Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 11.04.2017 > 10:43 Versiunea pentru printare
Marți, 11 aprilie 2017, ora 10:43

Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 159/2017 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.15/2017 pentru completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.51/2015 privind unele măsuri pentru realizarea de investiții la operatorii economici din industria de apărare și pentru modificarea și completarea unor acte normative
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:136 69 20 14 16 2 5 10
- voturi pentru (DA):40 1 19 13 - 1 5 1
- voturi împotrivă (NU):87 68 - - 16 1 - 2
- abțineri:9 - 1 1 - - - 7
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
3. Andronache Gabriel PNL DA
4. Andrușcă Dănuț PSD NU
5. Antal István-János UDMR NU
6. Apjok Norbert UDMR NU
7. Avram Constantin ALDE DA
8. Axinte Vasile PSD NU
9. Badea Leonardo PSD NU
10. Bălănescu Alexandru PSD NU
11. Bende Sándor UDMR NU
12. Benedek Zacharie UDMR NU
13. Benkő Erika UDMR NU
14. Bica Dănuț PNL DA
15. Bichineț Corneliu PMP DA
16. Biro Zsolt-Istvan UDMR NU
17. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
18. Bontea Vlad PSD NU
19. Botez Mihai-Cătălin USR DA
20. Bran Ioana PSD DA
21. Burciu Cristina PSD NU
22. Căciulă Aurel PSD NU
23. Călin Ion PSD NU
24. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
25. Cherecheș Florica PNL DA
26. Cherecheș Viorica PNL DA
27. Chiriac Viorel PSD NU
28. Chiriță Dumitru PSD NU
29. Ciocan Dan PSD NU
30. Ciuhodaru Tudor PSD NU
31. Cobuz Maricela PSD NU
32. Cocoș Vasile PSD NU
33. Codreanu Constantin PMP DA
34. Csép Éva-Andrea UDMR NU
35. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
36. Dinu Cristina-Elena PSD NU
37. Dobre Victor Paul PNL DA
38. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
39. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
40. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
41. Drulă Cătălin USR DA
42. Dunava Costel Neculai PSD NU
43. Erdei Dolóczki István UDMR NU
44. Farago Petru UDMR NU
45. Fădor Angelica PNL DA
46. Floroiu Ionel PSD NU
47. Furic Iarco Minoritati Abținere
48. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
49. Gavrilă Camelia PSD NU
50. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
51. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati Abținere
52. Ghinea Cristian USR Abținere
53. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
54. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
55. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
56. Huncă Mihaela PSD NU
57. Iacomi Iulian PSD NU
58. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
59. Ion Stelian-Cristian USR DA
60. Ioniță Antoneta PNL DA
61. Jivan Luminița-Maria PSD NU
62. Lazăr Sorin PSD NU
63. Longher Victoria Minoritati Abținere
64. Lungu Tudorița PNL DA
65. Lupescu Dumitru USR DA
66. Macovei Silviu Nicu PSD NU
67. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
68. Manole Petre-Florin PSD NU
69. Mareș Mara PNL DA
70. Marica Petru-Sorin PSD NU
71. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
72. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
73. Mihalescul Dumitru PNL DA
74. Mînzatu Roxana PSD NU
75. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
76. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
77. Munteanu Ioan PSD NU
78. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
79. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
80. Neață Eugen PSD NU
81. Niță Nicu PSD NU
82. Nosa Iuliu PSD NU
83. Olteanu Daniel PNL DA
84. Oprea Dumitru PNL DA
85. Pambuccian Varujan Minoritati Abținere
86. Paraschiv Rodica PSD NU
87. Pașcan Emil-Marius PMP DA
88. Păle Dănuț PSD NU
89. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
90. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
91. Pop Andrei PSD NU
92. Pop Georgian PSD NU
93. Pop Tudor Rareș USR DA
94. Popa Florin PSD NU
95. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
96. Popescu Pavel PNL DA
97. Presură Alexandra PSD NU
98. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
99. Prună Cristina-Mădălina USR DA
100. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
101. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
102. Răduț Violeta PSD NU
103. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
104. Roman Florin-Claudiu PNL DA
105. Romanescu Cristinel PNL DA
106. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
107. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
108. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
109. Seres Dénes UDMR NU
110. Simion Lucian-Eduard PSD NU
111. Simonis Alfred - Robert PSD NU
112. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD NU
113. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
114. Solomon Adrian PSD NU
115. Spânu Ion PSD NU
116. Stancu Florinel PSD NU
117. Stănescu Alexandru PSD NU
118. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
119. Szabó Ödön UDMR NU
120. Șarapatin Elvira PSD NU
121. Șotcan Theodora PSD NU
122. Șova Lucian PSD NU
123. Șovăială Constantin PNL DA
124. Ștefan Corneliu PSD NU
125. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
126. Terea Ioan PSD NU
127. Tripa Florin-Dan PSD NU
128. Tudor Beatrice PSD NU
129. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
130. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
131. Varga Vasile PNL Abținere
132. Vass Levente UDMR NU
133. Vîrză Mihăiță PSD NU
134. Vlase Petru Gabriel PSD NU
135. Zainea Cornel USR DA
136. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 17 decembrie 2018, 2:56
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro