Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.06.2006 > 12:27 Versiunea pentru printare
Marți, 20 iunie 2006, ora 12:27

Poziție pe
ordinea de zi:
6
Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 518/2005 pentru aprobarea Ordonanței Guvernului nr.39/2005 privind cinematografia
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:222 68 52 19 37 18 10 9 9
- voturi pentru (DA):98 66 - 18 1 2 5 2 4
- voturi împotrivă (NU):119 - 52 - 35 16 5 7 4
- abțineri:1 1 - - - - - - -
- nu au votat:4 1 - 1 1 - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL NU
3. Albu Gheorghe PD-L NU
4. Almăjanu Marin PNL NU
5. Amarie Constantin PSD DA
6. Amet Aledin Minoritati NU
7. Andreica Romică PNL NU
8. Antal Árpád-András UDMR NU
9. Antal István UDMR NU
10. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
11. Asztalos Ferenc UDMR NU
12. Avram Dumitru PRM DA
13. Baban Ștefan PRM DA
14. Bara Nicolae PD-L NU
15. Bardan Cornel Ștefan PD-L NU
16. Băeșu George PSD DA
17. Bănicioiu Nicolae PSD DA
18. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
19. Bejinariu Eugen - NU
20. Bentu Dumitru PSD DA
21. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
22. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
23. Boeriu Valeriu-Victor PNL NU
24. Bónis István UDMR NU
25. Boureanu Cristian Alexandru PNL NU
26. Brînzan Ovidiu PSD DA
27. Brînză William Gabriel PD-L NU
28. Bruchental-Pop Ionela PD-L NU
29. Buciu Angela PRM DA
30. Buciuta Ștefan Minoritati DA
31. Buda Daniel PD-L NU
32. Buda Ioan PSD DA
33. Buzatu Dan Horațiu PNL NU
34. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
35. Calimente Mihăiță PNL NU
36. Canacheu Costică PD-L NU
37. Cantaragiu Bogdan PD-L NU
38. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
39. Călian Petru PC DA
40. Călin Ion PSD DA
41. Câmpanu Liviu PNL NU
42. Chiper Gheorghe PSD DA
43. Chiș Filonaș PSD DA
44. Cindrea Ioan PSD DA
45. Ciocâlteu Alexandru PD-L NU
46. Ciontu Corneliu - NU
47. Cliveti Minodora PSD DA
48. Cocrea Olguța - NU
49. Constantinescu Anca PD-L NU
50. Constantinescu Viorel PSD DA
51. Crăciunescu Grigore PNL NU
52. Cutean Vasile Emilian PSD DA
53. Diaconescu Marin PRM DA
54. Diaconescu Renică PC NU
55. Dida Corneliu Ioan PSD DA
56. Dorneanu Valer PSD DA
57. Dragomir Gheorghe PNL NU
58. Drăguș Radu-Cătălin PD-L NU
59. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
60. Dumitrescu Zamfir - DA
61. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
62. Dumitriu Mihai PSD DA
63. Dumitru Ion PSD DA
64. Dușa Mircea PSD Abținere
65. Erdei Dolóczki István UDMR NU
66. Faina Constantin PC DA
67. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
68. Fenechiu Relu PNL NU
69. Firczak Gheorghe Minoritati NU
70. Florea Damian PC NU
71. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
72. Furo Iuliu Ioan PRM DA
73. Gabor Gheorghe PNL NU
74. Găleteanu Monalisa PSD DA
75. Georgescu Filip PSD DA
76. Gheorghe Valeriu PNL NU
77. Gheorghiof Titu Nicolae PNL NU
78. Ghiorghioni Ionesie PD-L -
79. Ghișe Ioan PNL NU
80. Giurgiu Mircia - DA
81. Glăvan Ștefan PC DA
82. Godja Petru PSD DA
83. Gonțea Ion PD-L NU
84. Grigore Dan PD-L NU
85. Grosaru Mircea Minoritati DA
86. Gubandru Aurel PSD DA
87. Hellvig Eduard Raul PC NU
88. Hoban Ioan PNL NU
89. Hoinaru Marian PNL NU
90. Iancu Iulian PSD DA
91. Iliescu Valentin Adrian PD-L NU
92. Ionescu Daniel PSD DA
93. Iriza Marius PRM DA
94. Iustian Mircea Teodor PNL NU
95. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR NU
96. Kelemen Hunor UDMR NU
97. Király Andrei-Gheorghe UDMR NU
98. Kónya-Hamar Sándor UDMR NU
99. Kovacs Attila UDMR NU
100. Lakatos Petru UDMR NU
101. Lambrino Radu PD-L NU
102. Lari-Iorga Leonida - -
103. Longher Ghervazen Minoritati NU
104. Luchian Ion PNL NU
105. Magheru Paul PRM DA
106. Man Mircea PD-L NU
107. Manolescu Oana Minoritati NU
108. Manta Pantelimon PC NU
109. Marian Dan Mihai PNL NU
110. Marin Constantin PSD DA
111. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
112. Máté András-Levente UDMR NU
113. Matei Cătălin Lucian PSD DA
114. Mălaimare Mihai Adrian PNL NU
115. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
116. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
117. Mătușa Tudor PRM DA
118. Micula Cătălin PNL NU
119. Mihalache Sorin Dan PSD DA
120. Mihei Andrian-Sirojea PC DA
121. Mircea Costache PRM DA
122. Mironescu Laurențiu PD-L DA
123. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L NU
124. Mînzînă Ion PRM DA
125. Mocanu Alexandru PD-L NU
126. Mocanu Vasile PSD DA
127. Mocioalcă Ion PSD DA
128. Mohora Tudor PSD DA
129. Moisoiu Adrian PRM DA
130. Moldovan Emil Radu PSD DA
131. Momanu Corneliu PNL NU
132. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
133. Movilă Petru PD-L NU
134. Munteanu Ioan PSD DA
135. Muscă Monica Octavia PNL NU
136. Nassar Rodica PSD DA
137. Nechita Aurel PSD DA
138. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
139. Nistoran Dorin-Liviu PD-L NU
140. Niță Constantin PSD DA
141. Nițulescu Teodor PRM DA
142. Nosa Iuliu PSD DA
143. Oancea Viorel PNL NU
144. Olarean Aurel PD-L NU
145. Olteanu Bogdan PNL NU
146. Oprea Gabriel PSD DA
147. Ovidenie Costel - NU
148. Palăr Ionel PNL NU
149. Pambuccian Varujan Minoritati NU
150. Pardău Dumitru PNL NU
151. Paveliu Marian Sorin PNL NU
152. Petrea Constantin PD-L NU
153. Plumb Rovana PSD DA
154. Ponta Victor-Viorel PSD DA
155. Pop Claudiu Adrian PSD DA
156. Popa Cornel PNL NU
157. Popa Daniela PC DA
158. Popescu Dan Ioan PSD DA
159. Popescu Florin Aurelian PNL NU
160. Popp Cosmin Gabriel PD-L NU
161. Preda Cezar-Florin PD-L NU
162. Preda Ion PNL NU
163. Puchianu Ioan Dumitru PD-L NU
164. Pupeză Viorel PSD DA
165. Purceld Octavian-Mircea PRM -
166. Pușcă Mircea Valer PNL NU
167. Puzdrea Dumitru PD-L NU
168. Racoceanu Viorel PD-L NU
169. Radan Mihai Minoritati NU
170. Raicu Romeo Marius PD-L NU
171. Rădulescu Cristian PD-L NU
172. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
173. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
174. Sanda Victor PSD DA
175. Sandu Gabriel PNL NU
176. Sandu-Capră Mihai PNL NU
177. Sasu Ion PSD DA
178. Săniuță Marian-Florian PSD DA
179. Sârbu Marian PSD DA
180. Sârbu Mugurel Liviu - DA
181. Scutaru Adrian George PNL NU
182. Semcu Adrian Emanuil PNL NU
183. Silaghi Ovidiu Ioan PNL NU
184. Sirețeanu Mihail PSD DA
185. Sóki Béla UDMR NU
186. Soporan Vasile Filip PSD DA
187. Stan Ioan PSD DA
188. Stan Ion PSD DA
189. Stanciu Anghel PSD DA
190. Stănescu Cristian PRM DA
191. Stănișoară Mihai PD-L NU
192. Stoica Ion - DA
193. Străchinaru Petre PD-L NU
194. Strungă Emil PNL NU
195. Știrbeț Cornel PNL NU
196. Știucă Alecsandru PSD DA
197. Tamás Sándor UDMR NU
198. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
199. Tărniceru Petru PSD DA
200. Timar Liviu PSD DA
201. Toma Florentina Marilena PSD DA
202. Toma Horia-Victor PNL NU
203. Toró Tiberiu UDMR DA
204. Tudor Constantin PC NU
205. Tudose Mihai PSD DA
206. Turcan Raluca PNL NU
207. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
208. Ujeniuc Dragoș PNL NU
209. Ungureanu Petre PNL NU
210. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
211. Ursărescu Dorinel PNL NU
212. Vainer Aurel Minoritati NU
213. Varga Attila UDMR NU
214. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
215. Vălean Adina Ioana PNL NU
216. Văsioiu Horia PD-L NU
217. Vlase Petru Gabriel PSD DA
218. Vlădoiu Aurel PSD -
219. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
220. Zaharia Claudius Mihail PNL NU
221. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
222. Zegrean Augustin PD-L NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 24 iunie 2019, 12:51
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro