Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 28.03.2017 > 11:03 Versiunea pentru printare
Marți, 28 martie 2017, ora 11:03

Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 483/2016 pentru modificarea și completarea Legii nr.192/2006 privind medierea și organizarea profesiei de mediator
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:153 71 32 20 13 4 7 6
- voturi pentru (DA):119 71 2 20 13 4 7 2
- voturi împotrivă (NU):29 - 28 - - - - 1
- abțineri:5 - 2 - - - - 3
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Antal István-János UDMR DA
5. Apjok Norbert UDMR DA
6. Axinte Vasile PSD DA
7. Badea Leonardo PSD DA
8. Barna Ilie Dan USR DA
9. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
10. Bălănescu Alexandru PSD DA
11. Bejinariu Eugen PSD DA
12. Bende Sándor UDMR DA
13. Benkő Erika UDMR DA
14. Bica Dănuț PNL NU
15. Bichineț Corneliu PMP DA
16. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
17. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
18. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
19. Bodea Marius PNL NU
20. Botez Mihai-Cătălin USR DA
21. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
22. Bran Ioana PSD DA
23. Budăi Marius-Constantin PSD DA
24. Bulai Iulian USR DA
25. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
26. Călin Ion PSD DA
27. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
28. Cherecheș Viorica PNL NU
29. Chiriac Viorel PSD DA
30. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
31. Ciuhodaru Tudor PSD DA
32. Cîtea Vasile PSD DA
33. Cobuz Maricela PSD DA
34. Cocoș Vasile PSD DA
35. Cosma Andreea PSD DA
36. Csép Éva-Andrea UDMR DA
37. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
38. Cupă Ion ALDE DA
39. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
40. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
41. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
42. Dohotaru Adrian-Octavian USR DA
43. Drulă Cătălin USR DA
44. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
45. Erdei Dolóczki István UDMR DA
46. Farago Petru UDMR DA
47. Fădor Angelica PNL NU
48. Floroiu Ionel PSD DA
49. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
50. Furtună Mirela PSD DA
51. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
52. Gavrilă Camelia PSD DA
53. Georgescu Nicolae PSD DA
54. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
55. Gheorghe Tinel PNL DA
56. Ghilea Găvrilă PNL NU
57. Ghinea Cristian USR DA
58. Giugea Nicolae PNL NU
59. Gudu Vasile PNL NU
60. Halici Nicușor PSD DA
61. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
62. Huncă Mihaela PSD DA
63. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
64. Ion Stelian-Cristian USR DA
65. Ioniță Antoneta PNL NU
66. Itu Cornel PSD DA
67. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
68. Korodi Attila UDMR DA
69. Lazăr Sorin PSD DA
70. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
71. Longher Victoria Minoritati Abținere
72. Lovin Dumitru ALDE DA
73. Lungu Tudorița PNL NU
74. Lupașcu Costel PSD DA
75. Lupescu Dumitru USR DA
76. Marica Petru-Sorin PSD DA
77. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
78. Mînzatu Roxana PSD DA
79. Mohaci Mihai PSD DA
80. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
81. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
82. Munteanu Ioan PSD DA
83. Mușoiu Ștefan PSD DA
84. Neață Eugen PSD DA
85. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
86. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
87. Nistor Laurențiu PSD DA
88. Niță Nicu PSD DA
89. Olar Corneliu PNL NU
90. Olteanu Daniel PNL NU
91. Oprea Dumitru PNL NU
92. Oteșanu Daniela PSD DA
93. Paraschiv Rodica PSD DA
94. Pașcan Emil-Marius PMP DA
95. Păle Dănuț PSD DA
96. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
97. Petric Octavian PSD DA
98. Pop Andrei PSD DA
99. Pop Georgian PSD DA
100. Pop Tudor Rareș USR DA
101. Popa Florin PSD DA
102. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
103. Popescu Pavel PNL NU
104. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
105. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
106. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
107. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
108. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
109. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
110. Roman Florin-Claudiu PNL DA
111. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
112. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
113. Seres Dénes UDMR DA
114. Sighiartău Robert-Ionatan PNL Abținere
115. Simion Lucian-Eduard PSD DA
116. Simionca Ionuț PMP DA
117. Simonis Alfred - Robert PSD DA
118. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
119. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
120. Spânu Ion PSD DA
121. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
122. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
123. Stancu Florinel PSD DA
124. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
125. Szabó Ödön UDMR DA
126. Șarapatin Elvira PSD DA
127. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
128. Șișcu George PNL NU
129. Șovăială Constantin PNL NU
130. Ștefan Corneliu PSD DA
131. Ștefan Ion PNL NU
132. Terea Ioan PSD DA
133. Todor Adrian PSD DA
134. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
135. Toma Ilie PSD DA
136. Tripa Florin-Dan PSD DA
137. Tudor Beatrice PSD DA
138. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
139. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
140. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
141. Varga Glad-Aurel PNL Abținere
142. Varga Vasile PNL NU
143. Vasile Daniel Minoritati Abținere
144. Vasilică Radu Costin PSD DA
145. Vass Levente UDMR DA
146. Văcaru Alin Vasile PSD DA
147. Velcea Nicolae PSD DA
148. Vișan George-Gabriel PSD DA
149. Vîlceanu Dan PNL NU
150. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
151. Vlase Petru Gabriel PSD DA
152. Zainea Cornel USR DA
153. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 20 octombrie 2018, 6:52
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro