Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.06.2006 > 13:08 Versiunea pentru printare
Marți, 20 iunie 2006, ora 13:08

Poziție pe
ordinea de zi:
5
Subiect vot: Vot final
PL 466/2006 privind finanțele publice locale
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:243 76 55 21 39 20 12 13 7
- voturi pentru (DA):239 74 55 20 38 20 12 13 7
- voturi împotrivă (NU):1 - - 1 - - - - -
- abțineri:2 2 - - - - - - -
- nu au votat:1 - - - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amarie Constantin PSD DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andreica Romică PNL DA
7. Antal Árpád-András UDMR DA
8. Antal István UDMR DA
9. Antonescu George Crin Laurențiu PNL DA
10. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
11. Ardelean Lia PC DA
12. Asztalos Ferenc UDMR DA
13. Avram Dumitru PRM DA
14. Baban Ștefan PRM DA
15. Bara Nicolae PD-L DA
16. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
17. Băeșu George PSD DA
18. Bănicioiu Nicolae PSD DA
19. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
20. Bejinariu Eugen - DA
21. Bivolaru Ioan PSD DA
22. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
23. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
24. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
25. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
26. Bónis István UDMR DA
27. Borbély László UDMR DA
28. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
29. Brînzan Ovidiu PSD DA
30. Brînză William Gabriel PD-L DA
31. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
32. Buciu Angela PRM DA
33. Buciuta Ștefan Minoritati DA
34. Buda Daniel PD-L DA
35. Buda Ioan PSD DA
36. Buruiană Aprodu Daniela PRM DA
37. Calimente Mihăiță PNL DA
38. Canacheu Costică PD-L DA
39. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
40. Călin Ion PSD DA
41. Chiper Gheorghe PSD DA
42. Chiș Filonaș PSD DA
43. Cindrea Ioan PSD DA
44. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
45. Codîrlă Liviu PRM DA
46. Constantinescu Anca PD-L DA
47. Crăciunescu Grigore PNL DA
48. Cutean Vasile Emilian PSD DA
49. Dan Iosif PSD DA
50. Diaconescu Renică PC DA
51. Dida Corneliu Ioan PSD DA
52. Dobre Traian PNL DA
53. Dorneanu Valer PSD DA
54. Dragomir Dumitru PRM NU
55. Dragomir Gheorghe PNL DA
56. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
57. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
58. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
59. Dumitrescu Liana Minoritati DA
60. Dumitrescu Zamfir - DA
61. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
62. Dumitriu Mihai PSD DA
63. Dușa Mircea PSD DA
64. Erdei Dolóczki István UDMR DA
65. Faina Constantin PC DA
66. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
67. Fenechiu Relu PNL DA
68. Firczak Gheorghe Minoritati DA
69. Florea Damian PC DA
70. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
71. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
72. Furo Iuliu Ioan PRM DA
73. Gabor Gheorghe PNL DA
74. Găleteanu Monalisa PSD DA
75. Georgescu Filip PSD DA
76. Gerea Andrei Dominic PNL DA
77. Gheorghe Valeriu PNL DA
78. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
79. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
80. Ghișe Ioan PNL DA
81. Giurgiu Mircia - DA
82. Glăvan Ștefan PC DA
83. Gonțea Ion PD-L DA
84. Grigore Dan PD-L DA
85. Grosaru Mircea Minoritati DA
86. Gubandru Aurel PSD DA
87. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
88. Hanganu Romeo Octavian PC DA
89. Hoban Ioan PNL DA
90. Hoinaru Marian PNL DA
91. Hrebenciuc Viorel PSD DA
92. Iancu Iulian PSD DA
93. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
94. Ionescu Daniel PSD DA
95. Iordache Grațiela Denisa PC DA
96. Iriza Marius PRM DA
97. Iustian Mircea Teodor PNL DA
98. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
99. Kelemen Hunor UDMR DA
100. Kerekes Károly UDMR DA
101. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
102. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
103. Kovacs Attila UDMR DA
104. Lakatos Petru UDMR DA
105. Lambrino Radu PD-L DA
106. Lificiu Petru - DA
107. Liga Dănuț PD-L -
108. Longher Ghervazen Minoritati DA
109. Luchian Ion PNL DA
110. Macaleți Costică PSD DA
111. Magheru Paul PRM DA
112. Man Mircea PD-L DA
113. Manda Iulian Claudiu PSD DA
114. Manolescu Oana Minoritati DA
115. Manta Pantelimon PC DA
116. Marian Dan Mihai PNL DA
117. Marin Constantin PSD DA
118. Martin Eduard-Stelian PSD DA
119. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
120. Máté András-Levente UDMR DA
121. Matei Cătălin Lucian PSD DA
122. Mazăre Alexandru PSD DA
123. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
124. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
125. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
126. Mătușa Tudor PRM DA
127. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
128. Micula Cătălin PNL DA
129. Mihalache Sorin Dan PSD DA
130. Mihei Andrian-Sirojea PC DA
131. Mircea Costache PRM DA
132. Mircovici Niculae Minoritati DA
133. Mironescu Laurențiu PD-L DA
134. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
135. Mitrea Manuela PSD DA
136. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
137. Mînzînă Ion PRM DA
138. Mocanu Alexandru PD-L DA
139. Mocanu Vasile PSD DA
140. Mocioalcă Ion PSD DA
141. Mohora Tudor PSD DA
142. Moisoiu Adrian PRM DA
143. Momanu Corneliu PNL DA
144. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
145. Movilă Petru PD-L DA
146. Munteanu Ioan PSD DA
147. Muscă Monica Octavia PNL DA
148. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
149. Nassar Rodica PSD DA
150. Năstase Adrian PSD DA
151. Nechita Aurel PSD DA
152. Nicolicea Eugen PSD DA
153. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
154. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
155. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
156. Nosa Iuliu PSD DA
157. Oancea Viorel PNL DA
158. Olarean Aurel PD-L DA
159. Oltean Ioan PD-L DA
160. Olteanu Bogdan PNL DA
161. Oprea Gabriel PSD DA
162. Ovidenie Costel - DA
163. Palăr Ionel PNL DA
164. Pardău Dumitru PNL DA
165. Paveliu Marian Sorin PNL DA
166. Petrea Constantin PD-L DA
167. Plumb Rovana PSD DA
168. Ponta Victor-Viorel PSD DA
169. Pop Claudiu Adrian PSD Abținere
170. Popa Cornel PNL DA
171. Popa Daniela PC DA
172. Popescu Florin Aurelian PNL DA
173. Popescu Ionica Constanța PC DA
174. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
175. Preda Cezar-Florin PD-L DA
176. Preda Ion PNL DA
177. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
178. Pupeză Viorel PSD DA
179. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
180. Pușcă Mircea Valer PNL DA
181. Puzdrea Dumitru PD-L DA
182. Racoceanu Viorel PD-L DA
183. Radan Mihai Minoritati DA
184. Raicu Romeo Marius PD-L DA
185. Rădulescu Cristian PD-L DA
186. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
187. Rus Ioan Aurel PRM DA
188. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
189. Sanda Victor PSD DA
190. Sandu Gabriel PNL DA
191. Sandu-Capră Mihai PNL DA
192. Sasu Ion PSD DA
193. Săniuță Marian-Florian PSD Abținere
194. Săpunaru Nini PNL DA
195. Sârbu Marian PSD DA
196. Sârbu Mugurel Liviu - DA
197. Scutaru Adrian George PNL DA
198. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
199. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
200. Sirețeanu Mihail PSD DA
201. Sóki Béla UDMR DA
202. Soporan Vasile Filip PSD DA
203. Stan Ioan PSD DA
204. Stan Ion PSD DA
205. Stanciu Anghel PSD DA
206. Stănescu Cristian PRM DA
207. Stănescu Mircea PD-L DA
208. Stănișoară Mihai PD-L DA
209. Stoica Ion - DA
210. Străchinaru Petre PD-L DA
211. Strungă Emil PNL DA
212. Știrbeț Cornel PNL DA
213. Știucă Alecsandru PSD DA
214. Tamás Sándor UDMR DA
215. Tămagă Constantin PSD DA
216. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
217. Tărniceru Petru PSD DA
218. Teodorescu George Alin PSD DA
219. Timar Liviu PSD DA
220. Todoran Pavel PSD DA
221. Toma Florentina Marilena PSD DA
222. Toma Horia-Victor PNL DA
223. Toró Tiberiu UDMR DA
224. Tudor Constantin PC DA
225. Tudor Marcu PRM DA
226. Tudose Mihai PSD DA
227. Turcan Raluca PNL DA
228. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
229. Ujeniuc Dragoș PNL DA
230. Ungureanu Petre PNL DA
231. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
232. Ursărescu Dorinel PNL DA
233. Vainer Aurel Minoritati DA
234. Varga Attila UDMR DA
235. Vălean Adina Ioana PNL DA
236. Văsioiu Horia PD-L DA
237. Vlase Petru Gabriel PSD DA
238. Vlădoiu Aurel PSD DA
239. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
240. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
241. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
242. Zegrean Augustin PD-L DA
243. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 21 iunie 2019, 0:33
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro