Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.04.2017 > 12:13 Versiunea pentru printare
Miercuri, 19 aprilie 2017, ora 12:13

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 259/2015 Legea traducătorilor și interpreților
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:240 124 41 24 16 12 12 11
- voturi pentru (DA):230 123 41 24 16 12 3 11
- voturi împotrivă (NU):10 1 - - - - 9 -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
2. Andronache Gabriel PNL DA
3. Antal István-János UDMR DA
4. Anton Anton ALDE DA
5. Apjok Norbert UDMR DA
6. Ardelean Ben-Oni PNL DA
7. Avram Constantin ALDE DA
8. Axinte Vasile PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Balint Liviu-Ioan PMP DA
11. Banias Mircea Marius ALDE DA
12. Barna Ilie Dan USR DA
13. Bălănescu Alexandru PSD DA
14. Bejinariu Eugen PSD DA
15. Benedek Zacharie UDMR DA
16. Benga Tudor - Vlad USR DA
17. Benkő Erika UDMR DA
18. Bica Dănuț PNL DA
19. Bichineț Corneliu PMP NU
20. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
21. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
22. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
23. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
24. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
25. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
26. Botez Mihai-Cătălin USR DA
27. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
28. Bran Ioana PSD DA
29. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
30. Budăi Marius-Constantin PSD DA
31. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
32. Bulai Iulian USR DA
33. Burciu Cristina PSD DA
34. Calista Mara-Daniela PNL DA
35. Calotă Florică Ică ALDE DA
36. Căciulă Aurel PSD DA
37. Călin Ion PSD DA
38. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
39. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
40. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
41. Cherecheș Viorica PNL DA
42. Chichirău Cosette-Paula USR DA
43. Chiriac Viorel PSD DA
44. Chiriță Dumitru PSD DA
45. Ciocan Dan PSD DA
46. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
47. Ciuhodaru Tudor PSD DA
48. Cîtea Vasile PSD DA
49. Cocoș Vasile PSD DA
50. Codreanu Constantin PMP NU
51. Constantin Daniel ALDE DA
52. Cosma Andreea PSD DA
53. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
54. Csép Éva-Andrea UDMR DA
55. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
56. Culeafă Mihai PNL DA
57. Cupă Ion ALDE DA
58. Cupșa Ioan PNL DA
59. Dan Nicușor Daniel USR DA
60. Dehelean Silviu USR DA
61. Dinu Cristina-Elena PSD DA
62. Dîrzu Ioan PSD DA
63. Dobre Victor Paul PNL DA
64. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
65. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
66. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
67. Dohotaru Adrian-Octavian USR DA
68. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
69. Dunava Costel Neculai PSD DA
70. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
71. Erdei Dolóczki István UDMR DA
72. Farago Petru UDMR DA
73. Fădor Angelica PNL DA
74. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
75. Florea Damian ALDE DA
76. Florea Oana-Consuela PSD DA
77. Floroiu Ionel PSD DA
78. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
79. Furic Iarco Minoritati DA
80. Furtună Mirela PSD DA
81. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
82. Gavrilă Camelia PSD DA
83. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
84. Găină Mihăiță PSD DA
85. Georgescu Nicolae PSD DA
86. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
87. Gheorghe Tinel PNL DA
88. Goga Octavian PMP DA
89. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
90. Gudu Vasile PNL DA
91. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
92. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
93. Huncă Mihaela PSD DA
94. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
95. Iacomi Iulian PSD DA
96. Iancu Iulian PSD DA
97. Iftimie Neculai PSD DA
98. Ignat Miron Minoritati DA
99. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
100. Intotero Natalia-Elena PSD DA
101. Ion Stelian-Cristian USR DA
102. Ioniță Antoneta PNL DA
103. Iordache Florin PSD DA
104. Itu Cornel PSD DA
105. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
106. Jivan Luminița-Maria PSD DA
107. Kelemen Hunor UDMR DA
108. Korodi Attila UDMR DA
109. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
110. Lazăr Sorin PSD DA
111. Longher Victoria Minoritati DA
112. Lovin Dumitru ALDE DA
113. Lupașcu Costel PSD DA
114. Lupescu Dumitru USR DA
115. Macovei Silviu Nicu PSD DA
116. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
117. Manole Petre-Florin PSD DA
118. Mareș Mara PNL DA
119. Marica Petru-Sorin PSD DA
120. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
121. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
122. Mihalescul Dumitru PNL DA
123. Mînzatu Roxana PSD DA
124. Mocioalcă Ion PSD DA
125. Mohaci Mihai PSD DA
126. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
127. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
128. Movilă Petru PMP NU
129. Munteanu Ioan PSD DA
130. Mușoiu Ștefan PSD DA
131. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
132. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
133. Neagu Nicolae PNL DA
134. Neață Eugen PSD DA
135. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
136. Nicolae Andrei PSD DA
137. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
138. Nicolicea Eugen PSD DA
139. Nistor Laurențiu PSD DA
140. Niță Mihai ALDE DA
141. Niță Nicu PSD DA
142. Nosa Iuliu PSD DA
143. Olar Corneliu PNL DA
144. Olteanu Daniel PNL DA
145. Oprea Dumitru PNL DA
146. Oros Nechita-Adrian PNL DA
147. Oteșanu Daniela PSD DA
148. Pană Adriana-Doina PSD DA
149. Paraschiv Rodica PSD DA
150. Pașcan Emil-Marius PMP DA
151. Pau Radu - Adrian PSD DA
152. Păle Dănuț PSD DA
153. Petrea Gabriel PSD DA
154. Petric Octavian PSD DA
155. Pop Andrei PSD DA
156. Pop Georgian PSD DA
157. Popa Florin PSD DA
158. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
159. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
160. Popescu Pavel PNL DA
161. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
162. Preda Cezar-Florin PNL DA
163. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
164. Presură Alexandra PSD DA
165. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
166. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
167. Prună Cristina-Mădălina USR DA
168. Radu Anișoara PSD DA
169. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
170. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
171. Rădulescu Alexandru PSD DA
172. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
173. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
174. Răduț Violeta PSD DA
175. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
176. Roman Florin-Claudiu PNL DA
177. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
178. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
179. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
180. Sefer Cristian-George PMP NU
181. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
182. Seres Dénes UDMR DA
183. Simion Lucian-Eduard PSD DA
184. Simionca Ionuț PMP NU
185. Simonis Alfred - Robert PSD DA
186. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
187. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
188. Solomon Adrian PSD DA
189. Spânu Ion PSD DA
190. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
191. Stancu Florinel PSD DA
192. Stativă Irinel Ioan PSD DA
193. Stănescu Alexandru PSD DA
194. Steriu Valeriu-Andrei PMP NU
195. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
196. Suciu Matei PSD DA
197. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
198. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
199. Șarapatin Elvira PSD NU
200. Șimon Gheorghe PSD DA
201. Șișcu George PNL DA
202. Șotcan Theodora PSD DA
203. Șova Lucian PSD DA
204. Șovăială Constantin PNL DA
205. Ștefan Corneliu PSD DA
206. Ștefan Ion PNL DA
207. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
208. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
209. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
210. Terea Ioan PSD DA
211. Tîlvăr Angel PSD DA
212. Todor Adrian PSD DA
213. Toma Ilie PSD DA
214. Tomac Eugen PMP NU
215. Tripa Florin-Dan PSD DA
216. Trușcă Constantin PSD DA
217. Tudor Beatrice PSD DA
218. Tudose Mihai PSD DA
219. Turcan Raluca PNL DA
220. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
221. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
222. Varga Glad-Aurel PNL DA
223. Varga Vasile PNL DA
224. Vasile Daniel Minoritati DA
225. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
226. Vasilică Radu Costin PSD DA
227. Vass Levente UDMR DA
228. Văcaru Alin Vasile PSD DA
229. Velcea Nicolae PSD DA
230. Vexler Silviu Minoritati DA
231. Vișan George-Gabriel PSD DA
232. Vîlceanu Dan PNL DA
233. Vîrză Mihăiță PSD DA
234. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
235. Vlase Petru Gabriel PSD DA
236. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
237. Weber Mihai PSD DA
238. Zainea Cornel USR DA
239. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
240. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 15 octombrie 2018, 19:56
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro