Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 28.02.2017 > 14:25 Versiunea pentru printare
Marți, 28 februarie 2017, ora 14:25

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 579/2015 pentru modificarea și completarea Legii nr.50/1991 privind autorizarea lucrărilor de construcții
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:292 144 61 29 17 13 11 17
- voturi pentru (DA):290 142 61 29 17 13 11 17
- voturi împotrivă (NU):1 1 - - - - - -
- abțineri:1 1 - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Andrușcă Dănuț PSD DA
9. Antal István-János UDMR DA
10. Anton Anton ALDE DA
11. Apjok Norbert UDMR DA
12. Ardelean Ben-Oni PNL DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Axinte Vasile PSD DA
15. Babuș Radu PSD Abținere
16. Badea Leonardo PSD DA
17. Balan Ioan PNL DA
18. Balint Liviu-Ioan PMP DA
19. Banias Mircea Marius ALDE DA
20. Barna Ilie Dan USR DA
21. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
22. Bălănescu Alexandru PSD DA
23. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
24. Bejinariu Eugen PSD DA
25. Benedek Zacharie UDMR DA
26. Benga Tudor - Vlad USR DA
27. Bica Dănuț PNL DA
28. Bichineț Corneliu PMP DA
29. Birchall Ana PSD DA
30. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
31. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
32. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
33. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
34. Bode Lucian Nicolae PNL DA
35. Bodea Marius PNL DA
36. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
37. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
38. Bontea Vlad PSD DA
39. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
40. Borza Remus-Adrian ALDE DA
41. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
42. Botez Mihai-Cătălin USR DA
43. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
44. Bran Ioana PSD DA
45. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
46. Budăi Marius-Constantin PSD DA
47. Buican Cristian PNL DA
48. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
49. Bulai Iulian USR DA
50. Burciu Cristina PSD DA
51. Calista Mara-Daniela PNL DA
52. Calotă Florică Ică ALDE DA
53. Căciulă Aurel PSD DA
54. Călin Ion PSD DA
55. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
56. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
57. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
58. Cherecheș Florica PNL DA
59. Cherecheș Viorica PNL DA
60. Chichirău Cosette-Paula USR DA
61. Chiriac Viorel PSD DA
62. Chiriță Dumitru PSD DA
63. Ciocan Dan PSD DA
64. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
65. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
66. Ciuhodaru Tudor PSD DA
67. Cîmpeanu Sorin Mihai ALDE DA
68. Cîtea Vasile PSD DA
69. Cobuz Maricela PSD DA
70. Cocoș Vasile PSD DA
71. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
72. Cosma Andreea PSD DA
73. Cosma Lavinia-Corina USR DA
74. Costescu Manuel USR DA
75. Cristache Cătălin PMP DA
76. Csép Éva-Andrea UDMR DA
77. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
78. Csoma Botond UDMR DA
79. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
80. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
81. Cupșa Ioan PNL DA
82. Dan Nicușor Daniel USR DA
83. Dehelean Silviu USR DA
84. Dinu Cristina-Elena PSD DA
85. Dîrzu Ioan PSD DA
86. Dobre Victor Paul PNL DA
87. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
88. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
89. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
90. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
91. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
92. Drulă Cătălin USR DA
93. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
94. Dunava Costel Neculai PSD DA
95. Durbacă Eugen ALDE DA
96. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
97. Erdei Dolóczki István UDMR DA
98. Farago Petru UDMR DA
99. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
100. Florea Oana-Consuela PSD DA
101. Floroiu Ionel PSD DA
102. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
103. Furic Iarco Minoritati DA
104. Furtună Mirela PSD DA
105. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
106. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
107. Găină Mihăiță PSD DA
108. Georgescu Nicolae PSD DA
109. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
110. Gheorghe Tinel PNL DA
111. Gheorghiu Bogdan PNL DA
112. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
113. Ghilea Găvrilă PNL DA
114. Ghinea Cristian USR DA
115. Giugea Nicolae PNL DA
116. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
117. Gudu Vasile PNL DA
118. Halici Nicușor PSD DA
119. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
120. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
121. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
122. Huncă Mihaela PSD DA
123. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
124. Iacomi Iulian PSD DA
125. Iancu Marius-Ionel PSD DA
126. Ibram Iusein Minoritati DA
127. Iftimie Neculai PSD DA
128. Ignat Miron Minoritati DA
129. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
130. Intotero Natalia-Elena PSD DA
131. Ion Stelian-Cristian USR DA
132. Ionescu George PNL DA
133. Ioniță Antoneta PNL DA
134. Iordache Florin PSD DA
135. Itu Cornel PSD DA
136. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
137. Korodi Attila UDMR DA
138. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
139. Lazăr Sorin PSD DA
140. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
141. Longher Victoria Minoritati DA
142. Lovin Dumitru ALDE DA
143. Lungu Tudorița PNL DA
144. Lupașcu Costel PSD DA
145. Lupescu Dumitru USR DA
146. Macovei Silviu Nicu PSD DA
147. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
148. Manole Petre-Florin PSD DA
149. Mareș Mara PNL DA
150. Marica Petru-Sorin PSD DA
151. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
152. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
153. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
154. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
155. Mihalescul Dumitru PNL DA
156. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
157. Mînzatu Roxana PSD DA
158. Mocioalcă Ion PSD DA
159. Mohaci Mihai PSD DA
160. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
161. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
162. Munteanu Ioan PSD DA
163. Mușoiu Ștefan PSD DA
164. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
165. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
166. Neagu Nicolae PNL DA
167. Neață Eugen PSD DA
168. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
169. Nicoară Romeo Florin PNL DA
170. Nicolae Andrei PSD DA
171. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
172. Nicolicea Eugen PSD DA
173. Nistor Laurențiu PSD DA
174. Niță Mihai ALDE DA
175. Niță Nicu PSD DA
176. Nosa Iuliu PSD DA
177. Olar Corneliu PNL DA
178. Olteanu Daniel PNL DA
179. Oprea Dumitru PNL DA
180. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
181. Oros Nechita-Adrian PNL DA
182. Oteșanu Daniela PSD DA
183. Palăr Ionel PNL DA
184. Pambuccian Varujan Minoritati DA
185. Pană Adriana-Doina PSD DA
186. Paraschiv Rodica PSD DA
187. Pau Radu - Adrian PSD DA
188. Păle Dănuț PSD DA
189. Petrea Gabriel PSD DA
190. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
191. Petric Octavian PSD DA
192. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
193. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
194. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
195. Pop Andrei PSD DA
196. Pop Georgian PSD DA
197. Pop Tudor Rareș USR DA
198. Popa Florin PSD DA
199. Popa Mihai Valentin PSD DA
200. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
201. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
202. Popescu Pavel PNL DA
203. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
204. Preda Cezar-Florin PNL DA
205. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
206. Presură Alexandra PSD DA
207. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
208. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
209. Prună Cristina-Mădălina USR DA
210. Radu Anișoara PSD DA
211. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
212. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
213. Rădulescu Alexandru PSD DA
214. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
215. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
216. Răduț Violeta PSD DA
217. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
218. Roman Florin-Claudiu PNL DA
219. Roman Ioan Sorin PSD DA
220. Romanescu Cristinel PNL DA
221. Roșca Lucreția PSD DA
222. Rotaru Alexandru PSD DA
223. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
224. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
225. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
226. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
227. Sefer Cristian-George PMP DA
228. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
229. Seres Dénes UDMR DA
230. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
231. Simion Lucian-Eduard PSD DA
232. Simionca Ionuț PMP DA
233. Simonis Alfred - Robert PSD DA
234. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
235. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
236. Solomon Adrian PSD DA
237. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
238. Stancu Florinel PSD DA
239. Stativă Irinel Ioan PSD DA
240. Stănescu Alexandru PSD DA
241. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
242. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
243. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
244. Suciu Matei PSD DA
245. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
246. Szabó Ödön UDMR DA
247. Șarapatin Elvira PSD DA
248. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
249. Șimon Gheorghe PSD DA
250. Șișcu George PNL DA
251. Șotcan Theodora PSD DA
252. Șova Lucian PSD DA
253. Ștefan Corneliu PSD DA
254. Ștefan Ion PNL DA
255. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
256. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
257. Terea Ioan PSD DA
258. Tîlvăr Angel PSD DA
259. Todor Adrian PSD DA
260. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
261. Toma Ilie PSD DA
262. Tomac Eugen PMP DA
263. Tripa Florin-Dan PSD DA
264. Trușcă Constantin PSD DA
265. Tudor Beatrice PSD DA
266. Tudose Mihai PSD DA
267. Turcan Raluca PNL DA
268. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
269. Tușa Adriana Diana PSD DA
270. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
271. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
272. Varga Glad-Aurel PNL DA
273. Varga Vasile PNL DA
274. Vasile Daniel Minoritati DA
275. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
276. Vasilică Radu Costin PSD NU
277. Vass Levente UDMR DA
278. Văcaru Alin Vasile PSD DA
279. Velcea Nicolae PSD DA
280. Vexler Silviu Minoritati DA
281. Vișan George-Gabriel PSD DA
282. Vîlceanu Dan PNL DA
283. Vîrză Mihăiță PSD DA
284. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
285. Vlase Petru Gabriel PSD DA
286. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
287. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
288. Vosganian Varujan ALDE DA
289. Weber Mihai PSD DA
290. Zainea Cornel USR DA
291. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
292. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 27 mai 2019, 14:27
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro