Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.06.2006 > 13:07 Versiunea pentru printare
Marți, 20 iunie 2006, ora 13:07

Poziție pe
ordinea de zi:
4
Subiect vot: Vot final
PL 538/2005 privind executarea pedepselor și a măsurilor dispuse de organele judiciare în cursul procesului penal
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:242 75 53 22 39 20 12 13 8
- voturi pentru (DA):215 70 53 - 39 20 12 13 8
- voturi împotrivă (NU):25 3 - 22 - - - - -
- abțineri:1 1 - - - - - - -
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amarie Constantin PSD DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andreica Romică PNL DA
7. Antal Árpád-András UDMR DA
8. Antal István UDMR DA
9. Antonescu George Crin Laurențiu PNL DA
10. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
11. Ardelean Lia PC DA
12. Asztalos Ferenc UDMR DA
13. Avram Dumitru PRM NU
14. Baban Ștefan PRM NU
15. Bara Nicolae PD-L DA
16. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
17. Băeșu George PSD DA
18. Bănicioiu Nicolae PSD DA
19. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
20. Bejinariu Eugen - DA
21. Bivolaru Ioan PSD DA
22. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
23. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
24. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
25. Bolcaș Lucian Augustin PRM NU
26. Bónis István UDMR DA
27. Borbély László UDMR DA
28. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
29. Brînzan Ovidiu PSD DA
30. Brînză William Gabriel PD-L DA
31. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
32. Buciu Angela PRM NU
33. Buciuta Ștefan Minoritati DA
34. Buda Daniel PD-L DA
35. Buda Ioan PSD DA
36. Buruiană Aprodu Daniela PRM NU
37. Calimente Mihăiță PNL DA
38. Canacheu Costică PD-L DA
39. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
40. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
41. Călin Ion PSD DA
42. Chiper Gheorghe PSD DA
43. Chiș Filonaș PSD DA
44. Cindrea Ioan PSD DA
45. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
46. Cocrea Olguța - DA
47. Codîrlă Liviu PRM NU
48. Constantinescu Anca PD-L DA
49. Crăciunescu Grigore PNL DA
50. Cutean Vasile Emilian PSD DA
51. Dan Iosif PSD DA
52. Diaconescu Renică PC DA
53. Dida Corneliu Ioan PSD DA
54. Dobre Traian PNL DA
55. Dorneanu Valer PSD DA
56. Dragomir Dumitru PRM NU
57. Dragomir Gheorghe PNL DA
58. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
59. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
60. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD NU
61. Dumitrescu Liana Minoritati DA
62. Dumitrescu Zamfir - DA
63. Dumitriu Dragoș Petre PRM NU
64. Dumitriu Mihai PSD DA
65. Dușa Mircea PSD DA
66. Erdei Dolóczki István UDMR DA
67. Faina Constantin PC DA
68. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM NU
69. Fenechiu Relu PNL DA
70. Firczak Gheorghe Minoritati DA
71. Florea Damian PC DA
72. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
73. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
74. Furo Iuliu Ioan PRM NU
75. Gabor Gheorghe PNL DA
76. Găleteanu Monalisa PSD DA
77. Georgescu Filip PSD DA
78. Gerea Andrei Dominic PNL DA
79. Gheorghe Valeriu PNL DA
80. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
81. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
82. Ghișe Ioan PNL DA
83. Giurgiu Mircia - DA
84. Glăvan Ștefan PC DA
85. Gonțea Ion PD-L DA
86. Grigore Dan PD-L DA
87. Grosaru Mircea Minoritati DA
88. Gubandru Aurel PSD DA
89. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
90. Hanganu Romeo Octavian PC DA
91. Hoban Ioan PNL DA
92. Hoinaru Marian PNL DA
93. Hrebenciuc Viorel PSD DA
94. Iancu Iulian PSD DA
95. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
96. Iordache Grațiela Denisa PC DA
97. Iriza Marius PRM NU
98. Iustian Mircea Teodor PNL DA
99. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
100. Kelemen Hunor UDMR DA
101. Kerekes Károly UDMR DA
102. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
103. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
104. Kovacs Attila UDMR DA
105. Lakatos Petru UDMR DA
106. Lambrino Radu PD-L DA
107. Lificiu Petru - DA
108. Liga Dănuț PD-L DA
109. Longher Ghervazen Minoritati DA
110. Luchian Ion PNL DA
111. Macaleți Costică PSD DA
112. Magheru Paul PRM NU
113. Man Mircea PD-L DA
114. Manda Iulian Claudiu PSD DA
115. Manolescu Oana Minoritati DA
116. Manta Pantelimon PC DA
117. Marian Dan Mihai PNL DA
118. Marin Constantin PSD DA
119. Martin Eduard-Stelian PSD DA
120. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
121. Máté András-Levente UDMR DA
122. Matei Cătălin Lucian PSD DA
123. Mazăre Alexandru PSD DA
124. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
125. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
126. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
127. Mătușa Tudor PRM NU
128. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
129. Micula Cătălin PNL DA
130. Mihalache Sorin Dan PSD DA
131. Mihei Andrian-Sirojea PC DA
132. Mircea Costache PRM NU
133. Mircovici Niculae Minoritati DA
134. Mironescu Laurențiu PD-L DA
135. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
136. Mitrea Manuela PSD DA
137. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
138. Mînzînă Ion PRM NU
139. Mocanu Alexandru PD-L DA
140. Mocanu Vasile PSD DA
141. Mocioalcă Ion PSD DA
142. Mohora Tudor PSD DA
143. Moisoiu Adrian PRM NU
144. Momanu Corneliu PNL DA
145. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
146. Movilă Petru PD-L DA
147. Munteanu Ioan PSD DA
148. Muscă Monica Octavia PNL DA
149. Năstase Adrian PSD DA
150. Nechita Aurel PSD DA
151. Nicolicea Eugen PSD NU
152. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
153. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
154. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
155. Nosa Iuliu PSD DA
156. Oancea Viorel PNL DA
157. Olarean Aurel PD-L DA
158. Oltean Ioan PD-L DA
159. Olteanu Bogdan PNL DA
160. Oprea Gabriel PSD DA
161. Ovidenie Costel - DA
162. Palăr Ionel PNL DA
163. Pardău Dumitru PNL DA
164. Paveliu Marian Sorin PNL DA
165. Petrea Constantin PD-L DA
166. Plumb Rovana PSD DA
167. Ponta Victor-Viorel PSD DA
168. Pop Claudiu Adrian PSD DA
169. Popa Daniela PC DA
170. Popescu Florin Aurelian PNL DA
171. Popescu Ionica Constanța PC DA
172. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
173. Preda Cezar-Florin PD-L DA
174. Preda Ion PNL DA
175. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
176. Pupeză Viorel PSD DA
177. Purceld Octavian-Mircea PRM NU
178. Pușcă Mircea Valer PNL DA
179. Puzdrea Dumitru PD-L DA
180. Racoceanu Viorel PD-L DA
181. Radan Mihai Minoritati DA
182. Raicu Romeo Marius PD-L DA
183. Rădulescu Cristian PD-L DA
184. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
185. Rus Ioan Aurel PRM NU
186. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
187. Sanda Victor PSD DA
188. Sandu Gabriel PNL DA
189. Sandu-Capră Mihai PNL DA
190. Sasu Ion PSD DA
191. Săniuță Marian-Florian PSD Abținere
192. Săpunaru Nini PNL DA
193. Sârbu Marian PSD DA
194. Sârbu Mugurel Liviu - DA
195. Scutaru Adrian George PNL DA
196. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
197. Sirețeanu Mihail PSD DA
198. Sóki Béla UDMR DA
199. Soporan Vasile Filip PSD DA
200. Stan Ioan PSD DA
201. Stan Ion PSD NU
202. Stanciu Anghel PSD DA
203. Stănescu Cristian PRM NU
204. Stănescu Mircea PD-L DA
205. Stănișoară Mihai PD-L DA
206. Stoica Ion - DA
207. Străchinaru Petre PD-L DA
208. Strungă Emil PNL DA
209. Știrbeț Cornel PNL DA
210. Știucă Alecsandru PSD DA
211. Tamás Sándor UDMR DA
212. Tămagă Constantin PSD DA
213. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
214. Tărniceru Petru PSD DA
215. Teodorescu George Alin PSD DA
216. Timar Liviu PSD DA
217. Todoran Pavel PSD DA
218. Toma Florentina Marilena PSD DA
219. Toma Horia-Victor PNL DA
220. Toró Tiberiu UDMR DA
221. Tudor Constantin PC DA
222. Tudor Marcu PRM NU
223. Tudose Mihai PSD DA
224. Turcan Raluca PNL DA
225. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
226. Ujeniuc Dragoș PNL DA
227. Ungureanu Petre PNL DA
228. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
229. Ursărescu Dorinel PNL DA
230. Vainer Aurel Minoritati DA
231. Varga Attila UDMR DA
232. Vasile Aurelia PSD DA
233. Vasilescu Lia Olguța PRM NU
234. Vălean Adina Ioana PNL DA
235. Văsioiu Horia PD-L DA
236. Vlase Petru Gabriel PSD DA
237. Vlădoiu Aurel PSD DA
238. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
239. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
240. Zamfirescu Dan Dumitru PRM NU
241. Zegrean Augustin PD-L DA
242. Zgonea Valeriu Ștefan PSD -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 26 iunie 2019, 11:57
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro