Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 21.02.2017 > 13:56 Versiunea pentru printare
Marți, 21 februarie 2017, ora 13:56

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 651/2015 pentru completarea art.68 din Legea nr.254/2013 privind executarea pedepselor și măsurilor privative de libertate dispuse de organele judiciare în cursul procesului penal
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:278 128 63 25 19 14 14 15
- voturi pentru (DA):277 128 63 25 19 14 13 15
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:1 - - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Andrușcă Dănuț PSD DA
9. Antal István-János UDMR DA
10. Anton Anton ALDE DA
11. Ardelean Ben-Oni PNL DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Badea Leonardo PSD DA
15. Balan Ioan PNL DA
16. Balint Liviu-Ioan PMP DA
17. Banias Mircea Marius ALDE DA
18. Barna Ilie Dan USR DA
19. Bălănescu Alexandru PSD DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Bende Sándor UDMR DA
22. Benedek Zacharie UDMR DA
23. Benga Tudor - Vlad USR DA
24. Benkő Erika UDMR DA
25. Bica Dănuț PNL DA
26. Birchall Ana PSD DA
27. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
28. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
29. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
30. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
31. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
32. Bode Lucian Nicolae PNL DA
33. Bodea Marius PNL DA
34. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
35. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
36. Bontea Vlad PSD DA
37. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
38. Borza Remus-Adrian ALDE DA
39. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
40. Botez Mihai-Cătălin USR DA
41. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
42. Bran Ioana PSD DA
43. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
44. Budăi Marius-Constantin PSD DA
45. Buican Cristian PNL DA
46. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
47. Bulai Iulian USR DA
48. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
49. Burciu Cristina PSD DA
50. Calista Mara-Daniela PNL DA
51. Calotă Florică Ică ALDE DA
52. Căciulă Aurel PSD DA
53. Călin Ion PSD DA
54. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
55. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
56. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
57. Cherecheș Florica PNL DA
58. Cherecheș Viorica PNL DA
59. Chichirău Cosette-Paula USR DA
60. Chiriac Viorel PSD DA
61. Chiriță Dumitru PSD DA
62. Ciocan Dan PSD DA
63. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
64. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
65. Ciuhodaru Tudor PSD DA
66. Cîtea Vasile PSD DA
67. Cocoș Vasile PSD DA
68. Codreanu Constantin PMP DA
69. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
70. Cosma Lavinia-Corina USR DA
71. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
72. Cristache Cătălin PMP DA
73. Csép Éva-Andrea UDMR DA
74. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
75. Csoma Botond UDMR DA
76. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
77. Culeafă Mihai PNL DA
78. Cupă Ion ALDE DA
79. Dehelean Silviu USR DA
80. Dîrzu Ioan PSD DA
81. Dobre Victor Paul PNL DA
82. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
83. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
84. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
85. Drulă Cătălin USR DA
86. Dunava Costel Neculai PSD DA
87. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
88. Erdei Dolóczki István UDMR DA
89. Farago Petru UDMR DA
90. Fădor Angelica PNL DA
91. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
92. Florea Damian ALDE DA
93. Florea Oana-Consuela PSD DA
94. Floroiu Ionel PSD DA
95. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
96. Furtună Mirela PSD DA
97. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
98. Gavrilă Camelia PSD DA
99. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
100. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
101. Găină Mihăiță PSD DA
102. Georgescu Nicolae PSD DA
103. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
104. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
105. Gheorghe Tinel PNL DA
106. Gheorghiu Bogdan PNL DA
107. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
108. Giugea Nicolae PNL DA
109. Goga Octavian PMP DA
110. Gudu Vasile PNL DA
111. Halici Nicușor PSD DA
112. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
113. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
114. Huncă Mihaela PSD DA
115. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
116. Iacomi Iulian PSD DA
117. Iancu Iulian PSD DA
118. Iancu Marius-Ionel PSD DA
119. Ibram Iusein Minoritati DA
120. Iftimie Neculai PSD DA
121. Ignat Miron Minoritati DA
122. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
123. Intotero Natalia-Elena PSD DA
124. Ion Stelian-Cristian USR DA
125. Ionescu George PNL DA
126. Ioniță Antoneta PNL DA
127. Iordache Florin PSD DA
128. Itu Cornel PSD DA
129. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
130. Kelemen Hunor UDMR DA
131. Korodi Attila UDMR DA
132. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
133. Lazăr Sorin PSD DA
134. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
135. Longher Victoria Minoritati DA
136. Lovin Dumitru ALDE DA
137. Lungu Tudorița PNL DA
138. Lupașcu Costel PSD DA
139. Lupescu Dumitru USR DA
140. Macovei Silviu Nicu PSD DA
141. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
142. Manole Petre-Florin PSD DA
143. Mareș Mara PNL DA
144. Marica Petru-Sorin PSD DA
145. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
146. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
147. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
148. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
149. Mihalescul Dumitru PNL DA
150. Mînzatu Roxana PSD DA
151. Mocanu Adrian PMP DA
152. Mocioalcă Ion PSD DA
153. Mohaci Mihai PSD DA
154. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
155. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
156. Movilă Petru PMP DA
157. Munteanu Ioan PSD DA
158. Mușoiu Ștefan PSD DA
159. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
160. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
161. Neagu Nicolae PNL DA
162. Neață Eugen PSD DA
163. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
164. Nicoară Romeo Florin PNL DA
165. Nicolae Andrei PSD DA
166. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
167. Nistor Laurențiu PSD DA
168. Niță Mihai ALDE DA
169. Niță Nicu PSD DA
170. Nosa Iuliu PSD DA
171. Olar Corneliu PNL DA
172. Olteanu Daniel PNL DA
173. Oprea Dumitru PNL DA
174. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
175. Oros Nechita-Adrian PNL DA
176. Oteșanu Daniela PSD DA
177. Palăr Ionel PNL DA
178. Pambuccian Varujan Minoritati DA
179. Pană Adriana-Doina PSD DA
180. Paraschiv Rodica PSD DA
181. Pașcan Emil-Marius PMP -
182. Păle Dănuț PSD DA
183. Petrea Gabriel PSD DA
184. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
185. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
186. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
187. Plumb Rovana PSD DA
188. Pop Andrei PSD DA
189. Pop Tudor Rareș USR DA
190. Popa Florin PSD DA
191. Popa Mihai Valentin PSD DA
192. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
193. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
194. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
195. Preda Cezar-Florin PNL DA
196. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
197. Presură Alexandra PSD DA
198. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
199. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
200. Prună Cristina-Mădălina USR DA
201. Radu Anișoara PSD DA
202. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
203. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
204. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
205. Rădulescu Alexandru PSD DA
206. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
207. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
208. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
209. Roman Florin-Claudiu PNL DA
210. Roman Ioan Sorin PSD DA
211. Romanescu Cristinel PNL DA
212. Roșca Lucreția PSD DA
213. Rotaru Alexandru PSD DA
214. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
215. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
216. Sefer Cristian-George PMP DA
217. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
218. Seres Dénes UDMR DA
219. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
220. Simion Lucian-Eduard PSD DA
221. Simionca Ionuț PMP DA
222. Simonis Alfred - Robert PSD DA
223. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
224. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
225. Solomon Adrian PSD DA
226. Spânu Ion PSD DA
227. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
228. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
229. Stancu Florinel PSD DA
230. Stănescu Alexandru PSD DA
231. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
232. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
233. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
234. Suciu Matei PSD DA
235. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
236. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
237. Szabó Ödön UDMR DA
238. Șarapatin Elvira PSD DA
239. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
240. Șimon Gheorghe PSD DA
241. Șișcu George PNL DA
242. Șotcan Theodora PSD DA
243. Șovăială Constantin PNL DA
244. Ștefan Corneliu PSD DA
245. Ștefan Ion PNL DA
246. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
247. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
248. Terea Ioan PSD DA
249. Tîlvăr Angel PSD DA
250. Todor Adrian PSD DA
251. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
252. Toma Ilie PSD DA
253. Tripa Florin-Dan PSD DA
254. Trușcă Constantin PSD DA
255. Tudor Beatrice PSD DA
256. Tudose Mihai PSD DA
257. Turcan Raluca PNL DA
258. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
259. Tușa Adriana Diana PSD DA
260. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
261. Varga Glad-Aurel PNL DA
262. Varga Vasile PNL DA
263. Vasile Daniel Minoritati DA
264. Vasilică Radu Costin PSD DA
265. Văcaru Alin Vasile PSD DA
266. Velcea Nicolae PSD DA
267. Vexler Silviu Minoritati DA
268. Vișan George-Gabriel PSD DA
269. Vîlceanu Dan PNL DA
270. Vîrză Mihăiță PSD DA
271. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
272. Vlase Petru Gabriel PSD DA
273. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
274. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
275. Weber Mihai PSD DA
276. Zainea Cornel USR DA
277. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
278. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 18 decembrie 2018, 17:04
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro