Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.06.2006 > 12:56 Versiunea pentru printare
Marți, 20 iunie 2006, ora 12:56

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 421/2006 pentru completarea art.10 alin.1 lit.b din Legea nr.128/1997 privind Statutul personalului didactic
- lege organică - nu a fost întrunită majoritatea calificată
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:257 82 57 23 39 20 13 13 10
- voturi pentru (DA):144 3 57 - 36 20 10 11 7
- voturi împotrivă (NU):110 79 - 22 3 - 2 2 2
- abțineri:2 - - 1 - - - - 1
- nu au votat:1 - - - - - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amarie Constantin PSD NU
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andreica Romică PNL DA
7. Antal Árpád-András UDMR DA
8. Antal István UDMR DA
9. Antonescu George Crin Laurențiu PNL DA
10. Apostolache Mihai Cristian PSD NU
11. Ardelean Lia PC DA
12. Asztalos Ferenc UDMR DA
13. Avram Dumitru PRM NU
14. Baban Ștefan PRM NU
15. Bara Nicolae PD-L DA
16. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
17. Băeșu George PSD NU
18. Bănicioiu Nicolae PSD NU
19. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
20. Bejinariu Eugen - DA
21. Bivolaru Ioan PSD NU
22. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
23. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD NU
24. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
25. Bolcaș Lucian Augustin PRM NU
26. Bónis István UDMR DA
27. Borbély László UDMR DA
28. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
29. Brînzan Ovidiu PSD NU
30. Brînză William Gabriel PD-L DA
31. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
32. Buciu Angela PRM NU
33. Buciuta Ștefan Minoritati DA
34. Buda Daniel PD-L DA
35. Buda Ioan PSD NU
36. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD NU
37. Buruiană Aprodu Daniela PRM NU
38. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
39. Buzea Cristian Valeriu PRM NU
40. Calimente Mihăiță PNL DA
41. Canacheu Costică PD-L DA
42. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
43. Călian Petru PC DA
44. Călin Ion PSD NU
45. Chiper Gheorghe PSD NU
46. Chiș Filonaș PSD NU
47. Cindrea Ioan PSD NU
48. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
49. Cliveti Minodora PSD NU
50. Cocrea Olguța - DA
51. Codîrlă Liviu PRM NU
52. Constantinescu Anca PD-L DA
53. Constantinescu Viorel PSD NU
54. Crăciunescu Grigore PNL DA
55. Cutean Vasile Emilian PSD NU
56. Dan Iosif PSD DA
57. Diaconescu Renică PC DA
58. Dida Corneliu Ioan PSD NU
59. Dobre Traian PNL DA
60. Dorneanu Valer PSD NU
61. Dragomir Dumitru PRM NU
62. Dragomir Gheorghe PNL DA
63. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
64. Drețcanu Doina Micșunica PSD NU
65. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD NU
66. Dumitrescu Liana Minoritati DA
67. Dumitrescu Zamfir - NU
68. Dumitriu Dragoș Petre PRM NU
69. Dumitriu Mihai PSD NU
70. Dușa Mircea PSD NU
71. Erdei Dolóczki István UDMR DA
72. Faina Constantin PC DA
73. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM NU
74. Fenechiu Relu PNL DA
75. Firczak Gheorghe Minoritati NU
76. Florea Damian PC NU
77. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
78. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
79. Furo Iuliu Ioan PRM NU
80. Gabor Gheorghe PNL DA
81. Găleteanu Monalisa PSD NU
82. Georgescu Filip PSD NU
83. Gerea Andrei Dominic PNL DA
84. Gheorghe Valeriu PNL DA
85. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
86. Ghiorghioni Ionesie PD-L NU
87. Ghișe Ioan PNL DA
88. Giurescu Ion PSD NU
89. Giurgiu Mircia - NU
90. Glăvan Ștefan PC DA
91. Godja Petru PSD NU
92. Gonțea Ion PD-L DA
93. Grigore Dan PD-L DA
94. Grosaru Mircea Minoritati NU
95. Gubandru Aurel PSD NU
96. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
97. Hanganu Romeo Octavian PC DA
98. Hoinaru Marian PNL DA
99. Hrebenciuc Viorel PSD NU
100. Iancu Iulian PSD NU
101. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
102. Ionescu Daniel PSD NU
103. Iordache Grațiela Denisa PC DA
104. Iriza Marius PRM NU
105. Iustian Mircea Teodor PNL DA
106. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
107. Kelemen Hunor UDMR DA
108. Kerekes Károly UDMR DA
109. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
110. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
111. Kovacs Attila UDMR DA
112. Lakatos Petru UDMR DA
113. Lambrino Radu PD-L DA
114. Lari-Iorga Leonida - DA
115. Lificiu Petru - DA
116. Liga Dănuț PD-L DA
117. Longher Ghervazen Minoritati DA
118. Luchian Ion PNL DA
119. Macaleți Costică PSD NU
120. Magheru Paul PRM NU
121. Man Mircea PD-L DA
122. Manda Iulian Claudiu PSD NU
123. Manolescu Oana Minoritati DA
124. Manta Pantelimon PC NU
125. Marian Dan Mihai PNL DA
126. Marin Constantin PSD DA
127. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
128. Máté András-Levente UDMR DA
129. Matei Cătălin Lucian PSD NU
130. Mazăre Alexandru PSD NU
131. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
132. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD NU
133. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
134. Mătușa Tudor PRM NU
135. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
136. Micula Cătălin PNL DA
137. Mihalache Sorin Dan PSD NU
138. Mihei Andrian-Sirojea PC DA
139. Mircea Costache PRM NU
140. Mircovici Niculae Minoritati DA
141. Mironescu Laurențiu PD-L DA
142. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
143. Mitrea Manuela PSD NU
144. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
145. Mînzînă Ion PRM NU
146. Mocanu Alexandru PD-L DA
147. Mocanu Vasile PSD NU
148. Mocioalcă Ion PSD NU
149. Mohora Tudor PSD NU
150. Moisoiu Adrian PRM NU
151. Moldovan Emil Radu PSD NU
152. Momanu Corneliu PNL DA
153. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
154. Movilă Petru PD-L DA
155. Munteanu Ioan PSD NU
156. Muscă Monica Octavia PNL DA
157. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD NU
158. Nassar Rodica PSD NU
159. Năstase Adrian PSD NU
160. Nechita Aurel PSD NU
161. Nicolicea Eugen PSD NU
162. Nicula Vasile Cosmin PSD NU
163. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD NU
164. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
165. Niță Constantin PSD NU
166. Nosa Iuliu PSD NU
167. Oancea Viorel PNL DA
168. Olarean Aurel PD-L DA
169. Oltean Ioan PD-L DA
170. Olteanu Bogdan PNL DA
171. Oprea Gabriel PSD NU
172. Ovidenie Costel - DA
173. Palăr Ionel PNL DA
174. Pardău Dumitru PNL DA
175. Pavelescu Aurelian - Abținere
176. Paveliu Marian Sorin PNL DA
177. Petrea Constantin PD-L DA
178. Plumb Rovana PSD NU
179. Ponta Victor-Viorel PSD NU
180. Pop Claudiu Adrian PSD NU
181. Popa Cornel PNL DA
182. Popa Daniela PC DA
183. Popescu Dan Ioan PSD NU
184. Popescu Florin Aurelian PNL DA
185. Popescu Ionica Constanța PC -
186. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
187. Preda Cezar-Florin PD-L DA
188. Preda Ion PNL DA
189. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
190. Pupeză Viorel PSD NU
191. Purceld Octavian-Mircea PRM Abținere
192. Pușcaș Vasile PSD NU
193. Pușcă Mircea Valer PNL DA
194. Puzdrea Dumitru PD-L DA
195. Racoceanu Viorel PD-L NU
196. Radan Mihai Minoritati DA
197. Raicu Romeo Marius PD-L DA
198. Rădulescu Cristian PD-L DA
199. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
200. Rus Ioan Aurel PRM NU
201. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
202. Rușanu Dan Radu PNL DA
203. Sanda Victor PSD NU
204. Sandu Gabriel PNL DA
205. Sandu-Capră Mihai PNL DA
206. Sasu Ion PSD NU
207. Săniuță Marian-Florian PSD NU
208. Săpunaru Nini PNL DA
209. Sârbu Marian PSD NU
210. Sârbu Mugurel Liviu - DA
211. Scutaru Adrian George PNL DA
212. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
213. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
214. Sirețeanu Mihail PSD DA
215. Sóki Béla UDMR DA
216. Soporan Vasile Filip PSD NU
217. Stan Ioan PSD NU
218. Stanciu Anghel PSD NU
219. Stănescu Cristian PRM NU
220. Stănescu Mircea PD-L DA
221. Stănișoară Mihai PD-L DA
222. Stoica Ion - DA
223. Străchinaru Petre PD-L DA
224. Strungă Emil PNL DA
225. Știrbeț Cornel PNL DA
226. Știucă Alecsandru PSD NU
227. Tamás Sándor UDMR DA
228. Tămagă Constantin PSD NU
229. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD NU
230. Tărniceru Petru PSD NU
231. Teodorescu George Alin PSD NU
232. Timar Liviu PSD NU
233. Todoran Pavel PSD NU
234. Toma Florentina Marilena PSD NU
235. Toma Horia-Victor PNL DA
236. Toró Tiberiu UDMR DA
237. Tudor Constantin PC DA
238. Tudor Marcu PRM NU
239. Tudose Mihai PSD NU
240. Turcan Raluca PNL DA
241. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
242. Ujeniuc Dragoș PNL DA
243. Ungureanu Petre PNL DA
244. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD NU
245. Ursărescu Dorinel PNL DA
246. Vainer Aurel Minoritati DA
247. Varga Attila UDMR DA
248. Vasilescu Lia Olguța PRM NU
249. Vălean Adina Ioana PNL DA
250. Văsioiu Horia PD-L DA
251. Vlase Petru Gabriel PSD NU
252. Vlădoiu Aurel PSD NU
253. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
254. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
255. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
256. Zamfirescu Dan Dumitru PRM NU
257. Zegrean Augustin PD-L DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 16 iunie 2019, 3:57
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro