor Angelica PNL DA
95. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
96. Florea Oana-Consuela PSD DA
97. Floroiu Ionel PSD DA
98. Furtună Mirela PSD DA
99. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
100. Gavrilă Camelia PSD DA
101. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
102. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
103. Găină Mihăiță PSD DA
104. Georgescu Nicolae PSD DA
105. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
106. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
107. Gheorghe Tinel PNL DA
108. Gheorghiu Bogdan PNL DA
109. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
110. Ghinea Cristian USR DA
111. Giugea Nicolae PNL DA
112. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
113. Halici Nicușor PSD DA
114. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
115. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
116. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
117. Huncă Mihaela PSD DA
118. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
119. Iacomi Iulian PSD DA
120. Iancu Iulian PSD DA
121. Iancu Marius-Ionel PSD DA
122. Ibram Iusein Minoritati DA
123. Iftimie Neculai PSD DA
124. Ignat Miron Minoritati DA
125. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
126. Intotero Natalia-Elena PSD DA
127. Ion Stelian-Cristian USR DA
128. Ionescu George PNL DA
129. Ioniță Antoneta PNL DA
130. Iordache Florin PSD DA
131. Itu Cornel PSD DA
132. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
133. Korodi Attila UDMR DA
134. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
135. Lazăr Sorin PSD DA
136. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
137. Longher Victoria Minoritati DA
138. Lungu Tudorița PNL DA
139. Lupașcu Costel PSD DA
140. Lupescu Dumitru USR DA
141. Macovei Silviu Nicu PSD DA
142. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
143. Manole Petre-Florin PSD DA
144. Mareș Mara PNL DA
145. Marica Petru-Sorin PSD DA
146. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
147. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
148. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
149. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
150. Mihalescul Dumitru PNL DA
151. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
152. Mînzatu Roxana PSD DA
153. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
154. Mocanu Adrian PMP DA
155. Mocioalcă Ion PSD DA
156. Mohaci Mihai PSD DA
157. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
158. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
159. Movilă Petru PMP DA
160. Munteanu Ioan PSD DA
161. Mușoiu Ștefan PSD DA
162. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
163. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
164. Neagu Nicolae PNL DA
165. Neață Eugen PSD DA
166. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
167. Nicoară Romeo Florin PNL DA
168. Nicolae Andrei PSD DA
169. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
170. Nicolicea Eugen PSD DA
171. Nistor Laurențiu PSD DA
172. Niță Mihai ALDE DA
173. Niță Nicu PSD DA
174. Nosa Iuliu PSD DA
175. Olar Corneliu PNL DA
176. Olteanu Daniel PNL DA
177. Oprea Dumitru PNL DA
178. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
179. Oros Nechita-Adrian PNL DA
180. Oteșanu Daniela PSD DA
181. Palăr Ionel PNL DA
182. Pambuccian Varujan Minoritati DA
183. Pană Adriana-Doina PSD DA
184. Paraschiv Rodica PSD DA
185. Pașcan Emil-Marius PMP DA
186. Pau Radu - Adrian PSD DA
187. Păle Dănuț PSD DA
188. Petrea Gabriel PSD DA
189. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
190. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
191. Plumb Rovana PSD DA
192. Pop Andrei PSD DA
193. Pop Tudor Rareș USR DA
194. Popa Florin PSD DA
195. Popa Mihai Valentin PSD DA
196. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
197. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
198. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
199. Preda Cezar-Florin PNL DA
200. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
201. Presură Alexandra PSD DA
202. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
203. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
204. Prună Cristina-Mădălina USR DA
205. Radu Anișoara PSD DA
206. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
207. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
208. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
209. Rădulescu Alexandru PSD DA
210. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
211. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
212. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
213. Roman Florin-Claudiu PNL DA
214. Roman Ioan Sorin PSD DA
215. Romanescu Cristinel PNL DA
216. Roșca Lucreția PSD DA
217. Rotaru Alexandru PSD DA
218. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
219. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
220. Sefer Cristian-George PMP DA
221. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
222. Seres Dénes UDMR DA
223. Sighiartău Robert-Ionatan PNL Abținere
224. Simion Lucian-Eduard PSD DA
225. Simonis Alfred - Robert PSD DA
226. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
227. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
228. Solomon Adrian PSD DA
229. Spânu Ion PSD DA
230. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
231. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
232. Stancu Florinel PSD DA
233. Stănescu Alexandru PSD DA
234. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
235. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
236. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
237. Suciu Matei PSD DA
238. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
239. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
240. Szabó Ödön UDMR DA
241. Șarapatin Elvira PSD DA
242. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
243. Șimon Gheorghe PSD DA
244. Șișcu George PNL DA
245. Șotcan Theodora PSD DA
246. Șovăială Constantin PNL DA
247. Ștefan Corneliu PSD DA
248. Ștefan Ion PNL DA
249. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
250. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
251. Tabugan Ion PMP DA
252. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
253. Terea Ioan PSD DA
254. Tîlvăr Angel PSD DA
255. Todor Adrian PSD DA
256. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
257. Toma Ilie PSD DA
258. Tomac Eugen PMP DA
259. Tripa Florin-Dan PSD DA
260. Trușcă Constantin PSD DA
261. Tudor Beatrice PSD DA
262. Tudose Mihai PSD DA
263. Turcan Raluca PNL DA
264. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
265. Tușa Adriana Diana PSD DA
266. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
267. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
268. Varga Glad-Aurel PNL Abținere
269. Varga Vasile PNL DA
270. Vasile Daniel Minoritati DA
271. Vasilică Radu Costin PSD -
272. Vass Levente UDMR DA
273. Văcaru Alin Vasile PSD DA
274. Velcea Nicolae PSD DA
275. Vișan George-Gabriel PSD DA
276. Vîlceanu Dan PNL DA
277. Vîrză Mihăiță PSD DA
278. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
279. Vlase Petru Gabriel PSD DA
280. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
281. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
282. Vosganian Varujan ALDE DA
283. Weber Mihai PSD DA
284. Zainea Cornel USR DA
285. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
286. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 18 noiembrie 2017, 12:23
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro