Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 22.06.2006 > 10:36 Versiunea pentru printare
Joi, 22 iunie 2006, ora 10:36

Poziție pe
ordinea de zi:
33
Subiect vot: Art.2
PL 103/2006 privind accesul parlamentarilor la documentele privatizării
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:127 43 28 15 16 12 5 6 2
- voturi pentru (DA):61 41 1 14 - 1 2 - 2
- voturi împotrivă (NU):61 - 27 - 16 9 3 6 -
- abțineri:4 1 - 1 - 2 - - -
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL NU
3. Albu Gheorghe PD-L NU
4. Amarie Constantin PSD DA
5. Amet Aledin Minoritati NU
6. Andronescu Ecaterina PSD DA
7. Antal Árpád-András UDMR NU
8. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
9. Baban Ștefan PRM DA
10. Băeșu George PSD DA
11. Bănicioiu Nicolae PSD DA
12. Bejinariu Eugen - DA
13. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
14. Bónis István UDMR NU
15. Boureanu Cristian Alexandru PNL NU
16. Buciu Angela PRM DA
17. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD DA
18. Buruiană Aprodu Daniela PRM DA
19. Buzatu Dan Horațiu PNL NU
20. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
21. Canacheu Costică PD-L NU
22. Cantaragiu Bogdan PD-L NU
23. Chiș Filonaș PSD DA
24. Cindrea Ioan PSD DA
25. Ciopraga Mircea PNL NU
26. Cliveti Minodora PSD DA
27. Corlățean Titus PSD DA
28. Crețu Gabriela PSD DA
29. Dan Iosif PSD DA
30. Diaconescu Marin PRM DA
31. Diaconescu Renică PC DA
32. Dragomir Dumitru PRM DA
33. Dragomir Gheorghe PNL NU
34. Dumitriu Mihai PSD DA
35. Dușa Mircea PSD DA
36. Erdei Dolóczki István UDMR NU
37. Faina Constantin PC NU
38. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
39. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
40. Furo Iuliu Ioan PRM DA
41. Gabor Gheorghe PNL NU
42. Găleteanu Monalisa PSD DA
43. Ghișe Ioan PNL NU
44. Grigore Dan PD-L NU
45. Grosaru Mircea Minoritati NU
46. Gvozdenovici Slavomir Minoritati NU
47. Hanganu Romeo Octavian PC DA
48. Iancu Iulian PSD DA
49. Ionescu Daniel PSD DA
50. Iordache Grațiela Denisa PC NU
51. Iustian Mircea Teodor PNL NU
52. Kelemen Hunor UDMR NU
53. Kerekes Károly UDMR NU
54. Király Andrei-Gheorghe UDMR Abținere
55. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
56. Lificiu Petru - DA
57. Liga Dănuț PD-L NU
58. Macaleți Costică PSD DA
59. Manolescu Oana Minoritati NU
60. Marin Constantin PSD DA
61. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
62. Máté András-Levente UDMR NU
63. Matei Cătălin Lucian PSD DA
64. Mazăre Alexandru PSD DA
65. Mălaimare Mihai Adrian PNL NU
66. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
67. Mătușa Tudor PRM DA
68. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
69. Micula Cătălin PNL NU
70. Mircea Costache PRM DA
71. Mironescu Laurențiu PD-L NU
72. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL NU
73. Mînzînă Ion PRM Abținere
74. Mocanu Alexandru PD-L NU
75. Mocanu Vasile PSD DA
76. Moisoiu Adrian PRM DA
77. Momanu Corneliu PNL NU
78. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
79. Munteanu Ioan PSD DA
80. Nassar Rodica PSD DA
81. Nedelcu Gabriela PSD DA
82. Nițulescu Teodor PRM DA
83. Nosa Iuliu PSD DA
84. Olarean Aurel PD-L NU
85. Olteanu Bogdan PNL NU
86. Palăr Ionel PNL NU
87. Pardău Dumitru PNL NU
88. Plumb Rovana PSD DA
89. Ponta Victor-Viorel PSD DA
90. Popescu Dan Ioan PSD DA
91. Popescu Florin Aurelian PNL NU
92. Popescu Ionica Constanța PC NU
93. Popp Cosmin Gabriel PD-L NU
94. Preda Cezar-Florin PD-L NU
95. Preda Ion PNL NU
96. Puchianu Ioan Dumitru PD-L NU
97. Pupeză Viorel PSD DA
98. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
99. Pușcaș Vasile PSD DA
100. Pușcă Mircea Valer PNL NU
101. Racoceanu Viorel PD-L NU
102. Radan Mihai Minoritati NU
103. Rădulescu Cristian PD-L NU
104. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
105. Sanda Victor PSD DA
106. Săniuță Marian-Florian PSD DA
107. Săpunaru Nini PNL NU
108. Semcu Adrian Emanuil PNL NU
109. Sóki Béla UDMR NU
110. Stănișoară Mihai PD-L NU
111. Străchinaru Petre PD-L NU
112. Știrbeț Cornel PNL DA
113. Știrbu Monica-Mihaela PNL NU
114. Știucă Alecsandru PSD -
115. Tărniceru Petru PSD DA
116. Teodorescu George Alin PSD DA
117. Timar Liviu PSD DA
118. Toma Florentina Marilena PSD DA
119. Toma Horia-Victor PNL NU
120. Toró Tiberiu UDMR Abținere
121. Tudose Mihai PSD Abținere
122. Turcan Raluca PNL NU
123. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
124. Varga Attila UDMR NU
125. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
126. Vlădoiu Aurel PSD DA
127. Zaharia Claudius Mihail PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 19 iunie 2019, 8:18
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro