Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.04.2017 > 10:59 Versiunea pentru printare
Miercuri, 19 aprilie 2017, ora 10:59

Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 294/2016 privind aprobarea Programului Național "Creșe pentru copiii României "
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:143 77 20 21 11 5 4 5
- voturi pentru (DA):56 - 20 21 11 - 4 -
- voturi împotrivă (NU):87 77 - - - 5 - 5
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Antal István-János UDMR DA
2. Anton Anton ALDE NU
3. Axinte Vasile PSD NU
4. Barna Ilie Dan USR DA
5. Bălănescu Alexandru PSD NU
6. Benkő Erika UDMR DA
7. Bica Dănuț PNL DA
8. Bichineț Corneliu PMP DA
9. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
10. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
11. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
12. Botez Mihai-Cătălin USR DA
13. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
14. Bran Ioana PSD NU
15. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
16. Budăi Marius-Constantin PSD NU
17. Bulai Iulian USR DA
18. Burciu Cristina PSD NU
19. Calista Mara-Daniela PNL DA
20. Călin Ion PSD NU
21. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
22. Cherecheș Viorica PNL DA
23. Chichirău Cosette-Paula USR DA
24. Chiriac Viorel PSD NU
25. Ciocan Dan PSD NU
26. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
27. Cîtea Vasile PSD NU
28. Cocoș Vasile PSD NU
29. Codreanu Constantin PMP DA
30. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
31. Csoma Botond UDMR DA
32. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
33. Cupă Ion ALDE NU
34. Dehelean Silviu USR DA
35. Dinu Cristina-Elena PSD NU
36. Dobre Victor Paul PNL DA
37. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
38. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
39. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
40. Dohotaru Adrian-Octavian USR DA
41. Dunava Costel Neculai PSD NU
42. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
43. Erdei Dolóczki István UDMR DA
44. Farago Petru UDMR DA
45. Floroiu Ionel PSD NU
46. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
47. Furtună Mirela PSD NU
48. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
49. Gavrilă Camelia PSD NU
50. Găină Mihăiță PSD NU
51. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
52. Gheorghe Tinel PNL DA
53. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
54. Halici Nicușor PSD NU
55. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
56. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
57. Huncă Mihaela PSD NU
58. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
59. Iancu Iulian PSD NU
60. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
61. Ion Stelian-Cristian USR DA
62. Ioniță Antoneta PNL DA
63. Itu Cornel PSD NU
64. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
65. Jivan Luminița-Maria PSD NU
66. Korodi Attila UDMR DA
67. Lazăr Sorin PSD NU
68. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
69. Longher Victoria Minoritati NU
70. Lovin Dumitru ALDE NU
71. Lupescu Dumitru USR DA
72. Macovei Silviu Nicu PSD NU
73. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
74. Meiroșu Marilena-Emilia PSD NU
75. Mohaci Mihai PSD NU
76. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
77. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
78. Munteanu Ioan PSD NU
79. Mușoiu Ștefan PSD NU
80. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
81. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
82. Neagu Nicolae PNL DA
83. Neață Eugen PSD NU
84. Nechifor Cătălin-Ioan PSD NU
85. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
86. Niță Nicu PSD NU
87. Nosa Iuliu PSD NU
88. Oprea Dumitru PNL DA
89. Oteșanu Daniela PSD NU
90. Pană Adriana-Doina PSD NU
91. Paraschiv Rodica PSD NU
92. Pau Radu - Adrian PSD NU
93. Păle Dănuț PSD NU
94. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
95. Pop Andrei PSD NU
96. Popa Florin PSD NU
97. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
98. Popescu Pavel PNL DA
99. Presură Alexandra PSD NU
100. Prună Cristina-Mădălina USR DA
101. Radu Anișoara PSD NU
102. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
103. Rădulescu Alexandru PSD NU
104. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
105. Răduț Violeta PSD NU
106. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
107. Roman Florin-Claudiu PNL DA
108. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
109. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
110. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
111. Seres Dénes UDMR DA
112. Simonis Alfred - Robert PSD NU
113. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
114. Spânu Ion PSD NU
115. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
116. Stancu Florinel PSD NU
117. Stănescu Alexandru PSD NU
118. Suciu Matei PSD NU
119. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
120. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
121. Șarapatin Elvira PSD NU
122. Șișcu George PNL DA
123. Șotcan Theodora PSD NU
124. Șovăială Constantin PNL DA
125. Ștefan Corneliu PSD NU
126. Ștefan Ion PNL DA
127. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
128. Terea Ioan PSD NU
129. Toma Ilie PSD NU
130. Trușcă Constantin PSD NU
131. Tudor Beatrice PSD NU
132. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
133. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
134. Vass Levente UDMR DA
135. Văcaru Alin Vasile PSD NU
136. Vexler Silviu Minoritati NU
137. Vișan George-Gabriel PSD NU
138. Vîlceanu Dan PNL DA
139. Vîrză Mihăiță PSD NU
140. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
141. Vlase Petru Gabriel PSD NU
142. Zainea Cornel USR DA
143. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 18 decembrie 2018, 17:14
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro