Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 28.03.2017 > 13:09 Versiunea pentru printare
Marți, 28 martie 2017, ora 13:09

Subiect vot: Vot final - Proiectul de Hotarare pentru suplimentarea obiectivelor prevazute de Hotararea Camerei Deputatilor nr. 5/2017 privind efectuarea unui control de catre Curtea de Conturi pentru verificarea conditiilor in care s-a realizat rectificarea bugetului de stat din lunile august si noiembrie 2016 de catre Guvernul Romaniei (PHCD 21/2017).
PHC 21/2017 pentru suplimentarea obiectivelor prevăzute de Hotărârea Camerei Deputaților nr. 5/2017 privind efectuarea unui control de către Curtea de Conturi pentru verificarea condițiilor în care s-a realizat rectificarea bugetului de stat din lunile august și noiembrie 2016 de către Guvernul României
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:263 134 54 26 15 14 12 8
- voturi pentru (DA):172 133 - - 15 14 10 -
- voturi împotrivă (NU):83 1 54 26 - - 2 -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:8 - - - - - - 8

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Anastase Roberta Alma PNL NU
4. Andronache Gabriel PNL NU
5. Andrușcă Dănuț PSD DA
6. Anton Anton ALDE DA
7. Apjok Norbert UDMR DA
8. Ardelean Ben-Oni PNL NU
9. Axinte Vasile PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Badea Leonardo PSD DA
12. Balan Ioan PNL NU
13. Balint Liviu-Ioan PMP DA
14. Banias Mircea Marius ALDE DA
15. Barna Ilie Dan USR NU
16. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
17. Bălănescu Alexandru PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Bende Sándor UDMR DA
20. Benedek Zacharie UDMR DA
21. Benkő Erika UDMR DA
22. Bica Dănuț PNL NU
23. Bichineț Corneliu PMP DA
24. Birchall Ana PSD DA
25. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bode Lucian Nicolae PNL NU
28. Bodea Marius PNL NU
29. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
30. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
31. Bontea Vlad PSD DA
32. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
33. Botez Mihai-Cătălin USR NU
34. Bran Ioana PSD DA
35. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
36. Budăi Marius-Constantin PSD DA
37. Buican Cristian PNL NU
38. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
39. Bulai Iulian USR NU
40. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
41. Burciu Cristina PSD DA
42. Calista Mara-Daniela PNL NU
43. Calotă Florică Ică ALDE DA
44. Căciulă Aurel PSD DA
45. Călin Ion PSD DA
46. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
47. Cherecheș Viorica PNL NU
48. Chichirău Cosette-Paula USR NU
49. Chiriac Viorel PSD DA
50. Chiriță Dumitru PSD DA
51. Ciocan Dan PSD DA
52. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
53. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
54. Ciuhodaru Tudor PSD DA
55. Cîmpeanu Sorin Mihai ALDE DA
56. Cîtea Vasile PSD DA
57. Cobuz Maricela PSD DA
58. Cocoș Vasile PSD DA
59. Constantin Daniel ALDE DA
60. Cosma Andreea PSD DA
61. Cosma Lavinia-Corina USR NU
62. Cristache Cătălin PMP DA
63. Csoma Botond UDMR DA
64. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
65. Culeafă Mihai PNL NU
66. Cupșa Ioan PNL NU
67. Dan Nicușor Daniel USR NU
68. Dehelean Silviu USR NU
69. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
70. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
71. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
72. Dohotaru Adrian-Octavian USR NU
73. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
74. Drulă Cătălin USR NU
75. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
76. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
77. Erdei Dolóczki István UDMR DA
78. Farago Petru UDMR DA
79. Fădor Angelica PNL NU
80. Florea Damian ALDE DA
81. Florea Oana-Consuela PSD DA
82. Floroiu Ionel PSD DA
83. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
84. Furtună Mirela PSD DA
85. Ganț Ovidiu Victor Minoritati -
86. Gavrilă Camelia PSD NU
87. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
88. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
89. Găină Mihăiță PSD DA
90. Georgescu Nicolae PSD DA
91. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
92. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
93. Gheorghe Tinel PNL NU
94. Gheorghiu Bogdan PNL NU
95. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati -
96. Ghilea Găvrilă PNL NU
97. Ghinea Cristian USR NU
98. Giugea Nicolae PNL NU
99. Goga Octavian PMP DA
100. Gudu Vasile PNL NU
101. Halici Nicușor PSD DA
102. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
103. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
104. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
105. Huncă Mihaela PSD DA
106. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
107. Iacomi Iulian PSD DA
108. Iancu Iulian PSD DA
109. Iancu Marius-Ionel PSD DA
110. Ibram Iusein Minoritati -
111. Iftimie Neculai PSD DA
112. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
113. Ion Stelian-Cristian USR NU
114. Ionescu George PNL NU
115. Ioniță Antoneta PNL NU
116. Iordache Florin PSD DA
117. Itu Cornel PSD DA
118. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
119. Jivan Luminița-Maria PSD DA
120. Korodi Attila UDMR DA
121. Lazăr Sorin PSD DA
122. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
123. Longher Victoria Minoritati -
124. Lovin Dumitru ALDE DA
125. Lungu Tudorița PNL NU
126. Lupașcu Costel PSD DA
127. Lupescu Dumitru USR NU
128. Macovei Silviu Nicu PSD DA
129. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
130. Mareș Mara PNL NU
131. Marica Petru-Sorin PSD DA
132. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
133. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
134. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
135. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
136. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
137. Mînzatu Roxana PSD DA
138. Mocanu Adrian PMP DA
139. Mohaci Mihai PSD DA
140. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
141. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
142. Munteanu Ioan PSD DA
143. Mușoiu Ștefan PSD DA
144. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
145. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
146. Neață Eugen PSD DA
147. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
148. Nicoară Romeo Florin PNL NU
149. Nicolae Andrei PSD DA
150. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
151. Nistor Laurențiu PSD DA
152. Niță Mihai ALDE DA
153. Niță Nicu PSD DA
154. Nosa Iuliu PSD DA
155. Olar Corneliu PNL NU
156. Olteanu Daniel PNL NU
157. Oprea Dumitru PNL NU
158. Oprișcan Mihai Doru PNL NU
159. Oros Nechita-Adrian PNL NU
160. Oteșanu Daniela PSD DA
161. Pambuccian Varujan Minoritati -
162. Pană Adriana-Doina PSD DA
163. Paraschiv Rodica PSD DA
164. Pașcan Emil-Marius PMP NU
165. Pau Radu - Adrian PSD DA
166. Păle Dănuț PSD DA
167. Petrea Gabriel PSD DA
168. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati -
169. Petric Octavian PSD DA
170. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL NU
171. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
172. Ponta Victor-Viorel PSD DA
173. Pop Andrei PSD DA
174. Pop Georgian PSD DA
175. Pop Tudor Rareș USR NU
176. Popa Florin PSD DA
177. Popa Mihai Valentin PSD DA
178. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
179. Popescu Mariana-Venera Minoritati -
180. Popescu Pavel PNL NU
181. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
182. Preda Cezar-Florin PNL NU
183. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
184. Presură Alexandra PSD DA
185. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
186. Prună Cristina-Mădălina USR NU
187. Radu Anișoara PSD DA
188. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
189. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
190. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
191. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
192. Răduț Violeta PSD DA
193. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
194. Roman Florin-Claudiu PNL NU
195. Roman Ioan Sorin PSD DA
196. Romanescu Cristinel PNL NU
197. Roșca Lucreția PSD DA
198. Rotaru Alexandru PSD DA
199. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
200. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
201. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
202. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
203. Sefer Cristian-George PMP DA
204. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
205. Seres Dénes UDMR DA
206. Simion Lucian-Eduard PSD DA
207. Simionca Ionuț PMP DA
208. Simonis Alfred - Robert PSD DA
209. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
210. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
211. Solomon Adrian PSD DA
212. Spânu Ion PSD DA
213. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
214. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
215. Stancu Florinel PSD DA
216. Stativă Irinel Ioan PSD DA
217. Stănescu Alexandru PSD DA
218. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
219. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
220. Szabó Ödön UDMR DA
221. Șarapatin Elvira PSD DA
222. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
223. Șimon Gheorghe PSD DA
224. Șișcu George PNL NU
225. Șotcan Theodora PSD DA
226. Șova Lucian PSD DA
227. Șovăială Constantin PNL NU
228. Ștefan Corneliu PSD DA
229. Ștefan Ion PNL NU
230. Ștefan Viorel PSD DA
231. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
232. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
233. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
234. Terea Ioan PSD DA
235. Todor Adrian PSD DA
236. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
237. Toma Ilie PSD DA
238. Tomac Eugen PMP DA
239. Tripa Florin-Dan PSD DA
240. Trușcă Constantin PSD DA
241. Tudor Beatrice PSD DA
242. Tudose Mihai PSD DA
243. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
244. Tușa Adriana Diana PSD DA
245. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
246. Varga Vasile PNL NU
247. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
248. Vasilică Radu Costin PSD DA
249. Vass Levente UDMR DA
250. Văcaru Alin Vasile PSD DA
251. Velcea Nicolae PSD DA
252. Vișan George-Gabriel PSD DA
253. Vîlceanu Dan PNL NU
254. Vîrză Mihăiță PSD DA
255. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
256. Vlase Petru Gabriel PSD DA
257. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
258. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
259. Vosganian Varujan ALDE DA
260. Weber Mihai PSD DA
261. Zainea Cornel USR NU
262. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
263. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 17 octombrie 2018, 3:32
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro