Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.06.2006 > 12:54 Versiunea pentru printare
Marți, 20 iunie 2006, ora 12:54

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-4
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 313/2006 pentru modificarea anexei la Legea bibliotecilor nr.334/2002, republicată
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:254 83 57 23 38 20 11 12 10
- voturi pentru (DA):244 79 56 23 37 18 11 11 9
- voturi împotrivă (NU):5 3 - - - 1 - - 1
- abțineri:3 - - - 1 1 - 1 -
- nu au votat:2 1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amarie Constantin PSD DA
6. Amet Aledin Minoritati Abținere
7. Andreica Romică PNL DA
8. Antal Árpád-András UDMR DA
9. Antal István UDMR NU
10. Antonescu George Crin Laurențiu PNL DA
11. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
12. Ardelean Lia PC DA
13. Asztalos Ferenc UDMR DA
14. Avram Dumitru PRM DA
15. Baban Ștefan PRM DA
16. Bara Nicolae PD-L DA
17. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
18. Băeșu George PSD DA
19. Bănicioiu Nicolae PSD DA
20. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
21. Bejinariu Eugen - DA
22. Bivolaru Ioan PSD DA
23. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
24. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
25. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
26. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
27. Bónis István UDMR DA
28. Borbély László UDMR DA
29. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
30. Brînzan Ovidiu PSD DA
31. Brînză William Gabriel PD-L DA
32. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
33. Buciu Angela PRM DA
34. Buciuta Ștefan Minoritati DA
35. Buda Daniel PD-L DA
36. Buda Ioan PSD DA
37. Buruiană Aprodu Daniela PRM DA
38. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
39. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
40. Calimente Mihăiță PNL DA
41. Canacheu Costică PD-L DA
42. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
43. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD -
44. Călian Petru PC DA
45. Călin Ion PSD DA
46. Câmpanu Liviu PNL DA
47. Chiper Gheorghe PSD DA
48. Chiș Filonaș PSD DA
49. Cindrea Ioan PSD DA
50. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
51. Cliveti Minodora PSD DA
52. Cocrea Olguța - DA
53. Codîrlă Liviu PRM DA
54. Constantinescu Anca PD-L DA
55. Constantinescu Viorel PSD DA
56. Crăciunescu Grigore PNL DA
57. Cutean Vasile Emilian PSD DA
58. Dan Iosif PSD DA
59. Diaconescu Renică PC DA
60. Dida Corneliu Ioan PSD DA
61. Dobre Traian PNL DA
62. Dorneanu Valer PSD DA
63. Dragomir Dumitru PRM DA
64. Dragomir Gheorghe PNL DA
65. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
66. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
67. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD NU
68. Dumitrescu Liana Minoritati DA
69. Dumitrescu Zamfir - DA
70. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
71. Dumitriu Mihai PSD DA
72. Dușa Mircea PSD DA
73. Erdei Dolóczki István UDMR DA
74. Faina Constantin PC DA
75. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
76. Fenechiu Relu PNL DA
77. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
78. Furo Iuliu Ioan PRM DA
79. Gabor Gheorghe PNL DA
80. Găleteanu Monalisa PSD DA
81. Georgescu Filip PSD DA
82. Gerea Andrei Dominic PNL DA
83. Gheorghe Valeriu PNL DA
84. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
85. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
86. Ghișe Ioan PNL DA
87. Giurgiu Mircia - DA
88. Glăvan Ștefan PC DA
89. Godja Petru PSD DA
90. Gonțea Ion PD-L DA
91. Grigore Dan PD-L DA
92. Grosaru Mircea Minoritati DA
93. Gubandru Aurel PSD DA
94. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
95. Hoban Ioan PNL DA
96. Hoinaru Marian PNL DA
97. Hrebenciuc Viorel PSD DA
98. Iancu Iulian PSD DA
99. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
100. Ionescu Daniel PSD DA
101. Iordache Grațiela Denisa PC DA
102. Iriza Marius PRM DA
103. Iustian Mircea Teodor PNL DA
104. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
105. Kelemen Hunor UDMR DA
106. Kerekes Károly UDMR DA
107. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
108. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
109. Kovacs Attila UDMR DA
110. Lakatos Petru UDMR DA
111. Lambrino Radu PD-L DA
112. Lari-Iorga Leonida - NU
113. Lificiu Petru - DA
114. Longher Ghervazen Minoritati DA
115. Luchian Ion PNL DA
116. Macaleți Costică PSD DA
117. Magheru Paul PRM DA
118. Manda Iulian Claudiu PSD DA
119. Manolescu Oana Minoritati DA
120. Manta Pantelimon PC DA
121. Marian Dan Mihai PNL DA
122. Marin Constantin PSD NU
123. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
124. Máté András-Levente UDMR DA
125. Matei Cătălin Lucian PSD DA
126. Mazăre Alexandru PSD DA
127. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
128. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
129. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
130. Mătușa Tudor PRM DA
131. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
132. Micula Cătălin PNL DA
133. Mihalache Sorin Dan PSD DA
134. Mihei Andrian-Sirojea PC DA
135. Mircea Costache PRM DA
136. Mircovici Niculae Minoritati DA
137. Mironescu Laurențiu PD-L DA
138. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
139. Mitrea Manuela PSD DA
140. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL -
141. Mînzînă Ion PRM DA
142. Mocanu Alexandru PD-L DA
143. Mocanu Vasile PSD DA
144. Mocioalcă Ion PSD DA
145. Mohora Tudor PSD DA
146. Moisoiu Adrian PRM DA
147. Moldovan Emil Radu PSD DA
148. Momanu Corneliu PNL DA
149. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
150. Movilă Petru PD-L DA
151. Munteanu Ioan PSD DA
152. Muscă Monica Octavia PNL DA
153. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
154. Nassar Rodica PSD DA
155. Năstase Adrian PSD DA
156. Nechita Aurel PSD DA
157. Nicolicea Eugen PSD DA
158. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
159. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
160. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
161. Niță Constantin PSD DA
162. Nosa Iuliu PSD DA
163. Oancea Viorel PNL DA
164. Olarean Aurel PD-L DA
165. Oltean Ioan PD-L DA
166. Olteanu Bogdan PNL DA
167. Oprea Gabriel PSD DA
168. Ovidenie Costel - DA
169. Palăr Ionel PNL DA
170. Pambuccian Varujan Minoritati DA
171. Pardău Dumitru PNL DA
172. Pavelescu Aurelian - DA
173. Paveliu Marian Sorin PNL DA
174. Petrea Constantin PD-L DA
175. Plumb Rovana PSD DA
176. Ponta Victor-Viorel PSD DA
177. Pop Claudiu Adrian PSD DA
178. Popa Cornel PNL DA
179. Popa Daniela PC DA
180. Popescu Dan Ioan PSD DA
181. Popescu Florin Aurelian PNL DA
182. Popescu Ionica Constanța PC DA
183. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
184. Preda Cezar-Florin PD-L DA
185. Preda Ion PNL DA
186. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
187. Pupeză Viorel PSD DA
188. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
189. Pușcaș Vasile PSD DA
190. Pușcă Mircea Valer PNL DA
191. Puzdrea Dumitru PD-L DA
192. Racoceanu Viorel PD-L DA
193. Radan Mihai Minoritati DA
194. Raicu Romeo Marius PD-L DA
195. Rădulescu Cristian PD-L DA
196. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
197. Rus Ioan Aurel PRM DA
198. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
199. Sanda Victor PSD DA
200. Sandu Gabriel PNL DA
201. Sandu-Capră Mihai PNL DA
202. Sasu Ion PSD DA
203. Săniuță Marian-Florian PSD DA
204. Sârbu Marian PSD DA
205. Sârbu Mugurel Liviu - DA
206. Scutaru Adrian George PNL DA
207. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
208. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
209. Sirețeanu Mihail PSD DA
210. Sóki Béla UDMR DA
211. Soporan Vasile Filip PSD DA
212. Stan Ioan PSD DA
213. Stan Ion PSD NU
214. Stanciu Anghel PSD DA
215. Stănescu Cristian PRM DA
216. Stănescu Mircea PD-L Abținere
217. Stănișoară Mihai PD-L DA
218. Stoica Ion - DA
219. Străchinaru Petre PD-L DA
220. Strungă Emil PNL DA
221. Știrbeț Cornel PNL DA
222. Știucă Alecsandru PSD DA
223. Tamás Sándor UDMR DA
224. Tămagă Constantin PSD DA
225. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
226. Tărniceru Petru PSD DA
227. Teodorescu George Alin PSD DA
228. Timar Liviu PSD DA
229. Todoran Pavel PSD DA
230. Toma Florentina Marilena PSD DA
231. Toma Horia-Victor PNL DA
232. Toró Tiberiu UDMR Abținere
233. Tudor Constantin PC DA
234. Tudor Marcu PRM DA
235. Tudose Mihai PSD DA
236. Turcan Raluca PNL DA
237. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
238. Ujeniuc Dragoș PNL DA
239. Ungureanu Petre PNL DA
240. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
241. Ursărescu Dorinel PNL DA
242. Vainer Aurel Minoritati DA
243. Varga Attila UDMR DA
244. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
245. Vălean Adina Ioana PNL DA
246. Văsioiu Horia PD-L DA
247. Vlase Petru Gabriel PSD DA
248. Vlădoiu Aurel PSD DA
249. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
250. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
251. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
252. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
253. Zegrean Augustin PD-L DA
254. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 17 iunie 2019, 22:24
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro