Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.04.2017 > 12:12 Versiunea pentru printare
Miercuri, 19 aprilie 2017, ora 12:12

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 312/2014 de modificare a Legii nr.134/2010 privind Codul de procedură civilă
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:241 124 42 24 16 12 11 12
- voturi pentru (DA):231 124 42 24 16 12 1 12
- voturi împotrivă (NU):9 - - - - - 9 -
- abțineri:1 - - - - - 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
2. Andronache Gabriel PNL DA
3. Antal István-János UDMR DA
4. Anton Anton ALDE DA
5. Apjok Norbert UDMR DA
6. Ardelean Ben-Oni PNL DA
7. Avram Constantin ALDE DA
8. Axinte Vasile PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Balint Liviu-Ioan PMP DA
11. Banias Mircea Marius ALDE DA
12. Barna Ilie Dan USR DA
13. Bălănescu Alexandru PSD DA
14. Bejinariu Eugen PSD DA
15. Benedek Zacharie UDMR DA
16. Benga Tudor - Vlad USR DA
17. Benkő Erika UDMR DA
18. Bica Dănuț PNL DA
19. Bichineț Corneliu PMP NU
20. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
21. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
22. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
23. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
24. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
25. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
26. Botez Mihai-Cătălin USR DA
27. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
28. Bran Ioana PSD DA
29. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
30. Budăi Marius-Constantin PSD DA
31. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
32. Bulai Iulian USR DA
33. Burciu Cristina PSD DA
34. Calista Mara-Daniela PNL DA
35. Calotă Florică Ică ALDE DA
36. Căciulă Aurel PSD DA
37. Călin Ion PSD DA
38. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
39. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
40. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
41. Cherecheș Viorica PNL DA
42. Chichirău Cosette-Paula USR DA
43. Chiriac Viorel PSD DA
44. Chiriță Dumitru PSD DA
45. Ciocan Dan PSD DA
46. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
47. Ciuhodaru Tudor PSD DA
48. Cîtea Vasile PSD DA
49. Cocoș Vasile PSD DA
50. Codreanu Constantin PMP NU
51. Constantin Daniel ALDE DA
52. Cosma Andreea PSD DA
53. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
54. Csép Éva-Andrea UDMR DA
55. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
56. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
57. Culeafă Mihai PNL DA
58. Cupă Ion ALDE DA
59. Cupșa Ioan PNL DA
60. Dan Nicușor Daniel USR DA
61. Dehelean Silviu USR DA
62. Dinu Cristina-Elena PSD DA
63. Dîrzu Ioan PSD DA
64. Dobre Victor Paul PNL DA
65. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
66. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
67. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
68. Dohotaru Adrian-Octavian USR DA
69. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
70. Dunava Costel Neculai PSD DA
71. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
72. Erdei Dolóczki István UDMR DA
73. Farago Petru UDMR DA
74. Fădor Angelica PNL DA
75. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
76. Florea Damian ALDE DA
77. Florea Oana-Consuela PSD DA
78. Floroiu Ionel PSD DA
79. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
80. Furic Iarco Minoritati DA
81. Furtună Mirela PSD DA
82. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
83. Gavrilă Camelia PSD DA
84. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
85. Găină Mihăiță PSD DA
86. Georgescu Nicolae PSD DA
87. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
88. Gheorghe Tinel PNL DA
89. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
90. Halici Nicușor PSD DA
91. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
92. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
93. Huncă Mihaela PSD DA
94. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
95. Iacomi Iulian PSD DA
96. Iancu Iulian PSD DA
97. Iftimie Neculai PSD DA
98. Ignat Miron Minoritati DA
99. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
100. Intotero Natalia-Elena PSD DA
101. Ion Stelian-Cristian USR DA
102. Ioniță Antoneta PNL DA
103. Iordache Florin PSD DA
104. Itu Cornel PSD DA
105. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
106. Jivan Luminița-Maria PSD DA
107. Kelemen Hunor UDMR DA
108. Korodi Attila UDMR DA
109. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
110. Lazăr Sorin PSD DA
111. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
112. Longher Victoria Minoritati DA
113. Lovin Dumitru ALDE DA
114. Lupașcu Costel PSD DA
115. Lupescu Dumitru USR DA
116. Macovei Silviu Nicu PSD DA
117. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
118. Manole Petre-Florin PSD DA
119. Mareș Mara PNL DA
120. Marica Petru-Sorin PSD DA
121. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
122. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
123. Mihalescul Dumitru PNL DA
124. Mînzatu Roxana PSD DA
125. Mocioalcă Ion PSD DA
126. Mohaci Mihai PSD DA
127. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
128. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
129. Movilă Petru PMP NU
130. Munteanu Ioan PSD DA
131. Mușoiu Ștefan PSD DA
132. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
133. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
134. Neagu Nicolae PNL DA
135. Neață Eugen PSD DA
136. Nicolae Andrei PSD DA
137. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
138. Nicolicea Eugen PSD DA
139. Nistor Laurențiu PSD DA
140. Niță Mihai ALDE DA
141. Niță Nicu PSD DA
142. Nosa Iuliu PSD DA
143. Olar Corneliu PNL DA
144. Olteanu Daniel PNL DA
145. Oprea Dumitru PNL DA
146. Oros Nechita-Adrian PNL DA
147. Oteșanu Daniela PSD DA
148. Pană Adriana-Doina PSD DA
149. Paraschiv Rodica PSD DA
150. Pașcan Emil-Marius PMP NU
151. Pau Radu - Adrian PSD DA
152. Păle Dănuț PSD DA
153. Petrea Gabriel PSD DA
154. Petric Octavian PSD DA
155. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
156. Pop Andrei PSD DA
157. Pop Georgian PSD DA
158. Popa Florin PSD DA
159. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
160. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
161. Popescu Pavel PNL DA
162. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
163. Preda Cezar-Florin PNL DA
164. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
165. Presură Alexandra PSD DA
166. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
167. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
168. Prună Cristina-Mădălina USR DA
169. Radu Anișoara PSD DA
170. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
171. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
172. Rădulescu Alexandru PSD DA
173. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
174. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
175. Răduț Violeta PSD DA
176. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
177. Roman Florin-Claudiu PNL DA
178. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
179. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
180. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
181. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
182. Sefer Cristian-George PMP NU
183. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
184. Seres Dénes UDMR DA
185. Simion Lucian-Eduard PSD DA
186. Simionca Ionuț PMP NU
187. Simonis Alfred - Robert PSD DA
188. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
189. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
190. Solomon Adrian PSD DA
191. Spânu Ion PSD DA
192. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
193. Stancu Florinel PSD DA
194. Stativă Irinel Ioan PSD DA
195. Stănescu Alexandru PSD DA
196. Steriu Valeriu-Andrei PMP NU
197. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
198. Suciu Matei PSD DA
199. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
200. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
201. Șarapatin Elvira PSD DA
202. Șimon Gheorghe PSD DA
203. Șișcu George PNL DA
204. Șotcan Theodora PSD DA
205. Șova Lucian PSD DA
206. Șovăială Constantin PNL DA
207. Ștefan Corneliu PSD DA
208. Ștefan Ion PNL DA
209. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
210. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
211. Terea Ioan PSD DA
212. Tîlvăr Angel PSD DA
213. Todor Adrian PSD DA
214. Toma Ilie PSD DA
215. Tomac Eugen PMP NU
216. Tripa Florin-Dan PSD DA
217. Trușcă Constantin PSD DA
218. Tudor Beatrice PSD DA
219. Tudose Mihai PSD DA
220. Turcan Raluca PNL DA
221. Turcescu Robert-Nicolae PMP Abținere
222. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
223. Varga Glad-Aurel PNL DA
224. Varga Vasile PNL DA
225. Vasile Daniel Minoritati DA
226. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
227. Vasilică Radu Costin PSD DA
228. Vass Levente UDMR DA
229. Văcaru Alin Vasile PSD DA
230. Velcea Nicolae PSD DA
231. Vexler Silviu Minoritati DA
232. Vișan George-Gabriel PSD DA
233. Vîlceanu Dan PNL DA
234. Vîrză Mihăiță PSD DA
235. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
236. Vlase Petru Gabriel PSD DA
237. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
238. Weber Mihai PSD DA
239. Zainea Cornel USR DA
240. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
241. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 17 decembrie 2018, 18:24
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro