Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.06.2006 > 12:55 Versiunea pentru printare
Marți, 20 iunie 2006, ora 12:55

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-6
Subiect vot: Vot final
PL 260/2006 pentru completarea art.7 din Legea nr.506/2004 privind prelucrarea datelor cu caracter personal și protecția vieții private în sectorul comunicațiilor electronice
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:258 83 57 23 39 20 13 13 10
- voturi pentru (DA):156 83 6 23 5 17 9 4 9
- voturi împotrivă (NU):99 - 50 - 34 2 3 9 1
- abțineri:2 - 1 - - - 1 - -
- nu au votat:1 - - - - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL NU
3. Almăjanu Marin PNL NU
4. Amarie Constantin PSD DA
5. Amet Aledin Minoritati NU
6. Andreica Romică PNL NU
7. Antal Árpád-András UDMR DA
8. Antal István UDMR DA
9. Antonescu George Crin Laurențiu PNL NU
10. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
11. Ardelean Lia PC DA
12. Asztalos Ferenc UDMR DA
13. Avram Dumitru PRM DA
14. Baban Ștefan PRM DA
15. Bara Nicolae PD-L NU
16. Bardan Cornel Ștefan PD-L NU
17. Băeșu George PSD DA
18. Bănicioiu Nicolae PSD DA
19. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
20. Bejinariu Eugen - DA
21. Bivolaru Ioan PSD DA
22. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
23. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
24. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
25. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
26. Bónis István UDMR DA
27. Borbély László UDMR DA
28. Boureanu Cristian Alexandru PNL NU
29. Brînzan Ovidiu PSD DA
30. Brînză William Gabriel PD-L NU
31. Bruchental-Pop Ionela PD-L NU
32. Buciu Angela PRM DA
33. Buciuta Ștefan Minoritati DA
34. Buda Daniel PD-L NU
35. Buda Ioan PSD DA
36. Buruiană Aprodu Daniela PRM DA
37. Buzatu Dan Horațiu PNL NU
38. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
39. Calimente Mihăiță PNL NU
40. Canacheu Costică PD-L NU
41. Cantaragiu Bogdan PD-L NU
42. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
43. Călian Petru PC Abținere
44. Călin Ion PSD DA
45. Chiper Gheorghe PSD DA
46. Chiș Filonaș PSD DA
47. Cindrea Ioan PSD DA
48. Ciocâlteu Alexandru PD-L NU
49. Cliveti Minodora PSD DA
50. Cocrea Olguța - NU
51. Codîrlă Liviu PRM DA
52. Constantinescu Anca PD-L NU
53. Constantinescu Viorel PSD DA
54. Crăciunescu Grigore PNL NU
55. Cutean Vasile Emilian PSD DA
56. Dan Iosif PSD DA
57. Diaconescu Renică PC DA
58. Dida Corneliu Ioan PSD DA
59. Dobre Traian PNL NU
60. Dorneanu Valer PSD DA
61. Dragomir Dumitru PRM DA
62. Dragomir Gheorghe PNL NU
63. Drăguș Radu-Cătălin PD-L NU
64. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
65. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
66. Dumitrescu Liana Minoritati NU
67. Dumitrescu Zamfir - DA
68. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
69. Dumitriu Mihai PSD DA
70. Dușa Mircea PSD DA
71. Erdei Dolóczki István UDMR DA
72. Faina Constantin PC DA
73. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
74. Fenechiu Relu PNL NU
75. Firczak Gheorghe Minoritati DA
76. Florea Damian PC NU
77. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
78. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
79. Furo Iuliu Ioan PRM DA
80. Gabor Gheorghe PNL NU
81. Găleteanu Monalisa PSD DA
82. Georgescu Filip PSD DA
83. Gerea Andrei Dominic PNL NU
84. Gheorghe Valeriu PNL NU
85. Gheorghiof Titu Nicolae PNL NU
86. Ghiorghioni Ionesie PD-L NU
87. Ghișe Ioan PNL NU
88. Giurgiu Mircia - DA
89. Glăvan Ștefan PC DA
90. Godja Petru PSD DA
91. Gonțea Ion PD-L NU
92. Grigore Dan PD-L NU
93. Grosaru Mircea Minoritati NU
94. Gubandru Aurel PSD DA
95. Gvozdenovici Slavomir Minoritati NU
96. Hanganu Romeo Octavian PC NU
97. Hoban Ioan PNL DA
98. Hoinaru Marian PNL NU
99. Hrebenciuc Viorel PSD DA
100. Iancu Iulian PSD DA
101. Iliescu Valentin Adrian PD-L NU
102. Ionescu Daniel PSD DA
103. Iordache Grațiela Denisa PC NU
104. Iriza Marius PRM DA
105. Iustian Mircea Teodor PNL NU
106. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
107. Kelemen Hunor UDMR DA
108. Kerekes Károly UDMR DA
109. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
110. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
111. Kovacs Attila UDMR NU
112. Lakatos Petru UDMR DA
113. Lambrino Radu PD-L NU
114. Lari-Iorga Leonida - DA
115. Lificiu Petru - DA
116. Liga Dănuț PD-L DA
117. Longher Ghervazen Minoritati NU
118. Luchian Ion PNL DA
119. Macaleți Costică PSD DA
120. Magheru Paul PRM DA
121. Man Mircea PD-L NU
122. Manda Iulian Claudiu PSD DA
123. Manolescu Oana Minoritati NU
124. Manta Pantelimon PC DA
125. Marian Dan Mihai PNL NU
126. Marin Constantin PSD DA
127. Martin Eduard-Stelian PSD DA
128. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
129. Máté András-Levente UDMR DA
130. Matei Cătălin Lucian PSD DA
131. Mazăre Alexandru PSD DA
132. Mălaimare Mihai Adrian PNL NU
133. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
134. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
135. Mătușa Tudor PRM DA
136. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
137. Micula Cătălin PNL DA
138. Mihalache Sorin Dan PSD DA
139. Mihei Andrian-Sirojea PC DA
140. Mircea Costache PRM DA
141. Mircovici Niculae Minoritati DA
142. Mironescu Laurențiu PD-L NU
143. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L NU
144. Mitrea Manuela PSD DA
145. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL NU
146. Mînzînă Ion PRM DA
147. Mocanu Alexandru PD-L NU
148. Mocanu Vasile PSD DA
149. Mocioalcă Ion PSD DA
150. Mohora Tudor PSD DA
151. Moisoiu Adrian PRM DA
152. Moldovan Emil Radu PSD DA
153. Momanu Corneliu PNL NU
154. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
155. Movilă Petru PD-L NU
156. Munteanu Ioan PSD DA
157. Muscă Monica Octavia PNL NU
158. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
159. Nassar Rodica PSD DA
160. Năstase Adrian PSD DA
161. Nechita Aurel PSD DA
162. Nicolicea Eugen PSD DA
163. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
164. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
165. Nistoran Dorin-Liviu PD-L NU
166. Niță Constantin PSD DA
167. Nosa Iuliu PSD DA
168. Oancea Viorel PNL NU
169. Olarean Aurel PD-L DA
170. Oltean Ioan PD-L DA
171. Olteanu Bogdan PNL Abținere
172. Oprea Gabriel PSD DA
173. Ovidenie Costel - DA
174. Palăr Ionel PNL NU
175. Pardău Dumitru PNL NU
176. Pavelescu Aurelian - DA
177. Paveliu Marian Sorin PNL NU
178. Petrea Constantin PD-L NU
179. Plumb Rovana PSD DA
180. Ponta Victor-Viorel PSD DA
181. Pop Claudiu Adrian PSD DA
182. Popa Cornel PNL NU
183. Popa Daniela PC DA
184. Popescu Dan Ioan PSD DA
185. Popescu Florin Aurelian PNL NU
186. Popescu Ionica Constanța PC DA
187. Popp Cosmin Gabriel PD-L NU
188. Preda Cezar-Florin PD-L NU
189. Preda Ion PNL NU
190. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
191. Pupeză Viorel PSD DA
192. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
193. Pușcaș Vasile PSD DA
194. Pușcă Mircea Valer PNL NU
195. Puzdrea Dumitru PD-L NU
196. Racoceanu Viorel PD-L DA
197. Radan Mihai Minoritati NU
198. Raicu Romeo Marius PD-L NU
199. Rădulescu Cristian PD-L NU
200. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
201. Rus Ioan Aurel PRM DA
202. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
203. Sanda Victor PSD DA
204. Sandu Gabriel PNL NU
205. Sandu-Capră Mihai PNL NU
206. Sasu Ion PSD DA
207. Săniuță Marian-Florian PSD DA
208. Săpunaru Nini PNL NU
209. Sârbu Marian PSD DA
210. Sârbu Mugurel Liviu - DA
211. Scutaru Adrian George PNL NU
212. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
213. Silaghi Ovidiu Ioan PNL NU
214. Sirețeanu Mihail PSD DA
215. Sóki Béla UDMR NU
216. Soporan Vasile Filip PSD DA
217. Stan Ioan PSD DA
218. Stanciu Anghel PSD DA
219. Stănescu Cristian PRM DA
220. Stănescu Mircea PD-L NU
221. Stănișoară Mihai PD-L NU
222. Stoica Ion - DA
223. Străchinaru Petre PD-L NU
224. Strungă Emil PNL NU
225. Știrbeț Cornel PNL NU
226. Știucă Alecsandru PSD DA
227. Tamás Sándor UDMR DA
228. Tămagă Constantin PSD DA
229. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
230. Tărniceru Petru PSD DA
231. Teodorescu George Alin PSD DA
232. Timar Liviu PSD DA
233. Todoran Pavel PSD DA
234. Toma Florentina Marilena PSD DA
235. Toma Horia-Victor PNL NU
236. Toró Tiberiu UDMR -
237. Tudor Constantin PC DA
238. Tudor Marcu PRM DA
239. Tudose Mihai PSD DA
240. Turcan Raluca PNL NU
241. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
242. Ujeniuc Dragoș PNL NU
243. Ungureanu Petre PNL NU
244. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
245. Ursărescu Dorinel PNL NU
246. Vainer Aurel Minoritati NU
247. Varga Attila UDMR DA
248. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
249. Vălean Adina Ioana PNL NU
250. Văsioiu Horia PD-L NU
251. Vlase Petru Gabriel PSD DA
252. Vlădoiu Aurel PSD DA
253. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
254. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
255. Zamfir Gabriel Sorin PNL NU
256. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
257. Zegrean Augustin PD-L NU
258. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 26 iunie 2019, 13:18
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro