Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.04.2017 > 12:09 Versiunea pentru printare
Miercuri, 19 aprilie 2017, ora 12:09

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 341/2016 pentru modificarea art.800 alin.(2) din Legea nr.95/2006 privind reforma în domeniul sănătății
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:236 123 41 22 16 12 11 11
- voturi pentru (DA):154 123 2 - - 11 10 8
- voturi împotrivă (NU):78 - 39 22 16 - 1 -
- abțineri:2 - - - - - - 2
- nu au votat:2 - - - - 1 - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
2. Andronache Gabriel PNL NU
3. Antal István-János UDMR NU
4. Anton Anton ALDE DA
5. Apjok Norbert UDMR NU
6. Ardelean Ben-Oni PNL NU
7. Avram Constantin ALDE DA
8. Axinte Vasile PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Balint Liviu-Ioan PMP DA
11. Banias Mircea Marius ALDE -
12. Barna Ilie Dan USR NU
13. Bălănescu Alexandru PSD DA
14. Bejinariu Eugen PSD DA
15. Benedek Zacharie UDMR NU
16. Benga Tudor - Vlad USR NU
17. Benkő Erika UDMR NU
18. Bica Dănuț PNL NU
19. Biro Zsolt-Istvan UDMR NU
20. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR NU
21. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
22. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
23. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
24. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
25. Botez Mihai-Cătălin USR NU
26. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
27. Bran Ioana PSD DA
28. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
29. Budăi Marius-Constantin PSD DA
30. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
31. Bulai Iulian USR NU
32. Burciu Cristina PSD DA
33. Calista Mara-Daniela PNL NU
34. Calotă Florică Ică ALDE DA
35. Căciulă Aurel PSD DA
36. Călin Ion PSD DA
37. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
38. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
39. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
40. Cherecheș Viorica PNL NU
41. Chichirău Cosette-Paula USR NU
42. Chiriac Viorel PSD DA
43. Chiriță Dumitru PSD DA
44. Ciocan Dan PSD DA
45. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
46. Cîtea Vasile PSD DA
47. Cocoș Vasile PSD DA
48. Codreanu Constantin PMP DA
49. Constantin Daniel ALDE DA
50. Cosma Andreea PSD DA
51. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
52. Csép Éva-Andrea UDMR NU
53. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati -
54. Csoma Botond UDMR NU
55. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
56. Culeafă Mihai PNL DA
57. Cupă Ion ALDE DA
58. Cupșa Ioan PNL NU
59. Dan Nicușor Daniel USR NU
60. Dehelean Silviu USR NU
61. Dinu Cristina-Elena PSD DA
62. Dîrzu Ioan PSD DA
63. Dobre Victor Paul PNL NU
64. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
65. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
66. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
67. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
68. Dunava Costel Neculai PSD DA
69. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
70. Erdei Dolóczki István UDMR NU
71. Farago Petru UDMR NU
72. Fădor Angelica PNL NU
73. Florea Damian ALDE DA
74. Florea Oana-Consuela PSD DA
75. Floroiu Ionel PSD DA
76. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
77. Furic Iarco Minoritati DA
78. Furtună Mirela PSD DA
79. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
80. Gavrilă Camelia PSD DA
81. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
82. Găină Mihăiță PSD DA
83. Georgescu Nicolae PSD DA
84. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
85. Gheorghe Tinel PNL NU
86. Goga Octavian PMP DA
87. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
88. Halici Nicușor PSD DA
89. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
90. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
91. Huncă Mihaela PSD DA
92. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
93. Iacomi Iulian PSD DA
94. Iancu Iulian PSD DA
95. Ibram Iusein Minoritati DA
96. Iftimie Neculai PSD DA
97. Ignat Miron Minoritati DA
98. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
99. Intotero Natalia-Elena PSD DA
100. Ion Stelian-Cristian USR NU
101. Ioniță Antoneta PNL NU
102. Iordache Florin PSD DA
103. Itu Cornel PSD DA
104. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
105. Jivan Luminița-Maria PSD DA
106. Kelemen Hunor UDMR NU
107. Korodi Attila UDMR NU
108. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
109. Lazăr Sorin PSD DA
110. Longher Victoria Minoritati DA
111. Lovin Dumitru ALDE DA
112. Lupașcu Costel PSD DA
113. Lupescu Dumitru USR NU
114. Macovei Silviu Nicu PSD DA
115. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
116. Manole Petre-Florin PSD DA
117. Mareș Mara PNL NU
118. Marica Petru-Sorin PSD DA
119. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
120. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
121. Mihalescul Dumitru PNL NU
122. Mînzatu Roxana PSD DA
123. Mocioalcă Ion PSD DA
124. Mohaci Mihai PSD DA
125. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
126. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
127. Movilă Petru PMP DA
128. Munteanu Ioan PSD DA
129. Mușoiu Ștefan PSD DA
130. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
131. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
132. Neagu Nicolae PNL NU
133. Neață Eugen PSD DA
134. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
135. Nicolae Andrei PSD DA
136. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
137. Nicolicea Eugen PSD DA
138. Nistor Laurențiu PSD DA
139. Niță Mihai ALDE DA
140. Niță Nicu PSD DA
141. Nosa Iuliu PSD DA
142. Olar Corneliu PNL NU
143. Olteanu Daniel PNL NU
144. Oprea Dumitru PNL NU
145. Oros Nechita-Adrian PNL NU
146. Oteșanu Daniela PSD DA
147. Pană Adriana-Doina PSD DA
148. Paraschiv Rodica PSD DA
149. Pașcan Emil-Marius PMP NU
150. Pau Radu - Adrian PSD DA
151. Păle Dănuț PSD DA
152. Petrea Gabriel PSD DA
153. Petric Octavian PSD DA
154. Pop Andrei PSD DA
155. Pop Georgian PSD DA
156. Popa Florin PSD DA
157. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
158. Popescu Pavel PNL NU
159. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
160. Preda Cezar-Florin PNL NU
161. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
162. Presură Alexandra PSD DA
163. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
164. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
165. Prună Cristina-Mădălina USR NU
166. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
167. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
168. Rădulescu Alexandru PSD DA
169. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
170. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
171. Răduț Violeta PSD DA
172. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
173. Roman Florin-Claudiu PNL NU
174. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
175. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
176. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
177. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
178. Sefer Cristian-George PMP DA
179. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
180. Seres Dénes UDMR NU
181. Simion Lucian-Eduard PSD DA
182. Simionca Ionuț PMP DA
183. Simonis Alfred - Robert PSD DA
184. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
185. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
186. Solomon Adrian PSD DA
187. Spânu Ion PSD DA
188. Stancu Florinel PSD DA
189. Stativă Irinel Ioan PSD DA
190. Stănescu Alexandru PSD DA
191. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
192. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
193. Suciu Matei PSD DA
194. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
195. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
196. Șarapatin Elvira PSD DA
197. Șimon Gheorghe PSD DA
198. Șișcu George PNL NU
199. Șotcan Theodora PSD DA
200. Șova Lucian PSD DA
201. Șovăială Constantin PNL NU
202. Ștefan Corneliu PSD DA
203. Ștefan Ion PNL NU
204. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
205. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
206. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
207. Terea Ioan PSD DA
208. Tîlvăr Angel PSD DA
209. Todor Adrian PSD DA
210. Toma Ilie PSD DA
211. Tomac Eugen PMP DA
212. Tripa Florin-Dan PSD DA
213. Trușcă Constantin PSD DA
214. Tudor Beatrice PSD DA
215. Tudose Mihai PSD DA
216. Turcan Raluca PNL NU
217. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
218. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
219. Varga Glad-Aurel PNL NU
220. Varga Vasile PNL DA
221. Vasile Daniel Minoritati DA
222. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
223. Vasilică Radu Costin PSD DA
224. Văcaru Alin Vasile PSD DA
225. Velcea Nicolae PSD DA
226. Vexler Silviu Minoritati DA
227. Vișan George-Gabriel PSD DA
228. Vîlceanu Dan PNL NU
229. Vîrză Mihăiță PSD DA
230. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
231. Vlase Petru Gabriel PSD DA
232. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
233. Weber Mihai PSD DA
234. Zainea Cornel USR NU
235. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
236. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 18 octombrie 2018, 5:29
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro