Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.06.2006 > 11:55 Versiunea pentru printare
Marți, 20 iunie 2006, ora 11:55

Poziție pe
ordinea de zi:
5
Subiect vot: Amendamentul de modificare a pragului de îndatorare la 40%
PL 466/2006 privind finanțele publice locale
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:181 52 41 17 31 16 11 6 7
- voturi pentru (DA):20 4 2 - 2 - 7 1 4
- voturi împotrivă (NU):153 47 38 17 26 14 3 5 3
- abțineri:5 1 - - 2 2 - - -
- nu au votat:3 - 1 - 1 - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
2. Albu Gheorghe PD-L NU
3. Almăjanu Marin PNL NU
4. Almășan Liviu PC DA
5. Amarie Constantin PSD NU
6. Amet Aledin Minoritati NU
7. Antal Árpád-András UDMR Abținere
8. Antal István UDMR NU
9. Apostolache Mihai Cristian PSD NU
10. Ardelean Lia PC DA
11. Asztalos Ferenc UDMR NU
12. Avram Dumitru PRM NU
13. Bardan Cornel Ștefan PD-L NU
14. Bănicioiu Nicolae PSD NU
15. Bejinariu Eugen - NU
16. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
17. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD NU
18. Boeriu Valeriu-Victor PNL NU
19. Bónis István UDMR NU
20. Boureanu Cristian Alexandru PNL -
21. Bruchental-Pop Ionela PD-L NU
22. Buciu Angela PRM NU
23. Buciuta Ștefan Minoritati NU
24. Buda Daniel PD-L NU
25. Buda Ioan PSD DA
26. Calimente Mihăiță PNL NU
27. Canacheu Costică PD-L NU
28. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD NU
29. Călian Petru PC DA
30. Călin Ion PSD NU
31. Câmpanu Liviu PNL NU
32. Chiper Gheorghe PSD NU
33. Chiș Filonaș PSD NU
34. Ciocâlteu Alexandru PD-L NU
35. Cliveti Minodora PSD NU
36. Cocrea Olguța - DA
37. Constantinescu Anca PD-L NU
38. Constantinescu Viorel PSD NU
39. Crăciunescu Grigore PNL NU
40. Diaconescu Marin PRM NU
41. Dida Corneliu Ioan PSD NU
42. Dragomir Dumitru PRM NU
43. Dragomir Gheorghe PNL NU
44. Drăguș Radu-Cătălin PD-L NU
45. Drețcanu Doina Micșunica PSD NU
46. Dumitrescu Zamfir - NU
47. Dumitriu Dragoș Petre PRM NU
48. Dumitriu Mihai PSD NU
49. Dușa Mircea PSD NU
50. Erdei Dolóczki István UDMR NU
51. Faina Constantin PC NU
52. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM NU
53. Fenechiu Relu PNL NU
54. Florea Damian PC -
55. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
56. Furo Iuliu Ioan PRM NU
57. Gabor Gheorghe PNL NU
58. Găleteanu Monalisa PSD NU
59. Gheorghe Valeriu PNL NU
60. Gheorghiof Titu Nicolae PNL NU
61. Ghișe Ioan PNL NU
62. Glăvan Ștefan PC NU
63. Godja Petru PSD NU
64. Gonțea Ion PD-L NU
65. Grigore Dan PD-L NU
66. Grosaru Mircea Minoritati NU
67. Gubandru Aurel PSD NU
68. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
69. Hanganu Romeo Octavian PC NU
70. Hellvig Eduard Raul PC DA
71. Hoban Ioan PNL NU
72. Hoinaru Marian PNL NU
73. Iancu Iulian PSD NU
74. Iliescu Valentin Adrian PD-L NU
75. Ionescu Daniel PSD NU
76. Iordache Grațiela Denisa PC DA
77. Iustian Mircea Teodor PNL NU
78. Kelemen Hunor UDMR NU
79. Kerekes Károly UDMR NU
80. Király Andrei-Gheorghe UDMR NU
81. Kovacs Attila UDMR NU
82. Lakatos Petru UDMR Abținere
83. Lambrino Radu PD-L -
84. Lificiu Petru - DA
85. Longher Ghervazen Minoritati NU
86. Man Mircea PD-L NU
87. Manta Pantelimon PC DA
88. Marian Dan Mihai PNL NU
89. Marin Constantin PSD NU
90. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
91. Máté András-Levente UDMR NU
92. Matei Cătălin Lucian PSD NU
93. Mazăre Alexandru PSD DA
94. Mălaimare Mihai Adrian PNL NU
95. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
96. Mătușa Tudor PRM NU
97. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
98. Micula Cătălin PNL NU
99. Mihei Andrian-Sirojea PC DA
100. Mircea Costache PRM NU
101. Mironescu Laurențiu PD-L NU
102. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L NU
103. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL NU
104. Mînzînă Ion PRM NU
105. Mocanu Alexandru PD-L NU
106. Mocanu Vasile PSD NU
107. Mocioalcă Ion PSD NU
108. Moisoiu Adrian PRM NU
109. Momanu Corneliu PNL NU
110. Movilă Petru PD-L NU
111. Munteanu Ioan PSD NU
112. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD NU
113. Nicolicea Eugen PSD NU
114. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
115. Nistoran Dorin-Liviu PD-L NU
116. Nițulescu Teodor PRM NU
117. Nosa Iuliu PSD NU
118. Oancea Viorel PNL NU
119. Olarean Aurel PD-L NU
120. Oltean Ioan PD-L DA
121. Olteanu Bogdan PNL NU
122. Oprea Gabriel PSD NU
123. Ovidenie Costel - DA
124. Palăr Ionel PNL NU
125. Paveliu Marian Sorin PNL NU
126. Petrea Constantin PD-L NU
127. Ponta Victor-Viorel PSD NU
128. Pop Claudiu Adrian PSD NU
129. Popa Cornel PNL NU
130. Popescu Dan Ioan PSD DA
131. Popescu Florin Aurelian PNL NU
132. Popp Cosmin Gabriel PD-L Abținere
133. Preda Cezar-Florin PD-L NU
134. Preda Ion PNL NU
135. Puchianu Ioan Dumitru PD-L NU
136. Pupeză Viorel PSD NU
137. Purceld Octavian-Mircea PRM NU
138. Pușcă Mircea Valer PNL DA
139. Raicu Romeo Marius PD-L NU
140. Rădulescu Cristian PD-L Abținere
141. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
142. Rus Ioan Aurel PRM NU
143. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
144. Rușanu Dan Radu PNL NU
145. Sanda Victor PSD NU
146. Sandu Gabriel PNL NU
147. Sasu Ion PSD NU
148. Săniuță Marian-Florian PSD Abținere
149. Sârbu Marian PSD NU
150. Sârbu Mugurel Liviu - DA
151. Scutaru Adrian George PNL NU
152. Semcu Adrian Emanuil PNL NU
153. Sóki Béla UDMR NU
154. Stan Ioan PSD NU
155. Stănescu Cristian PRM NU
156. Stoica Ion - NU
157. Străchinaru Petre PD-L NU
158. Strungă Emil PNL NU
159. Szekely Levente Csaba UDMR NU
160. Știrbeț Cornel PNL NU
161. Tamás Sándor UDMR NU
162. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD NU
163. Tărniceru Petru PSD NU
164. Timar Liviu PSD NU
165. Toma Florentina Marilena PSD NU
166. Toma Horia-Victor PNL NU
167. Toró Tiberiu UDMR NU
168. Tudose Mihai PSD NU
169. Turcan Raluca PNL NU
170. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
171. Ujeniuc Dragoș PNL NU
172. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD NU
173. Vasile Aurelia PSD NU
174. Vasilescu Lia Olguța PRM NU
175. Văsioiu Horia PD-L NU
176. Vlase Petru Gabriel PSD NU
177. Vlădoiu Aurel PSD NU
178. Voicu Cătălin PSD NU
179. Zaharia Claudius Mihail PNL NU
180. Zamfirescu Dan Dumitru PRM NU
181. Zegrean Augustin PD-L DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 19 iunie 2019, 4:11
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro