Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 21.02.2017 > 13:44 Versiunea pentru printare
Marți, 21 februarie 2017, ora 13:44

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 217/2016 privind modificarea și completarea Legii nr.10/2001 privind regimul juridic al unor imobile preluate în mod abuziv în perioada 6 martie 1945 - 22 decembrie 1989
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Neafiliați PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:283 - 132 64 25 17 14 16 15
- voturi pentru (DA):280 - 132 62 25 17 14 15 15
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:2 - - 2 - - - - -
- nu au votat:1 - - - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Anastase Roberta Alma PNL DA
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Antal István-János UDMR DA
9. Anton Anton ALDE DA
10. Apjok Norbert UDMR DA
11. Ardelean Ben-Oni PNL DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Axinte Vasile PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Badea Leonardo PSD DA
16. Balan Ioan PNL DA
17. Balint Liviu-Ioan PMP -
18. Banias Mircea Marius ALDE DA
19. Barna Ilie Dan USR DA
20. Bălănescu Alexandru PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Bende Sándor UDMR DA
23. Benedek Zacharie UDMR DA
24. Benga Tudor - Vlad USR DA
25. Benkő Erika UDMR DA
26. Bica Dănuț PNL DA
27. Bichineț Corneliu PMP DA
28. Birchall Ana PSD DA
29. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
30. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
31. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
32. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
33. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
34. Bode Lucian Nicolae PNL DA
35. Bodea Marius PNL DA
36. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
37. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
38. Bontea Vlad PSD DA
39. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
40. Borza Remus-Adrian ALDE DA
41. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
42. Botez Mihai-Cătălin USR DA
43. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
44. Bran Ioana PSD DA
45. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
46. Budăi Marius-Constantin PSD DA
47. Buican Cristian PNL DA
48. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
49. Bulai Iulian USR DA
50. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
51. Burciu Cristina PSD DA
52. Calista Mara-Daniela PNL DA
53. Calotă Florică Ică ALDE DA
54. Căciulă Aurel PSD DA
55. Călin Ion PSD DA
56. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
57. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
58. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
59. Cherecheș Florica PNL DA
60. Cherecheș Viorica PNL DA
61. Chichirău Cosette-Paula USR DA
62. Chiriac Viorel PSD DA
63. Chiriță Dumitru PSD DA
64. Ciocan Dan PSD DA
65. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
66. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
67. Ciuhodaru Tudor PSD DA
68. Cîtea Vasile PSD DA
69. Cobuz Maricela PSD DA
70. Cocoș Vasile PSD DA
71. Codreanu Constantin PMP DA
72. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
73. Cosma Lavinia-Corina USR DA
74. Costescu Manuel USR DA
75. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
76. Cristache Cătălin PMP DA
77. Csép Éva-Andrea UDMR DA
78. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
79. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
80. Culeafă Mihai PNL DA
81. Cupă Ion ALDE DA
82. Cupșa Ioan PNL DA
83. Dehelean Silviu USR DA
84. Dîrzu Ioan PSD DA
85. Dobre Victor Paul PNL DA
86. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
87. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
88. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
89. Drulă Cătălin USR DA
90. Dunava Costel Neculai PSD DA
91. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
92. Farago Petru UDMR DA
93. Fădor Angelica PNL DA
94. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
95. Florea Damian ALDE DA
96. Florea Oana-Consuela PSD DA
97. Floroiu Ionel PSD DA
98. Furtună Mirela PSD DA
99. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
100. Gavrilă Camelia PSD DA
101. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
102. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
103. Găină Mihăiță PSD DA
104. Georgescu Nicolae PSD DA
105. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
106. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
107. Gheorghe Tinel PNL Abținere
108. Gheorghiu Bogdan PNL DA
109. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
110. Ghinea Cristian USR DA
111. Giugea Nicolae PNL DA
112. Goga Octavian PMP DA
113. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
114. Gudu Vasile PNL DA
115. Halici Nicușor PSD DA
116. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
117. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
118. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
119. Huncă Mihaela PSD DA
120. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
121. Iacomi Iulian PSD DA
122. Iancu Iulian PSD DA
123. Iancu Marius-Ionel PSD DA
124. Ibram Iusein Minoritati DA
125. Iftimie Neculai PSD DA
126. Ignat Miron Minoritati DA
127. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
128. Intotero Natalia-Elena PSD DA
129. Ion Stelian-Cristian USR DA
130. Ionescu George PNL DA
131. Ioniță Antoneta PNL DA
132. Iordache Florin PSD DA
133. Itu Cornel PSD DA
134. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
135. Korodi Attila UDMR DA
136. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
137. Lazăr Sorin PSD DA
138. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
139. Longher Victoria Minoritati DA
140. Lovin Dumitru ALDE DA
141. Lungu Tudorița PNL DA
142. Lupașcu Costel PSD DA
143. Lupescu Dumitru USR DA
144. Macovei Silviu Nicu PSD DA
145. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
146. Manole Petre-Florin PSD DA
147. Mareș Mara PNL DA
148. Marica Petru-Sorin PSD DA
149. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
150. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
151. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
152. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
153. Mihalescul Dumitru PNL DA
154. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
155. Mînzatu Roxana PSD DA
156. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
157. Mocanu Adrian PMP DA
158. Mocioalcă Ion PSD DA
159. Mohaci Mihai PSD DA
160. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
161. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
162. Movilă Petru PMP DA
163. Munteanu Ioan PSD DA
164. Mușoiu Ștefan PSD DA
165. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
166. Neagu Nicolae PNL DA
167. Neață Eugen PSD DA
168. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
169. Nicoară Romeo Florin PNL DA
170. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
171. Nicolicea Eugen PSD DA
172. Nistor Laurențiu PSD DA
173. Niță Mihai ALDE DA
174. Niță Nicu PSD DA
175. Nosa Iuliu PSD DA
176. Olar Corneliu PNL DA
177. Olteanu Daniel PNL DA
178. Oprea Dumitru PNL DA
179. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
180. Oros Nechita-Adrian PNL DA
181. Oteșanu Daniela PSD DA
182. Palăr Ionel PNL DA
183. Pambuccian Varujan Minoritati DA
184. Pană Adriana-Doina PSD DA
185. Paraschiv Rodica PSD DA
186. Pașcan Emil-Marius PMP DA
187. Pau Radu - Adrian PSD DA
188. Păle Dănuț PSD DA
189. Petrea Gabriel PSD DA
190. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
191. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
192. Plumb Rovana PSD DA
193. Pop Andrei PSD DA
194. Pop Tudor Rareș USR DA
195. Popa Florin PSD DA
196. Popa Mihai Valentin PSD DA
197. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
198. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
199. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
200. Preda Cezar-Florin PNL DA
201. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
202. Presură Alexandra PSD DA
203. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
204. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
205. Prună Cristina-Mădălina USR DA
206. Radu Anișoara PSD DA
207. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
208. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
209. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
210. Rădulescu Alexandru PSD DA
211. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
212. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
213. Roman Florin-Claudiu PNL DA
214. Roman Ioan Sorin PSD DA
215. Romanescu Cristinel PNL DA
216. Roșca Lucreția PSD DA
217. Rotaru Alexandru PSD DA
218. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
219. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
220. Sefer Cristian-George PMP DA
221. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
222. Seres Dénes UDMR DA
223. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
224. Simion Lucian-Eduard PSD DA
225. Simionca Ionuț PMP DA
226. Simonis Alfred - Robert PSD DA
227. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
228. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
229. Solomon Adrian PSD DA
230. Spânu Ion PSD DA
231. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
232. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
233. Stancu Florinel PSD DA
234. Stănescu Alexandru PSD DA
235. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
236. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
237. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
238. Suciu Matei PSD DA
239. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
240. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
241. Szabó Ödön UDMR DA
242. Șarapatin Elvira PSD DA
243. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
244. Șimon Gheorghe PSD DA
245. Șotcan Theodora PSD DA
246. Șovăială Constantin PNL DA
247. Ștefan Corneliu PSD DA
248. Ștefan Ion PNL DA
249. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
250. Știrbu Gigel-Sorinel PNL Abținere
251. Tabugan Ion PMP DA
252. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
253. Terea Ioan PSD DA
254. Tîlvăr Angel PSD DA
255. Todor Adrian PSD DA
256. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
257. Tripa Florin-Dan PSD DA
258. Trușcă Constantin PSD DA
259. Tudor Beatrice PSD DA
260. Tudose Mihai PSD DA
261. Turcan Raluca PNL DA
262. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
263. Tușa Adriana Diana PSD DA
264. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
265. Varga Glad-Aurel PNL DA
266. Varga Vasile PNL DA
267. Vasile Daniel Minoritati DA
268. Vasilică Radu Costin PSD DA
269. Vass Levente UDMR DA
270. Văcaru Alin Vasile PSD DA
271. Velcea Nicolae PSD DA
272. Vexler Silviu Minoritati DA
273. Vișan George-Gabriel PSD DA
274. Vîlceanu Dan PNL DA
275. Vîrză Mihăiță PSD DA
276. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
277. Vlase Petru Gabriel PSD DA
278. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
279. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
280. Weber Mihai PSD DA
281. Zainea Cornel USR DA
282. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
283. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 22 noiembrie 2017, 12:40
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro