Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.02.2017 > 16:59 Versiunea pentru printare
Luni, 27 februarie 2017, ora 16:59

Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 10/2017 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.78/2016 pentru organizarea și funcționarea Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Terorism, precum și pentru modificarea și completarea unor acte normative
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:212 105 33 28 16 12 6 12
- voturi pentru (DA):185 105 33 1 16 12 6 12
- voturi împotrivă (NU):27 - - 27 - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Antal István-János UDMR DA
8. Anton Anton ALDE DA
9. Avram Constantin ALDE DA
10. Axinte Vasile PSD DA
11. Badea Leonardo PSD DA
12. Balint Liviu-Ioan PMP DA
13. Banias Mircea Marius ALDE DA
14. Barna Ilie Dan USR NU
15. Bălănescu Alexandru PSD DA
16. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
17. Bende Sándor UDMR DA
18. Benedek Zacharie UDMR DA
19. Benga Tudor - Vlad USR NU
20. Bica Dănuț PNL DA
21. Bichineț Corneliu PMP DA
22. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
23. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR NU
24. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
27. Bontea Vlad PSD DA
28. Botez Mihai-Cătălin USR NU
29. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
30. Bran Ioana PSD DA
31. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
32. Budăi Marius-Constantin PSD DA
33. Bulai Iulian USR NU
34. Burciu Cristina PSD DA
35. Calista Mara-Daniela PNL DA
36. Calotă Florică Ică ALDE DA
37. Călin Ion PSD DA
38. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
39. Cherecheș Viorica PNL DA
40. Chichirău Cosette-Paula USR NU
41. Chiriac Viorel PSD DA
42. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
43. Cîmpeanu Sorin Mihai ALDE DA
44. Cîtea Vasile PSD DA
45. Cobuz Maricela PSD DA
46. Cocoș Vasile PSD DA
47. Cosma Andreea PSD DA
48. Cosma Lavinia-Corina USR NU
49. Costescu Manuel USR NU
50. Cristache Cătălin PMP DA
51. Csép Éva-Andrea UDMR DA
52. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
53. Csoma Botond UDMR DA
54. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
55. Cupă Ion ALDE DA
56. Cupșa Ioan PNL DA
57. Dan Nicușor Daniel USR NU
58. Dehelean Silviu USR NU
59. Dîrzu Ioan PSD DA
60. Dobre Victor Paul PNL DA
61. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
62. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
63. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
64. Dohotaru Adrian-Octavian USR NU
65. Drulă Cătălin USR NU
66. Dunava Costel Neculai PSD DA
67. Durbacă Eugen ALDE DA
68. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
69. Erdei Dolóczki István UDMR DA
70. Farago Petru UDMR DA
71. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
72. Florea Damian ALDE DA
73. Floroiu Ionel PSD DA
74. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
75. Furic Iarco Minoritati DA
76. Furtună Mirela PSD DA
77. Gavrilă Camelia PSD DA
78. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
79. Găină Mihăiță PSD DA
80. Georgescu Nicolae PSD DA
81. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
82. Gheorghe Tinel PNL DA
83. Gheorghiu Bogdan PNL DA
84. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
85. Ghinea Cristian USR NU
86. Giugea Nicolae PNL DA
87. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
88. Halici Nicușor PSD DA
89. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
90. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
91. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
92. Huncă Mihaela PSD DA
93. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
94. Iacomi Iulian PSD DA
95. Iancu Marius-Ionel PSD DA
96. Ibram Iusein Minoritati DA
97. Iftimie Neculai PSD DA
98. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
99. Intotero Natalia-Elena PSD DA
100. Ion Stelian-Cristian USR NU
101. Ioniță Antoneta PNL DA
102. Itu Cornel PSD DA
103. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
104. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
105. Lazăr Sorin PSD DA
106. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
107. Longher Victoria Minoritati DA
108. Lovin Dumitru ALDE DA
109. Lungu Tudorița PNL DA
110. Lupașcu Costel PSD DA
111. Lupescu Dumitru USR NU
112. Macovei Silviu Nicu PSD DA
113. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
114. Manole Petre-Florin PSD DA
115. Mareș Mara PNL DA
116. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
117. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
118. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
119. Mînzatu Roxana PSD DA
120. Mohaci Mihai PSD DA
121. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
122. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
123. Munteanu Ioan PSD DA
124. Mușoiu Ștefan PSD DA
125. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
126. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
127. Neagu Nicolae PNL DA
128. Neață Eugen PSD DA
129. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
130. Nistor Laurențiu PSD DA
131. Niță Mihai ALDE DA
132. Niță Nicu PSD DA
133. Nosa Iuliu PSD DA
134. Olar Corneliu PNL DA
135. Olteanu Daniel PNL DA
136. Oprea Dumitru PNL DA
137. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
138. Oros Nechita-Adrian PNL DA
139. Oteșanu Daniela PSD DA
140. Pambuccian Varujan Minoritati DA
141. Pană Adriana-Doina PSD DA
142. Paraschiv Rodica PSD DA
143. Pașcan Emil-Marius PMP DA
144. Pau Radu - Adrian PSD DA
145. Păle Dănuț PSD DA
146. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
147. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
148. Pop Andrei PSD DA
149. Pop Georgian PSD DA
150. Popa Florin PSD DA
151. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
152. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
153. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
154. Presură Alexandra PSD DA
155. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
156. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
157. Prună Cristina-Mădălina USR NU
158. Radu Anișoara PSD DA
159. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
160. Rădulescu Alexandru PSD DA
161. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
162. Răduț Violeta PSD DA
163. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
164. Roman Florin-Claudiu PNL DA
165. Romanescu Cristinel PNL DA
166. Roșca Lucreția PSD DA
167. Rotaru Alexandru PSD DA
168. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
169. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
170. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
171. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
172. Seres Dénes UDMR DA
173. Simion Lucian-Eduard PSD DA
174. Simionca Ionuț PMP DA
175. Simonis Alfred - Robert PSD DA
176. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
177. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
178. Stancu Florinel PSD DA
179. Stănescu Alexandru PSD DA
180. Suciu Matei PSD DA
181. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
182. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
183. Szabó Ödön UDMR DA
184. Șarapatin Elvira PSD DA
185. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
186. Șimon Gheorghe PSD DA
187. Șișcu George PNL DA
188. Șotcan Theodora PSD DA
189. Șova Lucian PSD DA
190. Ștefan Corneliu PSD DA
191. Ștefan Ion PNL DA
192. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
193. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
194. Terea Ioan PSD DA
195. Todor Adrian PSD DA
196. Toma Ilie PSD DA
197. Tripa Florin-Dan PSD DA
198. Trușcă Constantin PSD DA
199. Tudor Beatrice PSD DA
200. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
201. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
202. Vasilică Radu Costin PSD DA
203. Vass Levente UDMR DA
204. Văcaru Alin Vasile PSD DA
205. Velcea Nicolae PSD DA
206. Vexler Silviu Minoritati DA
207. Vîlceanu Dan PNL DA
208. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
209. Vlase Petru Gabriel PSD DA
210. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
211. Zainea Cornel USR NU
212. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 17 octombrie 2018, 17:40
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro