Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 28.03.2017 > 10:49 Versiunea pentru printare
Marți, 28 martie 2017, ora 10:49

Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 264/2016 pentru modificarea art.68 alin.(7) din Legea nr.208/2015 privind alegerea Senatului și a Camerei Deputaților, precum și pentru organizarea și funcționarea Autorității Electorale Permanente
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:134 61 24 16 16 3 8 6
- voturi pentru (DA):47 - 22 16 - - 7 2
- voturi împotrivă (NU):84 61 - - 16 3 1 3
- abțineri:2 - 1 - - - - 1
- nu au votat:1 - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
2. Andronache Gabriel PNL DA
3. Andrușcă Dănuț PSD NU
4. Antal István-János UDMR NU
5. Apjok Norbert UDMR NU
6. Axinte Vasile PSD NU
7. Bejinariu Eugen PSD NU
8. Bende Sándor UDMR NU
9. Benkő Erika UDMR NU
10. Bica Dănuț PNL DA
11. Bichineț Corneliu PMP NU
12. Biro Zsolt-Istvan UDMR NU
13. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
14. Bodea Marius PNL DA
15. Botez Mihai-Cătălin USR DA
16. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
17. Bran Ioana PSD NU
18. Budăi Marius-Constantin PSD NU
19. Bulai Iulian USR DA
20. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
21. Calotă Florică Ică ALDE NU
22. Căciulă Aurel PSD NU
23. Călin Ion PSD NU
24. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
25. Cherecheș Viorica PNL DA
26. Chiriac Viorel PSD NU
27. Ciocan Dan PSD NU
28. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
29. Ciuhodaru Tudor PSD NU
30. Cîtea Vasile PSD NU
31. Cobuz Maricela PSD NU
32. Cocoș Vasile PSD NU
33. Cristache Cătălin PMP DA
34. Csép Éva-Andrea UDMR NU
35. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
36. Dehelean Silviu USR DA
37. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
38. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
39. Drulă Cătălin USR DA
40. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
41. Erdei Dolóczki István UDMR NU
42. Farago Petru UDMR NU
43. Fădor Angelica PNL DA
44. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
45. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
46. Gavrilă Camelia PSD NU
47. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
48. Ghinea Cristian USR DA
49. Gudu Vasile PNL DA
50. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
51. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
52. Huncă Mihaela PSD NU
53. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
54. Iacomi Iulian PSD NU
55. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
56. Ion Stelian-Cristian USR DA
57. Ioniță Antoneta PNL DA
58. Itu Cornel PSD NU
59. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
60. Korodi Attila UDMR NU
61. Lazăr Sorin PSD NU
62. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
63. Longher Victoria Minoritati NU
64. Lovin Dumitru ALDE NU
65. Lungu Tudorița PNL DA
66. Lupașcu Costel PSD NU
67. Lupescu Dumitru USR DA
68. Macovei Silviu Nicu PSD NU
69. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
70. Marica Petru-Sorin PSD NU
71. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
72. Meiroșu Marilena-Emilia PSD NU
73. Mohaci Mihai PSD NU
74. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
75. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
76. Munteanu Ioan PSD NU
77. Mușoiu Ștefan PSD NU
78. Neață Eugen PSD NU
79. Nechifor Cătălin-Ioan PSD NU
80. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
81. Nistor Laurențiu PSD NU
82. Niță Nicu PSD NU
83. Olar Corneliu PNL -
84. Olteanu Daniel PNL DA
85. Oprea Dumitru PNL DA
86. Oteșanu Daniela PSD NU
87. Pambuccian Varujan Minoritati DA
88. Pașcan Emil-Marius PMP DA
89. Păle Dănuț PSD NU
90. Pop Georgian PSD NU
91. Pop Tudor Rareș USR DA
92. Popa Florin PSD NU
93. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
94. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
95. Popescu Pavel PNL DA
96. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
97. Radu Anișoara PSD NU
98. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
99. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
100. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
101. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
102. Roman Florin-Claudiu PNL DA
103. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
104. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
105. Seres Dénes UDMR NU
106. Simion Lucian-Eduard PSD NU
107. Simionca Ionuț PMP DA
108. Simonis Alfred - Robert PSD NU
109. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD NU
110. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
111. Stancu Florinel PSD NU
112. Szabó Ödön UDMR NU
113. Șarapatin Elvira PSD NU
114. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
115. Șovăială Constantin PNL DA
116. Ștefan Corneliu PSD NU
117. Terea Ioan PSD NU
118. Todor Adrian PSD NU
119. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
120. Toma Ilie PSD NU
121. Tripa Florin-Dan PSD NU
122. Tudor Beatrice PSD NU
123. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
124. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
125. Varga Vasile PNL Abținere
126. Vasile Daniel Minoritati NU
127. Vass Levente UDMR NU
128. Văcaru Alin Vasile PSD NU
129. Vișan George-Gabriel PSD NU
130. Vîlceanu Dan PNL DA
131. Vîrză Mihăiță PSD NU
132. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
133. Vlase Petru Gabriel PSD NU
134. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 17 octombrie 2018, 13:00
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro