Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.04.2017 > 12:08 Versiunea pentru printare
Miercuri, 19 aprilie 2017, ora 12:08

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 169/2017 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.21/2017 pentru completarea art.2 alin.(1) din Legea nr.121/2011 privind participarea forțelor armate la misiuni și operații în afara teritoriului statului român
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:238 123 41 22 16 12 11 13
- voturi pentru (DA):236 123 40 22 16 12 11 12
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - - 1
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:1 - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
2. Andronache Gabriel PNL DA
3. Antal István-János UDMR DA
4. Anton Anton ALDE DA
5. Apjok Norbert UDMR DA
6. Ardelean Ben-Oni PNL DA
7. Avram Constantin ALDE DA
8. Axinte Vasile PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Balint Liviu-Ioan PMP DA
11. Banias Mircea Marius ALDE DA
12. Barna Ilie Dan USR DA
13. Bălănescu Alexandru PSD DA
14. Bejinariu Eugen PSD DA
15. Benedek Zacharie UDMR DA
16. Benga Tudor - Vlad USR DA
17. Benkő Erika UDMR DA
18. Bica Dănuț PNL DA
19. Bichineț Corneliu PMP DA
20. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
21. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
22. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
23. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
24. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
25. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
26. Botez Mihai-Cătălin USR DA
27. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
28. Bran Ioana PSD DA
29. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
30. Budăi Marius-Constantin PSD DA
31. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
32. Bulai Iulian USR DA
33. Burciu Cristina PSD DA
34. Calista Mara-Daniela PNL DA
35. Calotă Florică Ică ALDE DA
36. Călin Ion PSD DA
37. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
38. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
39. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
40. Cherecheș Viorica PNL DA
41. Chichirău Cosette-Paula USR DA
42. Chiriac Viorel PSD DA
43. Chiriță Dumitru PSD DA
44. Ciocan Dan PSD DA
45. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
46. Ciuhodaru Tudor PSD DA
47. Cîtea Vasile PSD DA
48. Cocoș Vasile PSD DA
49. Codreanu Constantin PMP DA
50. Constantin Daniel ALDE DA
51. Cosma Andreea PSD DA
52. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
53. Csép Éva-Andrea UDMR DA
54. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
55. Csoma Botond UDMR DA
56. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
57. Culeafă Mihai PNL DA
58. Cupă Ion ALDE DA
59. Cupșa Ioan PNL DA
60. Dan Nicușor Daniel USR DA
61. Dehelean Silviu USR DA
62. Dinu Cristina-Elena PSD DA
63. Dîrzu Ioan PSD DA
64. Dobre Victor Paul PNL DA
65. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
66. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
67. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
68. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
69. Dunava Costel Neculai PSD DA
70. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
71. Erdei Dolóczki István UDMR DA
72. Farago Petru UDMR DA
73. Fădor Angelica PNL DA
74. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
75. Florea Damian ALDE DA
76. Florea Oana-Consuela PSD DA
77. Floroiu Ionel PSD DA
78. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
79. Furic Iarco Minoritati DA
80. Furtună Mirela PSD DA
81. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
82. Gavrilă Camelia PSD DA
83. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
84. Găină Mihăiță PSD DA
85. Georgescu Nicolae PSD DA
86. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
87. Gheorghe Tinel PNL DA
88. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
89. Halici Nicușor PSD DA
90. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
91. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
92. Huncă Mihaela PSD DA
93. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
94. Iacomi Iulian PSD DA
95. Iancu Iulian PSD DA
96. Ibram Iusein Minoritati DA
97. Iftimie Neculai PSD DA
98. Ignat Miron Minoritati NU
99. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
100. Intotero Natalia-Elena PSD DA
101. Ion Stelian-Cristian USR DA
102. Ioniță Antoneta PNL DA
103. Iordache Florin PSD DA
104. Itu Cornel PSD DA
105. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
106. Jivan Luminița-Maria PSD DA
107. Kelemen Hunor UDMR DA
108. Korodi Attila UDMR DA
109. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
110. Lazăr Sorin PSD DA
111. Longher Victoria Minoritati DA
112. Lovin Dumitru ALDE DA
113. Lupașcu Costel PSD DA
114. Lupescu Dumitru USR DA
115. Macovei Silviu Nicu PSD DA
116. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
117. Manole Petre-Florin PSD DA
118. Mareș Mara PNL DA
119. Marica Petru-Sorin PSD DA
120. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
121. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
122. Mihalescul Dumitru PNL DA
123. Mînzatu Roxana PSD DA
124. Mocioalcă Ion PSD DA
125. Mohaci Mihai PSD DA
126. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
127. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
128. Movilă Petru PMP DA
129. Munteanu Ioan PSD DA
130. Mușoiu Ștefan PSD DA
131. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
132. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
133. Neagu Nicolae PNL DA
134. Neață Eugen PSD DA
135. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
136. Nicolae Andrei PSD DA
137. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
138. Nicolicea Eugen PSD DA
139. Nistor Laurențiu PSD DA
140. Niță Mihai ALDE DA
141. Niță Nicu PSD DA
142. Nosa Iuliu PSD DA
143. Olar Corneliu PNL DA
144. Olteanu Daniel PNL DA
145. Oprea Dumitru PNL DA
146. Oros Nechita-Adrian PNL DA
147. Oteșanu Daniela PSD DA
148. Pană Adriana-Doina PSD DA
149. Paraschiv Rodica PSD DA
150. Pașcan Emil-Marius PMP DA
151. Pau Radu - Adrian PSD DA
152. Păle Dănuț PSD DA
153. Petrea Gabriel PSD DA
154. Petric Octavian PSD DA
155. Pop Andrei PSD DA
156. Pop Georgian PSD DA
157. Popa Florin PSD DA
158. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
159. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
160. Popescu Pavel PNL DA
161. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
162. Preda Cezar-Florin PNL DA
163. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
164. Presură Alexandra PSD DA
165. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
166. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
167. Prună Cristina-Mădălina USR DA
168. Radu Anișoara PSD DA
169. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
170. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
171. Rădulescu Alexandru PSD DA
172. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
173. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
174. Răduț Violeta PSD DA
175. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
176. Roman Florin-Claudiu PNL DA
177. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
178. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
179. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
180. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
181. Sefer Cristian-George PMP DA
182. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
183. Seres Dénes UDMR DA
184. Simion Lucian-Eduard PSD DA
185. Simionca Ionuț PMP DA
186. Simonis Alfred - Robert PSD DA
187. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
188. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
189. Solomon Adrian PSD DA
190. Spânu Ion PSD DA
191. Stancu Florinel PSD DA
192. Stativă Irinel Ioan PSD DA
193. Stănescu Alexandru PSD DA
194. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
195. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
196. Suciu Matei PSD DA
197. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
198. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
199. Șarapatin Elvira PSD DA
200. Șimon Gheorghe PSD DA
201. Șișcu George PNL DA
202. Șotcan Theodora PSD DA
203. Șova Lucian PSD DA
204. Șovăială Constantin PNL DA
205. Ștefan Corneliu PSD DA
206. Ștefan Ion PNL DA
207. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
208. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
209. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
210. Terea Ioan PSD DA
211. Tîlvăr Angel PSD DA
212. Todor Adrian PSD DA
213. Toma Ilie PSD DA
214. Tomac Eugen PMP DA
215. Tripa Florin-Dan PSD DA
216. Trușcă Constantin PSD DA
217. Tudor Beatrice PSD DA
218. Tudose Mihai PSD DA
219. Turcan Raluca PNL DA
220. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
221. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
222. Varga Glad-Aurel PNL DA
223. Varga Vasile PNL DA
224. Vasile Daniel Minoritati DA
225. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
226. Vasilică Radu Costin PSD DA
227. Văcaru Alin Vasile PSD DA
228. Velcea Nicolae PSD DA
229. Vexler Silviu Minoritati DA
230. Vîlceanu Dan PNL -
231. Vîrză Mihăiță PSD DA
232. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
233. Vlase Petru Gabriel PSD DA
234. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
235. Weber Mihai PSD DA
236. Zainea Cornel USR DA
237. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
238. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 19 octombrie 2018, 16:46
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro