Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.03.2017 > 13:17 Versiunea pentru printare
Marți, 14 martie 2017, ora 13:17

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 109/2017 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.62/2016 privind înființarea Autorității de Reformă Feroviară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:278 134 59 24 17 13 14 17
- voturi pentru (DA):274 132 59 23 17 12 14 17
- voturi împotrivă (NU):1 1 - - - - - -
- abțineri:1 - - 1 - - - -
- nu au votat:2 1 - - - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Andrușcă Dănuț PSD DA
9. Antal István-János UDMR DA
10. Anton Anton ALDE DA
11. Apjok Norbert UDMR DA
12. Ardelean Ben-Oni PNL DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Axinte Vasile PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Badea Leonardo PSD DA
17. Balan Ioan PNL DA
18. Balint Liviu-Ioan PMP DA
19. Banias Mircea Marius ALDE DA
20. Barna Ilie Dan USR DA
21. Bălănescu Alexandru PSD DA
22. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Bende Sándor UDMR DA
25. Benedek Zacharie UDMR DA
26. Benga Tudor - Vlad USR DA
27. Benkő Erika UDMR DA
28. Bica Dănuț PNL DA
29. Birchall Ana PSD DA
30. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
31. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
32. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
33. Bode Lucian Nicolae PNL DA
34. Bodea Marius PNL DA
35. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
36. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
37. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
38. Borza Remus-Adrian ALDE DA
39. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
40. Botez Mihai-Cătălin USR DA
41. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
42. Bran Ioana PSD DA
43. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
44. Budăi Marius-Constantin PSD DA
45. Buican Cristian PNL DA
46. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
47. Bulai Iulian USR DA
48. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
49. Burciu Cristina PSD DA
50. Calista Mara-Daniela PNL DA
51. Calotă Florică Ică ALDE DA
52. Căciulă Aurel PSD DA
53. Călin Ion PSD DA
54. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
55. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
56. Cherecheș Florica PNL DA
57. Cherecheș Viorica PNL DA
58. Chichirău Cosette-Paula USR DA
59. Chiriac Viorel PSD DA
60. Chiriță Dumitru PSD DA
61. Ciocan Dan PSD DA
62. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
63. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
64. Cobuz Maricela PSD DA
65. Cocoș Vasile PSD DA
66. Codreanu Constantin PMP DA
67. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
68. Cosma Andreea PSD DA
69. Cosma Lavinia-Corina USR DA
70. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
71. Cristache Cătălin PMP DA
72. Csép Éva-Andrea UDMR DA
73. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
74. Csoma Botond UDMR DA
75. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
76. Culeafă Mihai PNL DA
77. Cupă Ion ALDE DA
78. Cupșa Ioan PNL DA
79. Dehelean Silviu USR DA
80. Dinu Cristina-Elena PSD DA
81. Dîrzu Ioan PSD DA
82. Dobre Victor Paul PNL DA
83. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
84. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
85. Dohotaru Adrian-Octavian USR DA
86. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
87. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
88. Drulă Cătălin USR DA
89. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
90. Dunava Costel Neculai PSD DA
91. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
92. Farago Petru UDMR DA
93. Fădor Angelica PNL DA
94. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
95. Florea Damian ALDE DA
96. Florea Oana-Consuela PSD DA
97. Floroiu Ionel PSD DA
98. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
99. Furic Iarco Minoritati DA
100. Furtună Mirela PSD DA
101. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
102. Gavrilă Camelia PSD -
103. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE -
104. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
105. Găină Mihăiță PSD DA
106. Georgescu Nicolae PSD DA
107. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
108. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
109. Gheorghe Tinel PNL DA
110. Gheorghiu Bogdan PNL DA
111. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
112. Ghilea Găvrilă PNL DA
113. Ghinea Cristian USR DA
114. Giugea Nicolae PNL DA
115. Goga Octavian PMP DA
116. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
117. Gudu Vasile PNL DA
118. Halici Nicușor PSD DA
119. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
120. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
121. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
122. Huncă Mihaela PSD DA
123. Iacomi Iulian PSD DA
124. Iancu Iulian PSD DA
125. Iancu Marius-Ionel PSD DA
126. Ibram Iusein Minoritati DA
127. Iftimie Neculai PSD DA
128. Ignat Miron Minoritati DA
129. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
130. Intotero Natalia-Elena PSD DA
131. Ion Stelian-Cristian USR DA
132. Ionescu George PNL DA
133. Ioniță Antoneta PNL DA
134. Iordache Florin PSD DA
135. Itu Cornel PSD DA
136. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
137. Kelemen Hunor UDMR DA
138. Korodi Attila UDMR DA
139. Lazăr Sorin PSD DA
140. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
141. Longher Victoria Minoritati DA
142. Lungu Tudorița PNL DA
143. Lupașcu Costel PSD DA
144. Lupescu Dumitru USR DA
145. Macovei Silviu Nicu PSD DA
146. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
147. Manole Petre-Florin PSD DA
148. Marica Petru-Sorin PSD DA
149. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
150. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
151. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
152. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
153. Mihalescul Dumitru PNL DA
154. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
155. Mînzatu Roxana PSD DA
156. Mocanu Adrian PMP DA
157. Mocioalcă Ion PSD DA
158. Mohaci Mihai PSD DA
159. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
160. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
161. Movilă Petru PMP DA
162. Munteanu Ioan PSD DA
163. Mușoiu Ștefan PSD DA
164. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
165. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
166. Neagu Nicolae PNL DA
167. Neață Eugen PSD DA
168. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
169. Nicoară Romeo Florin PNL DA
170. Nicolae Andrei PSD DA
171. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
172. Nicolicea Eugen PSD DA
173. Nistor Laurențiu PSD DA
174. Niță Mihai ALDE DA
175. Niță Nicu PSD DA
176. Nosa Iuliu PSD DA
177. Olar Corneliu PNL DA
178. Oprea Dumitru PNL DA
179. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
180. Oros Nechita-Adrian PNL DA
181. Oteșanu Daniela PSD DA
182. Palăr Ionel PNL DA
183. Pambuccian Varujan Minoritati DA
184. Pană Adriana-Doina PSD DA
185. Paraschiv Rodica PSD DA
186. Pașcan Emil-Marius PMP DA
187. Pau Radu - Adrian PSD DA
188. Păle Dănuț PSD DA
189. Petrea Gabriel PSD DA
190. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
191. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
192. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
193. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
194. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
195. Pop Andrei PSD DA
196. Pop Georgian PSD DA
197. Pop Tudor Rareș USR DA
198. Popa Florin PSD DA
199. Popa Mihai Valentin PSD DA
200. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
201. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
202. Popescu Pavel PNL DA
203. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
204. Presură Alexandra PSD DA
205. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
206. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
207. Prună Cristina-Mădălina USR DA
208. Radu Anișoara PSD DA
209. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
210. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
211. Rădulescu Alexandru PSD DA
212. Răduț Violeta PSD DA
213. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
214. Roman Florin-Claudiu PNL DA
215. Roman Ioan Sorin PSD DA
216. Roșca Lucreția PSD DA
217. Rotaru Alexandru PSD DA
218. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
219. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
220. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
221. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
222. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
223. Sefer Cristian-George PMP DA
224. Seres Dénes UDMR DA
225. Simion Lucian-Eduard PSD DA
226. Simonis Alfred - Robert PSD DA
227. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
228. Solomon Adrian PSD DA
229. Spânu Ion PSD DA
230. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
231. Stancu Florinel PSD DA
232. Stativă Irinel Ioan PSD DA
233. Stănescu Alexandru PSD DA
234. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
235. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
236. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
237. Suciu Matei PSD DA
238. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
239. Szabó Ödön UDMR DA
240. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
241. Șimon Gheorghe PSD DA
242. Șișcu George PNL DA
243. Șotcan Theodora PSD DA
244. Șovăială Constantin PNL DA
245. Ștefan Corneliu PSD DA
246. Ștefan Ion PNL DA
247. Tabugan Ion PMP DA
248. Terea Ioan PSD DA
249. Tîlvăr Angel PSD DA
250. Todor Adrian PSD DA
251. Toma Ilie PSD DA
252. Tripa Florin-Dan PSD DA
253. Trușcă Constantin PSD DA
254. Tudor Beatrice PSD DA
255. Turcan Raluca PNL DA
256. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
257. Tușa Adriana Diana PSD DA
258. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
259. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
260. Varga Vasile PNL DA
261. Vasile Daniel Minoritati DA
262. Vasilică Radu Costin PSD NU
263. Vass Levente UDMR DA
264. Văcaru Alin Vasile PSD DA
265. Velcea Nicolae PSD DA
266. Vexler Silviu Minoritati DA
267. Vișan George-Gabriel PSD DA
268. Vîlceanu Dan PNL DA
269. Vîrză Mihăiță PSD DA
270. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
271. Vlase Petru Gabriel PSD DA
272. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
273. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
274. Vosganian Varujan ALDE DA
275. Weber Mihai PSD DA
276. Zainea Cornel USR DA
277. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
278. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 19 decembrie 2018, 9:31
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro