Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.06.2006 > 11:44 Versiunea pentru printare
Marți, 20 iunie 2006, ora 11:44

Poziție pe
ordinea de zi:
5
Subiect vot: Pct. 40 - Amendamente respinse art. 32
PL 466/2006 privind finanțele publice locale
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:164 51 35 14 26 16 9 7 6
- voturi pentru (DA):19 2 3 5 - - 8 1 -
- voturi împotrivă (NU):142 48 32 9 25 16 1 6 5
- abțineri:2 1 - - - - - - 1
- nu au votat:1 - - - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
2. Amarie Constantin PSD NU
3. Amet Aledin Minoritati NU
4. Antal Árpád-András UDMR NU
5. Antal István UDMR NU
6. Antonescu George Crin Laurențiu PNL NU
7. Apostolache Mihai Cristian PSD NU
8. Ardelean Lia PC DA
9. Asztalos Ferenc UDMR NU
10. Bănicioiu Nicolae PSD NU
11. Bejinariu Eugen - NU
12. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
13. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD NU
14. Boeriu Valeriu-Victor PNL NU
15. Bónis István UDMR NU
16. Boureanu Cristian Alexandru PNL NU
17. Brînzan Ovidiu PSD NU
18. Bruchental-Pop Ionela PD-L NU
19. Buciu Angela PRM NU
20. Buciuta Ștefan Minoritati DA
21. Buda Daniel PD-L NU
22. Buda Ioan PSD NU
23. Canacheu Costică PD-L NU
24. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD NU
25. Călian Petru PC DA
26. Chiper Gheorghe PSD NU
27. Chiș Filonaș PSD NU
28. Ciocâlteu Alexandru PD-L NU
29. Cliveti Minodora PSD NU
30. Cocrea Olguța - NU
31. Diaconescu Marin PRM DA
32. Dida Corneliu Ioan PSD NU
33. Dragomir Gheorghe PNL NU
34. Drăguș Radu-Cătălin PD-L NU
35. Dumitrescu Zamfir - NU
36. Dumitriu Dragoș Petre PRM NU
37. Dumitriu Mihai PSD NU
38. Dumitru Ion PSD NU
39. Dușa Mircea PSD NU
40. Erdei Dolóczki István UDMR NU
41. Faina Constantin PC DA
42. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
43. Fenechiu Relu PNL NU
44. Firczak Gheorghe Minoritati NU
45. Florea Damian PC DA
46. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
47. Furo Iuliu Ioan PRM NU
48. Gabor Gheorghe PNL NU
49. Găleteanu Monalisa PSD NU
50. Georgescu Filip PSD NU
51. Gheorghe Valeriu PNL NU
52. Ghișe Ioan PNL NU
53. Glăvan Ștefan PC DA
54. Godja Petru PSD NU
55. Gonțea Ion PD-L NU
56. Grigore Dan PD-L NU
57. Grosaru Mircea Minoritati NU
58. Gubandru Aurel PSD NU
59. Hellvig Eduard Raul PC DA
60. Hoinaru Marian PNL NU
61. Iliescu Valentin Adrian PD-L NU
62. Ionescu Daniel PSD NU
63. Iordache Grațiela Denisa PC DA
64. Iustian Mircea Teodor PNL NU
65. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR NU
66. Kelemen Hunor UDMR NU
67. Kerekes Károly UDMR NU
68. Király Andrei-Gheorghe UDMR NU
69. Kovacs Attila UDMR NU
70. Lakatos Petru UDMR NU
71. Liga Dănuț PD-L NU
72. Longher Ghervazen Minoritati NU
73. Man Mircea PD-L NU
74. Manta Pantelimon PC DA
75. Marian Dan Mihai PNL NU
76. Marin Constantin PSD NU
77. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
78. Máté András-Levente UDMR NU
79. Mazăre Alexandru PSD DA
80. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD NU
81. Mătușa Tudor PRM NU
82. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
83. Micula Cătălin PNL NU
84. Mihei Andrian-Sirojea PC NU
85. Mircea Costache PRM NU
86. Mironescu Laurențiu PD-L NU
87. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L NU
88. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL NU
89. Mocanu Alexandru PD-L NU
90. Mocanu Vasile PSD NU
91. Mocioalcă Ion PSD NU
92. Moisoiu Adrian PRM NU
93. Momanu Corneliu PNL NU
94. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
95. Movilă Petru PD-L NU
96. Munteanu Ioan PSD NU
97. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD NU
98. Nicolicea Eugen PSD NU
99. Nicula Vasile Cosmin PSD NU
100. Nistoran Dorin-Liviu PD-L NU
101. Nițulescu Teodor PRM DA
102. Nosa Iuliu PSD Abținere
103. Olarean Aurel PD-L NU
104. Oltean Ioan PD-L NU
105. Olteanu Bogdan PNL NU
106. Oprea Gabriel PSD NU
107. Ovidenie Costel - NU
108. Palăr Ionel PNL NU
109. Paveliu Marian Sorin PNL NU
110. Petrea Constantin PD-L NU
111. Ponta Victor-Viorel PSD NU
112. Pop Claudiu Adrian PSD NU
113. Popa Cornel PNL NU
114. Popescu Dan Ioan PSD DA
115. Preda Ion PNL NU
116. Puchianu Ioan Dumitru PD-L -
117. Pupeză Viorel PSD NU
118. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
119. Pușcă Mircea Valer PNL NU
120. Radan Mihai Minoritati NU
121. Rădulescu Cristian PD-L NU
122. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
123. Rus Ioan Aurel PRM NU
124. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
125. Rușanu Dan Radu PNL NU
126. Sanda Victor PSD NU
127. Sandu Gabriel PNL NU
128. Sandu-Capră Mihai PNL NU
129. Sasu Ion PSD NU
130. Săniuță Marian-Florian PSD NU
131. Săpunaru Nini PNL NU
132. Sârbu Marian PSD NU
133. Sârbu Mugurel Liviu - NU
134. Semcu Adrian Emanuil PNL NU
135. Silaghi Ovidiu Ioan PNL NU
136. Sóki Béla UDMR NU
137. Soporan Vasile Filip PSD NU
138. Stan Ion PSD NU
139. Stănescu Cristian PRM DA
140. Stănișoară Mihai PD-L NU
141. Stoica Ion - Abținere
142. Străchinaru Petre PD-L NU
143. Strungă Emil PNL DA
144. Știrbeț Cornel PNL NU
145. Tămagă Constantin PSD NU
146. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD NU
147. Tărniceru Petru PSD NU
148. Timar Liviu PSD NU
149. Toma Florentina Marilena PSD NU
150. Toró Tiberiu UDMR NU
151. Tudose Mihai PSD NU
152. Turcan Raluca PNL DA
153. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
154. Ujeniuc Dragoș PNL NU
155. Ungureanu Petre PNL NU
156. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD NU
157. Varga Attila UDMR NU
158. Vasilescu Lia Olguța PRM NU
159. Văsioiu Horia PD-L NU
160. Vlase Petru Gabriel PSD NU
161. Vlădoiu Aurel PSD NU
162. Zaharia Claudius Mihail PNL NU
163. Zamfirescu Dan Dumitru PRM NU
164. Zegrean Augustin PD-L NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 25 iunie 2019, 21:38
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro