Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.06.2006 > 12:54 Versiunea pentru printare
Marți, 20 iunie 2006, ora 12:54

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-5
Subiect vot: Vot final
PL 258/2006 pentru modificarea art.12 din Legea nr.15/1990 privind reorganizarea unităților economice de stat ca regii autonome și societăți comerciale
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:257 84 57 23 40 20 12 11 10
- voturi pentru (DA):249 79 57 20 40 20 12 11 10
- voturi împotrivă (NU):2 2 - - - - - - -
- abțineri:5 2 - 3 - - - - -
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amarie Constantin PSD DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andreica Romică PNL DA
8. Antal Árpád-András UDMR DA
9. Antal István UDMR DA
10. Antonescu George Crin Laurențiu PNL DA
11. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
12. Ardelean Lia PC DA
13. Asztalos Ferenc UDMR DA
14. Avram Dumitru PRM DA
15. Baban Ștefan PRM DA
16. Bara Nicolae PD-L DA
17. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
18. Băeșu George PSD DA
19. Bănicioiu Nicolae PSD DA
20. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
21. Bejinariu Eugen - DA
22. Bentu Dumitru PSD DA
23. Bivolaru Ioan PSD DA
24. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
25. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
26. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
27. Bolcaș Lucian Augustin PRM Abținere
28. Bónis István UDMR DA
29. Borbély László UDMR DA
30. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
31. Brînzan Ovidiu PSD DA
32. Brînză William Gabriel PD-L DA
33. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
34. Buciu Angela PRM DA
35. Buciuta Ștefan Minoritati DA
36. Buda Daniel PD-L DA
37. Buda Ioan PSD DA
38. Buruiană Aprodu Daniela PRM DA
39. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
40. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
41. Calimente Mihăiță PNL DA
42. Canacheu Costică PD-L DA
43. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
44. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD -
45. Călian Petru PC DA
46. Călin Ion PSD DA
47. Chiper Gheorghe PSD DA
48. Chiș Filonaș PSD DA
49. Cindrea Ioan PSD DA
50. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
51. Cliveti Minodora PSD DA
52. Cocrea Olguța - DA
53. Codîrlă Liviu PRM DA
54. Constantinescu Anca PD-L DA
55. Constantinescu Viorel PSD DA
56. Crăciunescu Grigore PNL DA
57. Cutean Vasile Emilian PSD DA
58. Dan Iosif PSD NU
59. Diaconescu Renică PC DA
60. Dida Corneliu Ioan PSD DA
61. Dobre Traian PNL DA
62. Dragomir Dumitru PRM DA
63. Dragomir Gheorghe PNL DA
64. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
65. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
66. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD Abținere
67. Dumitrescu Liana Minoritati DA
68. Dumitrescu Zamfir - DA
69. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
70. Dumitriu Mihai PSD DA
71. Dușa Mircea PSD DA
72. Erdei Dolóczki István UDMR DA
73. Faina Constantin PC DA
74. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
75. Fenechiu Relu PNL DA
76. Florea Damian PC DA
77. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
78. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
79. Furo Iuliu Ioan PRM DA
80. Gabor Gheorghe PNL DA
81. Găleteanu Monalisa PSD DA
82. Georgescu Filip PSD DA
83. Gerea Andrei Dominic PNL DA
84. Gheorghe Valeriu PNL DA
85. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
86. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
87. Ghișe Ioan PNL DA
88. Giurescu Ion PSD DA
89. Giurgiu Mircia - DA
90. Glăvan Ștefan PC DA
91. Godja Petru PSD DA
92. Gonțea Ion PD-L DA
93. Grigore Dan PD-L DA
94. Gubandru Aurel PSD DA
95. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
96. Hoban Ioan PNL DA
97. Hoinaru Marian PNL DA
98. Hrebenciuc Viorel PSD DA
99. Iancu Iulian PSD DA
100. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
101. Ionescu Daniel PSD DA
102. Iordache Grațiela Denisa PC DA
103. Iriza Marius PRM DA
104. Iustian Mircea Teodor PNL DA
105. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
106. Kelemen Hunor UDMR DA
107. Kerekes Károly UDMR DA
108. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
109. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
110. Kovacs Attila UDMR DA
111. Lakatos Petru UDMR DA
112. Lambrino Radu PD-L DA
113. Lari-Iorga Leonida - DA
114. Lificiu Petru - DA
115. Liga Dănuț PD-L DA
116. Longher Ghervazen Minoritati DA
117. Luchian Ion PNL DA
118. Macaleți Costică PSD DA
119. Magheru Paul PRM DA
120. Man Mircea PD-L DA
121. Manda Iulian Claudiu PSD DA
122. Manolescu Oana Minoritati DA
123. Manta Pantelimon PC DA
124. Marian Dan Mihai PNL DA
125. Marin Constantin PSD DA
126. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
127. Máté András-Levente UDMR DA
128. Matei Cătălin Lucian PSD DA
129. Mazăre Alexandru PSD DA
130. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
131. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
132. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
133. Mătușa Tudor PRM DA
134. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
135. Micula Cătălin PNL DA
136. Mihalache Sorin Dan PSD DA
137. Mihei Andrian-Sirojea PC DA
138. Mircea Costache PRM DA
139. Mircovici Niculae Minoritati DA
140. Mironescu Laurențiu PD-L DA
141. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
142. Mitrea Manuela PSD DA
143. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
144. Mînzînă Ion PRM DA
145. Mocanu Alexandru PD-L DA
146. Mocanu Vasile PSD DA
147. Mocioalcă Ion PSD DA
148. Mohora Tudor PSD DA
149. Moisoiu Adrian PRM DA
150. Moldovan Emil Radu PSD DA
151. Momanu Corneliu PNL DA
152. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
153. Movilă Petru PD-L DA
154. Munteanu Ioan PSD DA
155. Muscă Monica Octavia PNL DA
156. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
157. Nassar Rodica PSD DA
158. Năstase Adrian PSD DA
159. Nechita Aurel PSD DA
160. Nicolicea Eugen PSD DA
161. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
162. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
163. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
164. Niță Constantin PSD DA
165. Nosa Iuliu PSD DA
166. Oancea Viorel PNL DA
167. Olarean Aurel PD-L DA
168. Oltean Ioan PD-L DA
169. Olteanu Bogdan PNL DA
170. Oprea Gabriel PSD DA
171. Ovidenie Costel - DA
172. Palăr Ionel PNL DA
173. Pardău Dumitru PNL DA
174. Pavelescu Aurelian - DA
175. Paveliu Marian Sorin PNL DA
176. Petrea Constantin PD-L DA
177. Plumb Rovana PSD DA
178. Ponta Victor-Viorel PSD DA
179. Pop Claudiu Adrian PSD DA
180. Popa Cornel PNL DA
181. Popa Daniela PC DA
182. Popescu Dan Ioan PSD DA
183. Popescu Florin Aurelian PNL DA
184. Popescu Ionica Constanța PC DA
185. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
186. Preda Cezar-Florin PD-L DA
187. Preda Ion PNL DA
188. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
189. Pupeză Viorel PSD DA
190. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
191. Pușcaș Vasile PSD DA
192. Pușcă Mircea Valer PNL DA
193. Puzdrea Dumitru PD-L DA
194. Racoceanu Viorel PD-L DA
195. Radan Mihai Minoritati DA
196. Raicu Romeo Marius PD-L DA
197. Rădulescu Cristian PD-L DA
198. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
199. Rus Ioan Aurel PRM DA
200. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
201. Sanda Victor PSD DA
202. Sandu Gabriel PNL DA
203. Sandu-Capră Mihai PNL DA
204. Sasu Ion PSD DA
205. Săniuță Marian-Florian PSD Abținere
206. Săpunaru Nini PNL DA
207. Sârbu Marian PSD DA
208. Sârbu Mugurel Liviu - DA
209. Scutaru Adrian George PNL DA
210. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
211. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
212. Sirețeanu Mihail PSD DA
213. Sóki Béla UDMR DA
214. Soporan Vasile Filip PSD DA
215. Stan Ioan PSD DA
216. Stan Ion PSD NU
217. Stanciu Anghel PSD DA
218. Stănescu Cristian PRM DA
219. Stănescu Mircea PD-L DA
220. Stănișoară Mihai PD-L DA
221. Stoica Ion - DA
222. Străchinaru Petre PD-L DA
223. Strungă Emil PNL DA
224. Știrbeț Cornel PNL DA
225. Știucă Alecsandru PSD DA
226. Tamás Sándor UDMR DA
227. Tămagă Constantin PSD DA
228. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
229. Tărniceru Petru PSD DA
230. Teodorescu George Alin PSD DA
231. Timar Liviu PSD DA
232. Todoran Pavel PSD DA
233. Toma Florentina Marilena PSD DA
234. Toma Horia-Victor PNL DA
235. Toró Tiberiu UDMR DA
236. Tudor Constantin PC DA
237. Tudor Marcu PRM Abținere
238. Tudose Mihai PSD DA
239. Turcan Raluca PNL DA
240. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
241. Ujeniuc Dragoș PNL DA
242. Ungureanu Petre PNL DA
243. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
244. Ursărescu Dorinel PNL DA
245. Vainer Aurel Minoritati DA
246. Varga Attila UDMR DA
247. Vasilescu Lia Olguța PRM Abținere
248. Vălean Adina Ioana PNL DA
249. Văsioiu Horia PD-L DA
250. Vlase Petru Gabriel PSD DA
251. Vlădoiu Aurel PSD DA
252. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
253. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
254. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
255. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
256. Zegrean Augustin PD-L DA
257. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 25 iunie 2019, 8:56
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro