Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 21.02.2017 > 13:46 Versiunea pentru printare
Marți, 21 februarie 2017, ora 13:46

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 240/2016 pentru modificarea și completarea Legii nr.53 din 2003 - Codul Muncii
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Neafiliați PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:286 - 132 63 26 19 14 16 16
- voturi pentru (DA):211 - 132 1 26 19 14 4 15
- voturi împotrivă (NU):73 - - 60 - - - 12 1
- abțineri:2 - - 2 - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL NU
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Anastase Roberta Alma PNL NU
6. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Andrușcă Dănuț PSD DA
9. Antal István-János UDMR DA
10. Anton Anton ALDE DA
11. Apjok Norbert UDMR DA
12. Ardelean Ben-Oni PNL NU
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Axinte Vasile PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Badea Leonardo PSD DA
17. Balan Ioan PNL NU
18. Balint Liviu-Ioan PMP DA
19. Banias Mircea Marius ALDE DA
20. Barna Ilie Dan USR DA
21. Bălănescu Alexandru PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Bende Sándor UDMR DA
24. Benedek Zacharie UDMR DA
25. Benga Tudor - Vlad USR DA
26. Benkő Erika UDMR DA
27. Bica Dănuț PNL NU
28. Bichineț Corneliu PMP DA
29. Birchall Ana PSD DA
30. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
31. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
32. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
33. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
34. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
35. Bode Lucian Nicolae PNL NU
36. Bodea Marius PNL NU
37. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
38. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
39. Bontea Vlad PSD DA
40. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
41. Borza Remus-Adrian ALDE DA
42. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
43. Botez Mihai-Cătălin USR DA
44. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
45. Bran Ioana PSD DA
46. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
47. Budăi Marius-Constantin PSD DA
48. Buican Cristian PNL NU
49. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
50. Bulai Iulian USR DA
51. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
52. Burciu Cristina PSD DA
53. Calista Mara-Daniela PNL NU
54. Calotă Florică Ică ALDE DA
55. Căciulă Aurel PSD DA
56. Călin Ion PSD DA
57. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
58. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
59. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
60. Cherecheș Florica PNL NU
61. Cherecheș Viorica PNL NU
62. Chichirău Cosette-Paula USR DA
63. Chiriac Viorel PSD DA
64. Ciocan Dan PSD DA
65. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
66. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
67. Ciuhodaru Tudor PSD DA
68. Cîtea Vasile PSD DA
69. Cobuz Maricela PSD DA
70. Cocoș Vasile PSD DA
71. Codreanu Constantin PMP NU
72. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
73. Cosma Lavinia-Corina USR DA
74. Costescu Manuel USR DA
75. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
76. Cristache Cătălin PMP NU
77. Csép Éva-Andrea UDMR DA
78. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
79. Csoma Botond UDMR DA
80. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
81. Culeafă Mihai PNL NU
82. Cupă Ion ALDE DA
83. Cupșa Ioan PNL NU
84. Dehelean Silviu USR DA
85. Dîrzu Ioan PSD DA
86. Dobre Victor Paul PNL NU
87. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
88. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
89. Dohotaru Adrian-Octavian USR DA
90. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
91. Drulă Cătălin USR DA
92. Dunava Costel Neculai PSD DA
93. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
94. Erdei Dolóczki István UDMR DA
95. Farago Petru UDMR DA
96. Fădor Angelica PNL NU
97. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
98. Florea Damian ALDE DA
99. Florea Oana-Consuela PSD DA
100. Floroiu Ionel PSD DA
101. Furic Iarco Minoritati DA
102. Furtună Mirela PSD DA
103. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
104. Gavrilă Camelia PSD DA
105. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
106. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
107. Găină Mihăiță PSD DA
108. Georgescu Nicolae PSD DA
109. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
110. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
111. Gheorghe Tinel PNL Abținere
112. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
113. Ghinea Cristian USR DA
114. Giugea Nicolae PNL NU
115. Goga Octavian PMP DA
116. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
117. Gudu Vasile PNL NU
118. Halici Nicușor PSD DA
119. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
120. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
121. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
122. Huncă Mihaela PSD DA
123. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
124. Iacomi Iulian PSD DA
125. Iancu Iulian PSD DA
126. Iancu Marius-Ionel PSD DA
127. Ibram Iusein Minoritati DA
128. Iftimie Neculai PSD DA
129. Ignat Miron Minoritati DA
130. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
131. Intotero Natalia-Elena PSD DA
132. Ion Stelian-Cristian USR DA
133. Ionescu George PNL NU
134. Ioniță Antoneta PNL NU
135. Iordache Florin PSD DA
136. Itu Cornel PSD DA
137. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
138. Korodi Attila UDMR DA
139. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
140. Lazăr Sorin PSD DA
141. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
142. Longher Victoria Minoritati DA
143. Lovin Dumitru ALDE DA
144. Lungu Tudorița PNL NU
145. Lupașcu Costel PSD DA
146. Lupescu Dumitru USR DA
147. Macovei Silviu Nicu PSD DA
148. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
149. Manole Petre-Florin PSD DA
150. Mareș Mara PNL NU
151. Marica Petru-Sorin PSD DA
152. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
153. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
154. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
155. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
156. Mihalescul Dumitru PNL NU
157. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
158. Mînzatu Roxana PSD DA
159. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
160. Mocanu Adrian PMP NU
161. Mocioalcă Ion PSD DA
162. Mohaci Mihai PSD DA
163. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
164. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
165. Movilă Petru PMP NU
166. Munteanu Ioan PSD DA
167. Mușoiu Ștefan PSD DA
168. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
169. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
170. Neagu Nicolae PNL NU
171. Neață Eugen PSD DA
172. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
173. Nicoară Romeo Florin PNL NU
174. Nicolae Andrei PSD DA
175. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL Abținere
176. Nicolicea Eugen PSD DA
177. Nistor Laurențiu PSD DA
178. Niță Mihai ALDE DA
179. Niță Nicu PSD DA
180. Nosa Iuliu PSD DA
181. Olar Corneliu PNL NU
182. Olteanu Daniel PNL NU
183. Oprea Dumitru PNL NU
184. Oprișcan Mihai Doru PNL NU
185. Oros Nechita-Adrian PNL NU
186. Oteșanu Daniela PSD DA
187. Palăr Ionel PNL NU
188. Pambuccian Varujan Minoritati DA
189. Pană Adriana-Doina PSD DA
190. Paraschiv Rodica PSD DA
191. Pașcan Emil-Marius PMP NU
192. Pau Radu - Adrian PSD DA
193. Păle Dănuț PSD DA
194. Petrea Gabriel PSD DA
195. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
196. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL NU
197. Plumb Rovana PSD DA
198. Pop Andrei PSD DA
199. Popa Florin PSD DA
200. Popa Mihai Valentin PSD DA
201. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
202. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
203. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
204. Preda Cezar-Florin PNL NU
205. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
206. Presură Alexandra PSD DA
207. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
208. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
209. Prună Cristina-Mădălina USR DA
210. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
211. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
212. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
213. Rădulescu Alexandru PSD DA
214. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
215. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
216. Roman Florin-Claudiu PNL NU
217. Roman Ioan Sorin PSD DA
218. Romanescu Cristinel PNL NU
219. Roșca Lucreția PSD DA
220. Rotaru Alexandru PSD DA
221. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
222. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
223. Sefer Cristian-George PMP NU
224. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
225. Seres Dénes UDMR DA
226. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
227. Simion Lucian-Eduard PSD DA
228. Simionca Ionuț PMP DA
229. Simonis Alfred - Robert PSD DA
230. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
231. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
232. Solomon Adrian PSD DA
233. Spânu Ion PSD DA
234. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
235. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
236. Stancu Florinel PSD DA
237. Stănescu Alexandru PSD DA
238. Steriu Valeriu-Andrei PMP NU
239. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
240. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
241. Suciu Matei PSD DA
242. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
243. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
244. Șarapatin Elvira PSD DA
245. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
246. Șimon Gheorghe PSD DA
247. Șotcan Theodora PSD DA
248. Șovăială Constantin PNL NU
249. Ștefan Corneliu PSD DA
250. Ștefan Ion PNL NU
251. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
252. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
253. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
254. Terea Ioan PSD DA
255. Tîlvăr Angel PSD DA
256. Todor Adrian PSD DA
257. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
258. Toma Ilie PSD DA
259. Tomac Eugen PMP NU
260. Tripa Florin-Dan PSD DA
261. Trușcă Constantin PSD DA
262. Tudor Beatrice PSD DA
263. Tudose Mihai PSD DA
264. Turcan Raluca PNL NU
265. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
266. Tușa Adriana Diana PSD DA
267. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
268. Varga Glad-Aurel PNL NU
269. Varga Vasile PNL NU
270. Vasile Daniel Minoritati DA
271. Vasilică Radu Costin PSD DA
272. Vass Levente UDMR DA
273. Văcaru Alin Vasile PSD DA
274. Velcea Nicolae PSD DA
275. Vexler Silviu Minoritati DA
276. Vișan George-Gabriel PSD DA
277. Vîlceanu Dan PNL NU
278. Vîrză Mihăiță PSD DA
279. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
280. Vlase Petru Gabriel PSD DA
281. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
282. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
283. Weber Mihai PSD DA
284. Zainea Cornel USR DA
285. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
286. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 20 noiembrie 2017, 19:22
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro