Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.04.2017 > 12:15 Versiunea pentru printare
Miercuri, 19 aprilie 2017, ora 12:15

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 294/2016 privind aprobarea Programului Național "Creșe pentru copiii României "
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:246 124 42 24 17 14 12 13
- voturi pentru (DA):174 122 1 24 3 14 1 9
- voturi împotrivă (NU):67 1 40 - 14 - 11 1
- abțineri:3 1 1 - - - - 1
- nu au votat:2 - - - - - - 2

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
2. Andronache Gabriel PNL NU
3. Antal István-János UDMR NU
4. Anton Anton ALDE DA
5. Apjok Norbert UDMR DA
6. Ardelean Ben-Oni PNL NU
7. Avram Constantin ALDE DA
8. Axinte Vasile PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Balint Liviu-Ioan PMP NU
11. Banias Mircea Marius ALDE DA
12. Barna Ilie Dan USR DA
13. Bălănescu Alexandru PSD DA
14. Bejinariu Eugen PSD DA
15. Benedek Zacharie UDMR NU
16. Benga Tudor - Vlad USR DA
17. Benkő Erika UDMR DA
18. Bica Dănuț PNL NU
19. Bichineț Corneliu PMP NU
20. Biro Zsolt-Istvan UDMR NU
21. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
22. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
23. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
24. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
25. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
26. Botez Mihai-Cătălin USR DA
27. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
28. Bran Ioana PSD DA
29. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
30. Budăi Marius-Constantin PSD DA
31. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
32. Bulai Iulian USR DA
33. Burciu Cristina PSD DA
34. Calista Mara-Daniela PNL NU
35. Calotă Florică Ică ALDE DA
36. Căciulă Aurel PSD DA
37. Călin Ion PSD DA
38. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
39. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
40. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
41. Cherecheș Viorica PNL NU
42. Chichirău Cosette-Paula USR DA
43. Chiriac Viorel PSD DA
44. Chiriță Dumitru PSD DA
45. Ciocan Dan PSD DA
46. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
47. Ciuhodaru Tudor PSD NU
48. Cîtea Vasile PSD DA
49. Cocoș Vasile PSD DA
50. Codreanu Constantin PMP NU
51. Constantin Daniel ALDE DA
52. Cosma Andreea PSD DA
53. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
54. Csép Éva-Andrea UDMR NU
55. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati -
56. Csoma Botond UDMR NU
57. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
58. Culeafă Mihai PNL NU
59. Cupă Ion ALDE DA
60. Cupșa Ioan PNL NU
61. Dehelean Silviu USR DA
62. Dinu Cristina-Elena PSD DA
63. Dîrzu Ioan PSD DA
64. Dobre Victor Paul PNL NU
65. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
66. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
67. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
68. Dohotaru Adrian-Octavian USR DA
69. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
70. Dunava Costel Neculai PSD DA
71. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
72. Erdei Dolóczki István UDMR NU
73. Farago Petru UDMR NU
74. Fădor Angelica PNL NU
75. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
76. Florea Damian ALDE DA
77. Florea Oana-Consuela PSD DA
78. Floroiu Ionel PSD DA
79. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
80. Furic Iarco Minoritati DA
81. Furtună Mirela PSD DA
82. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
83. Gavrilă Camelia PSD DA
84. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
85. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
86. Găină Mihăiță PSD DA
87. Georgescu Nicolae PSD DA
88. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
89. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
90. Gheorghe Tinel PNL NU
91. Goga Octavian PMP DA
92. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
93. Halici Nicușor PSD DA
94. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
95. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
96. Huncă Mihaela PSD DA
97. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
98. Iacomi Iulian PSD DA
99. Iancu Iulian PSD DA
100. Ibram Iusein Minoritati -
101. Iftimie Neculai PSD DA
102. Ignat Miron Minoritati Abținere
103. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
104. Intotero Natalia-Elena PSD DA
105. Ion Stelian-Cristian USR DA
106. Ioniță Antoneta PNL NU
107. Iordache Florin PSD DA
108. Itu Cornel PSD DA
109. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
110. Jivan Luminița-Maria PSD DA
111. Kelemen Hunor UDMR NU
112. Korodi Attila UDMR NU
113. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
114. Lazăr Sorin PSD DA
115. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
116. Longher Victoria Minoritati DA
117. Lovin Dumitru ALDE DA
118. Lupașcu Costel PSD DA
119. Lupescu Dumitru USR DA
120. Macovei Silviu Nicu PSD DA
121. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
122. Manole Petre-Florin PSD DA
123. Mareș Mara PNL NU
124. Marica Petru-Sorin PSD DA
125. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
126. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
127. Mihalescul Dumitru PNL NU
128. Mînzatu Roxana PSD DA
129. Mocioalcă Ion PSD DA
130. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
131. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
132. Movilă Petru PMP NU
133. Munteanu Ioan PSD DA
134. Mușoiu Ștefan PSD DA
135. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
136. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
137. Neagu Nicolae PNL NU
138. Neață Eugen PSD DA
139. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
140. Nicolae Andrei PSD Abținere
141. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
142. Nicolicea Eugen PSD DA
143. Nistor Laurențiu PSD DA
144. Niță Mihai ALDE DA
145. Niță Nicu PSD DA
146. Nosa Iuliu PSD DA
147. Olar Corneliu PNL NU
148. Olteanu Daniel PNL NU
149. Oprea Dumitru PNL NU
150. Oros Nechita-Adrian PNL NU
151. Oteșanu Daniela PSD DA
152. Pană Adriana-Doina PSD DA
153. Paraschiv Rodica PSD DA
154. Pașcan Emil-Marius PMP NU
155. Pau Radu - Adrian PSD DA
156. Păle Dănuț PSD DA
157. Petrea Gabriel PSD DA
158. Petric Octavian PSD DA
159. Pop Andrei PSD DA
160. Pop Georgian PSD DA
161. Popa Florin PSD DA
162. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
163. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
164. Popescu Pavel PNL DA
165. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
166. Preda Cezar-Florin PNL NU
167. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
168. Presură Alexandra PSD DA
169. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
170. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
171. Prună Cristina-Mădălina USR DA
172. Radu Anișoara PSD DA
173. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
174. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
175. Rădulescu Alexandru PSD DA
176. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
177. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
178. Răduț Violeta PSD DA
179. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
180. Roman Florin-Claudiu PNL NU
181. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
182. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
183. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
184. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
185. Sefer Cristian-George PMP NU
186. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
187. Seres Dénes UDMR NU
188. Simion Lucian-Eduard PSD DA
189. Simionca Ionuț PMP NU
190. Simonis Alfred - Robert PSD DA
191. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
192. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
193. Solomon Adrian PSD DA
194. Spânu Ion PSD DA
195. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
196. Stancu Florinel PSD DA
197. Stativă Irinel Ioan PSD DA
198. Stănescu Alexandru PSD DA
199. Steriu Valeriu-Andrei PMP NU
200. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
201. Suciu Matei PSD DA
202. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
203. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
204. Șarapatin Elvira PSD DA
205. Șimon Gheorghe PSD DA
206. Șișcu George PNL NU
207. Șotcan Theodora PSD DA
208. Șova Lucian PSD DA
209. Șovăială Constantin PNL NU
210. Ștefan Corneliu PSD DA
211. Ștefan Ion PNL NU
212. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
213. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
214. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
215. Terea Ioan PSD DA
216. Tîlvăr Angel PSD DA
217. Todor Adrian PSD DA
218. Toma Ilie PSD DA
219. Tomac Eugen PMP NU
220. Tripa Florin-Dan PSD DA
221. Trușcă Constantin PSD DA
222. Tudor Beatrice PSD DA
223. Tudose Mihai PSD DA
224. Turcan Raluca PNL NU
225. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
226. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
227. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
228. Varga Glad-Aurel PNL Abținere
229. Varga Vasile PNL NU
230. Vasile Daniel Minoritati DA
231. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
232. Vasilică Radu Costin PSD DA
233. Vass Levente UDMR NU
234. Văcaru Alin Vasile PSD DA
235. Velcea Nicolae PSD DA
236. Vexler Silviu Minoritati DA
237. Vișan George-Gabriel PSD DA
238. Vîlceanu Dan PNL NU
239. Vîrză Mihăiță PSD DA
240. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
241. Vlase Petru Gabriel PSD DA
242. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
243. Weber Mihai PSD DA
244. Zainea Cornel USR DA
245. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
246. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 19 octombrie 2018, 1:12
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro