Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 21.02.2017 > 13:45 Versiunea pentru printare
Marți, 21 februarie 2017, ora 13:45

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 90/2016 pentru modificarea și completarea Legii nr.53/2003 - Codul Muncii
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Neafiliați PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:282 - 130 64 25 18 14 16 15
- voturi pentru (DA):215 - 130 - 25 18 14 15 13
- voturi împotrivă (NU):2 - - 2 - - - - -
- abțineri:65 - - 62 - - - 1 2
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL Abținere
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL Abținere
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Anastase Roberta Alma PNL Abținere
6. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL Abținere
8. Andrușcă Dănuț PSD DA
9. Antal István-János UDMR DA
10. Anton Anton ALDE DA
11. Apjok Norbert UDMR DA
12. Ardelean Ben-Oni PNL Abținere
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Axinte Vasile PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Badea Leonardo PSD DA
17. Balan Ioan PNL Abținere
18. Balint Liviu-Ioan PMP DA
19. Banias Mircea Marius ALDE DA
20. Bălănescu Alexandru PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Bende Sándor UDMR DA
23. Benedek Zacharie UDMR DA
24. Benkő Erika UDMR DA
25. Bica Dănuț PNL Abținere
26. Bichineț Corneliu PMP DA
27. Birchall Ana PSD DA
28. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
29. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
30. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
31. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
32. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
33. Bode Lucian Nicolae PNL Abținere
34. Bodea Marius PNL Abținere
35. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
36. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
37. Bontea Vlad PSD DA
38. Boroianu Aurel-Robert PNL Abținere
39. Borza Remus-Adrian ALDE DA
40. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
41. Botez Mihai-Cătălin USR DA
42. Bran Ioana PSD DA
43. Budăi Marius-Constantin PSD DA
44. Buican Cristian PNL Abținere
45. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
46. Bulai Iulian USR DA
47. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
48. Burciu Cristina PSD DA
49. Calista Mara-Daniela PNL Abținere
50. Calotă Florică Ică ALDE DA
51. Căciulă Aurel PSD DA
52. Călin Ion PSD DA
53. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
54. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
55. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
56. Cherecheș Florica PNL Abținere
57. Cherecheș Viorica PNL Abținere
58. Chichirău Cosette-Paula USR DA
59. Chiriac Viorel PSD DA
60. Chiriță Dumitru PSD DA
61. Ciocan Dan PSD DA
62. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
63. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
64. Ciuhodaru Tudor PSD DA
65. Cîtea Vasile PSD DA
66. Cobuz Maricela PSD DA
67. Cocoș Vasile PSD DA
68. Codreanu Constantin PMP DA
69. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
70. Cosma Lavinia-Corina USR DA
71. Costescu Manuel USR DA
72. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL Abținere
73. Cristache Cătălin PMP DA
74. Csép Éva-Andrea UDMR DA
75. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
76. Csoma Botond UDMR DA
77. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
78. Culeafă Mihai PNL Abținere
79. Cupă Ion ALDE DA
80. Cupșa Ioan PNL Abținere
81. Dehelean Silviu USR DA
82. Dîrzu Ioan PSD DA
83. Dobre Victor Paul PNL Abținere
84. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
85. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
86. Dohotaru Adrian-Octavian USR DA
87. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
88. Drulă Cătălin USR DA
89. Dunava Costel Neculai PSD DA
90. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
91. Erdei Dolóczki István UDMR DA
92. Farago Petru UDMR DA
93. Fădor Angelica PNL Abținere
94. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
95. Florea Damian ALDE DA
96. Florea Oana-Consuela PSD DA
97. Floroiu Ionel PSD DA
98. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
99. Gavrilă Camelia PSD DA
100. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
101. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
102. Găină Mihăiță PSD DA
103. Georgescu Nicolae PSD DA
104. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
105. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
106. Gheorghe Tinel PNL Abținere
107. Gheorghiu Bogdan PNL Abținere
108. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati Abținere
109. Ghinea Cristian USR DA
110. Giugea Nicolae PNL Abținere
111. Goga Octavian PMP DA
112. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
113. Gudu Vasile PNL Abținere
114. Halici Nicușor PSD DA
115. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
116. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL Abținere
117. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
118. Huncă Mihaela PSD DA
119. Huțucă Bogdan-Iulian PNL Abținere
120. Iacomi Iulian PSD DA
121. Iancu Iulian PSD DA
122. Iancu Marius-Ionel PSD DA
123. Ibram Iusein Minoritati DA
124. Iftimie Neculai PSD DA
125. Ignat Miron Minoritati DA
126. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
127. Intotero Natalia-Elena PSD DA
128. Ion Stelian-Cristian USR DA
129. Ionescu George PNL Abținere
130. Ioniță Antoneta PNL Abținere
131. Iordache Florin PSD DA
132. Itu Cornel PSD DA
133. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
134. Korodi Attila UDMR DA
135. Lazăr Sorin PSD DA
136. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL Abținere
137. Longher Victoria Minoritati DA
138. Lovin Dumitru ALDE DA
139. Lungu Tudorița PNL Abținere
140. Lupașcu Costel PSD DA
141. Lupescu Dumitru USR DA
142. Macovei Silviu Nicu PSD DA
143. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
144. Manole Petre-Florin PSD DA
145. Mareș Mara PNL Abținere
146. Marica Petru-Sorin PSD DA
147. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
148. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
149. Mihalescul Dumitru PNL Abținere
150. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
151. Mînzatu Roxana PSD DA
152. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
153. Mocanu Adrian PMP DA
154. Mocioalcă Ion PSD DA
155. Mohaci Mihai PSD DA
156. Moldovan Sorin-Dan PNL Abținere
157. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
158. Movilă Petru PMP DA
159. Munteanu Ioan PSD DA
160. Mușoiu Ștefan PSD DA
161. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
162. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
163. Neagu Nicolae PNL Abținere
164. Neață Eugen PSD DA
165. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
166. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
167. Nicolae Andrei PSD DA
168. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL Abținere
169. Nistor Laurențiu PSD DA
170. Niță Mihai ALDE DA
171. Niță Nicu PSD DA
172. Nosa Iuliu PSD DA
173. Olar Corneliu PNL Abținere
174. Olteanu Daniel PNL Abținere
175. Oprea Dumitru PNL Abținere
176. Oprișcan Mihai Doru PNL Abținere
177. Oros Nechita-Adrian PNL Abținere
178. Oteșanu Daniela PSD DA
179. Palăr Ionel PNL Abținere
180. Pambuccian Varujan Minoritati DA
181. Pană Adriana-Doina PSD DA
182. Paraschiv Rodica PSD DA
183. Pașcan Emil-Marius PMP DA
184. Pau Radu - Adrian PSD DA
185. Păle Dănuț PSD DA
186. Petrea Gabriel PSD DA
187. Pirtea Marilen - Gabriel PNL Abținere
188. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL Abținere
189. Plumb Rovana PSD DA
190. Pop Andrei PSD DA
191. Pop Tudor Rareș USR DA
192. Popa Florin PSD DA
193. Popa Mihai Valentin PSD DA
194. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
195. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
196. Popescu Virgil-Daniel PNL Abținere
197. Preda Cezar-Florin PNL Abținere
198. Predoiu Marian-Cătălin PNL Abținere
199. Presură Alexandra PSD DA
200. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
201. Prișcă Răzvan Sorin PNL Abținere
202. Prună Cristina-Mădălina USR DA
203. Radu Anișoara PSD DA
204. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
205. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL Abținere
206. Răcuci Claudiu-Vasile PNL Abținere
207. Rădulescu Alexandru PSD DA
208. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
209. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
210. Roman Florin-Claudiu PNL Abținere
211. Roman Ioan Sorin PSD DA
212. Romanescu Cristinel PNL Abținere
213. Roșca Lucreția PSD DA
214. Rotaru Alexandru PSD DA
215. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
216. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
217. Sefer Cristian-George PMP DA
218. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
219. Seres Dénes UDMR DA
220. Sighiartău Robert-Ionatan PNL Abținere
221. Simion Lucian-Eduard PSD DA
222. Simionca Ionuț PMP DA
223. Simonis Alfred - Robert PSD DA
224. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
225. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
226. Solomon Adrian PSD DA
227. Spânu Ion PSD DA
228. Stamatian Vasile-Florin PNL Abținere
229. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
230. Stancu Florinel PSD DA
231. Stănescu Alexandru PSD DA
232. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
233. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
234. Stroe Ionuț-Marian PNL Abținere
235. Suciu Matei PSD DA
236. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
237. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
238. Szabó Ödön UDMR DA
239. Șarapatin Elvira PSD DA
240. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
241. Șimon Gheorghe PSD DA
242. Șotcan Theodora PSD DA
243. Șovăială Constantin PNL Abținere
244. Ștefan Corneliu PSD DA
245. Ștefan Ion PNL Abținere
246. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
247. Știrbu Gigel-Sorinel PNL Abținere
248. Tabugan Ion PMP DA
249. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
250. Terea Ioan PSD DA
251. Tîlvăr Angel PSD DA
252. Todor Adrian PSD DA
253. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
254. Toma Ilie PSD DA
255. Tomac Eugen PMP DA
256. Tripa Florin-Dan PSD DA
257. Trușcă Constantin PSD DA
258. Tudor Beatrice PSD DA
259. Tudose Mihai PSD DA
260. Turcan Raluca PNL Abținere
261. Turcescu Robert-Nicolae PMP Abținere
262. Tușa Adriana Diana PSD DA
263. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
264. Varga Glad-Aurel PNL NU
265. Varga Vasile PNL Abținere
266. Vasile Daniel Minoritati DA
267. Vasilică Radu Costin PSD DA
268. Vass Levente UDMR DA
269. Văcaru Alin Vasile PSD DA
270. Velcea Nicolae PSD DA
271. Vexler Silviu Minoritati DA
272. Vișan George-Gabriel PSD DA
273. Vîlceanu Dan PNL Abținere
274. Vîrză Mihăiță PSD DA
275. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
276. Vlase Petru Gabriel PSD DA
277. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
278. Voicu Mihai Alexandru PNL Abținere
279. Weber Mihai PSD DA
280. Zainea Cornel USR DA
281. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
282. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 21 noiembrie 2017, 12:02
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro