Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 28.03.2017 > 11:56 Versiunea pentru printare
Marți, 28 martie 2017, ora 11:56

Subiect vot: Propunere 1
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:142 67 32 19 8 3 5 8
- voturi pentru (DA):139 67 30 18 8 3 5 8
- voturi împotrivă (NU):1 - 1 - - - - -
- abțineri:2 - 1 1 - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Andronache Gabriel PNL DA
3. Andrușcă Dănuț PSD DA
4. Antal István-János UDMR DA
5. Anton Anton ALDE DA
6. Apjok Norbert UDMR DA
7. Badea Leonardo PSD DA
8. Balint Liviu-Ioan PMP DA
9. Barna Ilie Dan USR DA
10. Bălănescu Alexandru PSD DA
11. Bejinariu Eugen PSD DA
12. Benkő Erika UDMR DA
13. Bica Dănuț PNL DA
14. Bichineț Corneliu PMP DA
15. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
16. Bodea Marius PNL DA
17. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
18. Botez Mihai-Cătălin USR DA
19. Bran Ioana PSD DA
20. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
21. Budăi Marius-Constantin PSD DA
22. Bulai Iulian USR DA
23. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
24. Burciu Cristina PSD DA
25. Calista Mara-Daniela PNL DA
26. Căciulă Aurel PSD DA
27. Călin Ion PSD DA
28. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
29. Cherecheș Viorica PNL DA
30. Chiriac Viorel PSD DA
31. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
32. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
33. Ciuhodaru Tudor PSD DA
34. Cobuz Maricela PSD DA
35. Cosma Lavinia-Corina USR DA
36. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
37. Csoma Botond UDMR DA
38. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
39. Culeafă Mihai PNL DA
40. Dehelean Silviu USR DA
41. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
42. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
43. Dohotaru Adrian-Octavian USR DA
44. Drulă Cătălin USR DA
45. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
46. Erdei Dolóczki István UDMR DA
47. Fădor Angelica PNL DA
48. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
49. Florea Oana-Consuela PSD DA
50. Floroiu Ionel PSD DA
51. Furic Iarco Minoritati DA
52. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
53. Gavrilă Camelia PSD DA
54. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
55. Georgescu Nicolae PSD DA
56. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
57. Gheorghe Tinel PNL Abținere
58. Ghilea Găvrilă PNL DA
59. Ghinea Cristian USR Abținere
60. Gudu Vasile PNL DA
61. Halici Nicușor PSD DA
62. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
63. Huncă Mihaela PSD DA
64. Ibram Iusein Minoritati DA
65. Iftimie Neculai PSD DA
66. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
67. Ion Stelian-Cristian USR DA
68. Ioniță Antoneta PNL DA
69. Itu Cornel PSD DA
70. Korodi Attila UDMR DA
71. Lazăr Sorin PSD DA
72. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
73. Lovin Dumitru ALDE DA
74. Lungu Tudorița PNL DA
75. Lupașcu Costel PSD DA
76. Lupescu Dumitru USR DA
77. Marica Petru-Sorin PSD DA
78. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
79. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
80. Mînzatu Roxana PSD DA
81. Mohaci Mihai PSD DA
82. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
83. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
84. Movilă Petru PMP DA
85. Munteanu Ioan PSD DA
86. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
87. Neagu Nicolae PNL NU
88. Neață Eugen PSD DA
89. Nicolae Andrei PSD DA
90. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
91. Nistor Laurențiu PSD DA
92. Niță Nicu PSD DA
93. Olar Corneliu PNL DA
94. Olteanu Daniel PNL DA
95. Oprea Dumitru PNL DA
96. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
97. Pambuccian Varujan Minoritati DA
98. Pau Radu - Adrian PSD DA
99. Păle Dănuț PSD DA
100. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
101. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
102. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
103. Pop Andrei PSD DA
104. Pop Georgian PSD DA
105. Pop Tudor Rareș USR DA
106. Popa Florin PSD DA
107. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
108. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
109. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
110. Radu Anișoara PSD DA
111. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
112. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
113. Răduț Violeta PSD DA
114. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
115. Roman Florin-Claudiu PNL DA
116. Roman Ioan Sorin PSD DA
117. Roșca Lucreția PSD DA
118. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
119. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
120. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
121. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
122. Simonis Alfred - Robert PSD DA
123. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
124. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
125. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
126. Stancu Florinel PSD DA
127. Șarapatin Elvira PSD DA
128. Șișcu George PNL DA
129. Șovăială Constantin PNL DA
130. Ștefan Corneliu PSD DA
131. Tabugan Ion PMP DA
132. Terea Ioan PSD DA
133. Tușa Adriana Diana PSD DA
134. Varga Glad-Aurel PNL DA
135. Vasilică Radu Costin PSD DA
136. Vass Levente UDMR DA
137. Velcea Nicolae PSD DA
138. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
139. Vlase Petru Gabriel PSD DA
140. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
141. Zainea Cornel USR DA
142. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 18 decembrie 2018, 13:53
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro