Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 11.04.2017 > 12:46 Versiunea pentru printare
Marți, 11 aprilie 2017, ora 12:46

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 147/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.47/1992 privind organizarea și funcționarea Curții Constituționale
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:268 132 54 20 20 14 13 15
- voturi pentru (DA):178 132 2 - 20 14 4 6
- voturi împotrivă (NU):39 - 5 20 - - 9 5
- abțineri:51 - 47 - - - - 4
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL Abținere
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL NU
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Antal István-János UDMR DA
8. Anton Anton ALDE DA
9. Apjok Norbert UDMR DA
10. Ardelean Ben-Oni PNL Abținere
11. Axinte Vasile PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Badea Leonardo PSD DA
14. Balint Liviu-Ioan PMP DA
15. Banias Mircea Marius ALDE DA
16. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
17. Bălănescu Alexandru PSD DA
18. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Bende Sándor UDMR DA
21. Benedek Zacharie UDMR DA
22. Benga Tudor - Vlad USR NU
23. Benkő Erika UDMR DA
24. Bica Dănuț PNL Abținere
25. Bichineț Corneliu PMP DA
26. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
27. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
28. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
29. Bode Lucian Nicolae PNL Abținere
30. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
31. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
32. Bontea Vlad PSD DA
33. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
34. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
35. Botez Mihai-Cătălin USR NU
36. Bran-Voinea Ioana PSD DA
37. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
38. Budăi Marius-Constantin PSD DA
39. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
40. Bumb Sorin-Ioan PNL Abținere
41. Burciu Cristina PSD DA
42. Calotă Florică Ică ALDE DA
43. Căciulă Aurel PSD DA
44. Călin Ion PSD DA
45. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
46. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
47. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
48. Cherecheș Florica PNL Abținere
49. Cherecheș Viorica PNL Abținere
50. Chiriac Viorel PSD DA
51. Chiriță Dumitru PSD DA
52. Ciocan Dan PSD DA
53. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
54. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
55. Ciuhodaru Tudor PSD DA
56. Cîmpeanu Sorin Mihai ALDE DA
57. Cîtea Vasile PSD DA
58. Cobuz Maricela PSD DA
59. Cocoș Vasile PSD DA
60. Codreanu Constantin PMP NU
61. Cosma Andreea PSD DA
62. Cristache Cătălin PMP NU
63. Csép Éva-Andrea UDMR DA
64. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati NU
65. Csoma Botond UDMR DA
66. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
67. Culeafă Mihai PNL Abținere
68. Cupă Ion ALDE DA
69. Dehelean Silviu USR NU
70. Dinu Cristina-Elena PSD DA
71. Dîrzu Ioan PSD DA
72. Dobre Victor Paul PNL Abținere
73. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
74. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
75. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
76. Dohotaru Adrian-Octavian USR NU
77. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
78. Drulă Cătălin USR NU
79. Dunava Costel Neculai PSD DA
80. Erdei Dolóczki István UDMR DA
81. Farago Petru UDMR DA
82. Fădor Angelica PNL Abținere
83. Firczak Iulius Marian Minoritati NU
84. Florea Damian ALDE DA
85. Florea Oana-Consuela PSD DA
86. Floroiu Ionel PSD DA
87. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
88. Furic Iarco Minoritati NU
89. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
90. Gavrilă Camelia PSD DA
91. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
92. Găină Mihăiță PSD DA
93. Georgescu Nicolae PSD DA
94. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
95. Gheorghe Tinel PNL NU
96. Gheorghiu Bogdan PNL Abținere
97. Ghilea Găvrilă PNL Abținere
98. Ghinea Cristian USR NU
99. Giugea Nicolae PNL Abținere
100. Goga Octavian PMP NU
101. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
102. Halici Nicușor PSD DA
103. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
104. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL Abținere
105. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
106. Huncă Mihaela PSD DA
107. Huțucă Bogdan-Iulian PNL Abținere
108. Iacomi Iulian PSD DA
109. Iancu Iulian PSD DA
110. Iancu Marius-Ionel PSD DA
111. Iftimie Neculai PSD DA
112. Ignat Miron Minoritati DA
113. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
114. Ion Stelian-Cristian USR NU
115. Ionescu George PNL Abținere
116. Ioniță Antoneta PNL Abținere
117. Iordache Florin PSD DA
118. Itu Cornel PSD DA
119. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
120. Kelemen Hunor UDMR DA
121. Korodi Attila UDMR DA
122. Lazăr Sorin PSD DA
123. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL Abținere
124. Longher Victoria Minoritati DA
125. Lovin Dumitru ALDE DA
126. Lungu Tudorița PNL Abținere
127. Lupașcu Costel PSD DA
128. Lupescu Dumitru USR NU
129. Macovei Silviu Nicu PSD DA
130. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
131. Manole Petre-Florin PSD DA
132. Mareș Mara PNL Abținere
133. Marica Petru-Sorin PSD DA
134. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
135. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
136. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
137. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
138. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
139. Mînzatu Roxana PSD DA
140. Mocioalcă Ion PSD DA
141. Mohaci Mihai PSD DA
142. Moldovan Sorin-Dan PNL Abținere
143. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
144. Movilă Petru PMP DA
145. Munteanu Ioan PSD DA
146. Mușoiu Ștefan PSD DA
147. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
148. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
149. Neagu Nicolae PNL Abținere
150. Neață Eugen PSD DA
151. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
152. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
153. Nicolae Andrei PSD DA
154. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
155. Nicolicea Eugen PSD DA
156. Niță Mihai ALDE DA
157. Niță Nicu PSD DA
158. Nosa Iuliu PSD DA
159. Olar Corneliu PNL Abținere
160. Olteanu Daniel PNL Abținere
161. Oprea Dumitru PNL Abținere
162. Oprișcan Mihai Doru PNL Abținere
163. Oros Nechita-Adrian PNL Abținere
164. Oteșanu Daniela PSD DA
165. Pambuccian Varujan Minoritati Abținere
166. Paraschiv Rodica PSD DA
167. Pașcan Emil-Marius PMP NU
168. Pau Radu - Adrian PSD DA
169. Păle Dănuț PSD DA
170. Petrea Gabriel PSD DA
171. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati Abținere
172. Petric Octavian PSD DA
173. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
174. Pirtea Marilen - Gabriel PNL Abținere
175. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
176. Ponta Victor-Viorel PSD DA
177. Pop Andrei PSD DA
178. Pop Georgian PSD DA
179. Pop Tudor Rareș USR NU
180. Popa Florin PSD DA
181. Popa Mihai Valentin PSD DA
182. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
183. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
184. Popescu Pavel PNL Abținere
185. Popescu Virgil-Daniel PNL Abținere
186. Preda Cezar-Florin PNL Abținere
187. Presură Alexandra PSD DA
188. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
189. Prișcă Răzvan Sorin PNL Abținere
190. Prună Cristina-Mădălina USR NU
191. Radu Anișoara PSD DA
192. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
193. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL Abținere
194. Răcuci Claudiu-Vasile PNL Abținere
195. Rădulescu Alexandru PSD DA
196. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
197. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
198. Răduț Violeta PSD DA
199. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
200. Roman Florin-Claudiu PNL NU
201. Romanescu Cristinel PNL Abținere
202. Rotaru Alexandru PSD DA
203. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
204. Săftoiu Ana Adriana PNL Abținere
205. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
206. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
207. Sefer Cristian-George PMP NU
208. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
209. Seres Dénes UDMR DA
210. Sighiartău Robert-Ionatan PNL Abținere
211. Simion Lucian-Eduard PSD DA
212. Simionca Ionuț PMP DA
213. Simonis Alfred - Robert PSD DA
214. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
215. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
216. Solomon Adrian PSD DA
217. Spânu Ion PSD DA
218. Stamatian Vasile-Florin PNL Abținere
219. Stancu Florinel PSD DA
220. Stativă Irinel Ioan PSD DA
221. Stănescu Alexandru PSD DA
222. Steriu Valeriu-Andrei PMP NU
223. Stoica Bogdan-Alin Minoritati NU
224. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
225. Suciu Matei PSD DA
226. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
227. Szabó Ödön UDMR DA
228. Șarapatin Elvira PSD DA
229. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
230. Șimon Gheorghe PSD DA
231. Șișcu George PNL Abținere
232. Șotcan Theodora PSD DA
233. Șova Lucian PSD DA
234. Șovăială Constantin PNL Abținere
235. Ștefan Corneliu PSD DA
236. Ștefan Ion PNL Abținere
237. Tabugan Ion PMP NU
238. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
239. Terea Ioan PSD DA
240. Todor Adrian PSD DA
241. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
242. Toma Ilie PSD DA
243. Tripa Florin-Dan PSD DA
244. Trușcă Constantin PSD DA
245. Tudor Beatrice PSD DA
246. Tudose Mihai PSD DA
247. Turcan Raluca PNL Abținere
248. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
249. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
250. Varga Glad-Aurel PNL Abținere
251. Varga Vasile PNL Abținere
252. Vasile Daniel Minoritati DA
253. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
254. Vasilică Radu Costin PSD DA
255. Vass Levente UDMR DA
256. Văcaru Alin Vasile PSD DA
257. Velcea Nicolae PSD DA
258. Vexler Silviu Minoritati DA
259. Vîlceanu Dan PNL Abținere
260. Vîrză Mihăiță PSD DA
261. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
262. Vlase Petru Gabriel PSD DA
263. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
264. Voicu Mihai Alexandru PNL Abținere
265. Vosganian Varujan ALDE DA
266. Weber Mihai PSD DA
267. Zainea Cornel USR NU
268. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 26 ianuarie 2021, 1:52
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro