Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.03.2017 > 10:58 Versiunea pentru printare
Marți, 14 martie 2017, ora 10:58

Subiect vot: Amendament respins
PL 109/2017 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.62/2016 privind înființarea Autorității de Reformă Feroviară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:149 70 33 18 13 2 8 5
- voturi pentru (DA):23 1 2 18 - - 2 -
- voturi împotrivă (NU):120 67 27 - 13 2 6 5
- abțineri:2 1 1 - - - - -
- nu au votat:4 1 3 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
2. Andrei Alexandru-Ioan PSD NU
3. Andronache Gabriel PNL -
4. Andrușcă Dănuț PSD NU
5. Apjok Norbert UDMR NU
6. Axinte Vasile PSD NU
7. Babuș Radu PSD NU
8. Badea Leonardo PSD NU
9. Balint Liviu-Ioan PMP NU
10. Barna Ilie Dan USR DA
11. Bălănescu Alexandru PSD NU
12. Bende Sándor UDMR NU
13. Benedek Zacharie UDMR NU
14. Benkő Erika UDMR NU
15. Bica Dănuț PNL NU
16. Bichineț Corneliu PMP NU
17. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
18. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
19. Bode Lucian Nicolae PNL NU
20. Bontea Vlad PSD NU
21. Botez Mihai-Cătălin USR DA
22. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
23. Bran Ioana PSD NU
24. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
25. Burciu Cristina PSD NU
26. Căciulă Aurel PSD NU
27. Călin Ion PSD NU
28. Cherecheș Viorica PNL NU
29. Chiriac Viorel PSD NU
30. Cîtea Vasile PSD NU
31. Cobuz Maricela PSD NU
32. Codreanu Constantin PMP DA
33. Cosma Lavinia-Corina USR DA
34. Csoma Botond UDMR NU
35. Cupă Ion ALDE NU
36. Dehelean Silviu USR DA
37. Dinu Cristina-Elena PSD DA
38. Dobre Victor Paul PNL NU
39. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
40. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
41. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
42. Dohotaru Adrian-Octavian USR DA
43. Drulă Cătălin USR DA
44. Dunava Costel Neculai PSD NU
45. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
46. Farago Petru UDMR NU
47. Fădor Angelica PNL NU
48. Firczak Iulius Marian Minoritati NU
49. Floroiu Ionel PSD NU
50. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
51. Gavrilă Camelia PSD NU
52. Gheorghe Tinel PNL Abținere
53. Gheorghiu Bogdan PNL NU
54. Ghilea Găvrilă PNL NU
55. Ghinea Cristian USR DA
56. Giugea Nicolae PNL NU
57. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
58. Gudu Vasile PNL NU
59. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
60. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
61. Iacomi Iulian PSD NU
62. Iftimie Neculai PSD NU
63. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
64. Ion Stelian-Cristian USR DA
65. Ioniță Antoneta PNL NU
66. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
67. Lazăr Sorin PSD NU
68. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
69. Lovin Dumitru ALDE NU
70. Lungu Tudorița PNL NU
71. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
72. Manole Petre-Florin PSD NU
73. Marica Petru-Sorin PSD NU
74. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
75. Meiroșu Marilena-Emilia PSD Abținere
76. Mihalescul Dumitru PNL NU
77. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
78. Mînzatu Roxana PSD NU
79. Mohaci Mihai PSD NU
80. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
81. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
82. Movilă Petru PMP NU
83. Munteanu Ioan PSD NU
84. Mușoiu Ștefan PSD NU
85. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
86. Neagu Nicolae PNL NU
87. Neață Eugen PSD NU
88. Nicolae Andrei PSD NU
89. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
90. Niță Nicu PSD NU
91. Nosa Iuliu PSD NU
92. Olar Corneliu PNL NU
93. Oprea Dumitru PNL NU
94. Oprișcan Mihai Doru PNL NU
95. Oros Nechita-Adrian PNL NU
96. Oteșanu Daniela PSD NU
97. Pașcan Emil-Marius PMP DA
98. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
99. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
100. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
101. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
102. Pop Andrei PSD NU
103. Pop Georgian PSD NU
104. Popa Florin PSD NU
105. Presură Alexandra PSD NU
106. Prună Cristina-Mădălina USR DA
107. Radu Anișoara PSD NU
108. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
109. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
110. Rădulescu Alexandru PSD NU
111. Răduț Violeta PSD NU
112. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
113. Roman Ioan Sorin PSD -
114. Roșca Lucreția PSD NU
115. Rotaru Alexandru PSD NU
116. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL -
117. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
118. Seres Dénes UDMR NU
119. Simion Lucian-Eduard PSD NU
120. Simonis Alfred - Robert PSD NU
121. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
122. Solomon Adrian PSD NU
123. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
124. Stancu Florinel PSD NU
125. Szabó Ödön UDMR NU
126. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
127. Șișcu George PNL -
128. Șovăială Constantin PNL NU
129. Ștefan Corneliu PSD NU
130. Ștefan Ion PNL NU
131. Tabugan Ion PMP NU
132. Todor Adrian PSD NU
133. Toma Ilie PSD NU
134. Tripa Florin-Dan PSD NU
135. Trușcă Constantin PSD NU
136. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
137. Tușa Adriana Diana PSD NU
138. Varga Vasile PNL DA
139. Vasile Daniel Minoritati NU
140. Vasilică Radu Costin PSD NU
141. Vass Levente UDMR NU
142. Velcea Nicolae PSD NU
143. Vișan George-Gabriel PSD NU
144. Vîlceanu Dan PNL NU
145. Vlase Petru Gabriel PSD NU
146. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
147. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
148. Zainea Cornel USR DA
149. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 19 decembrie 2018, 3:34
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro