Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.04.2017 > 12:19 Versiunea pentru printare
Miercuri, 19 aprilie 2017, ora 12:19

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 408/2016 pentru modificarea Legii nr.51 din 08.03.2006 privind serviciile comunitare de utilități publice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:242 123 41 24 16 14 11 13
- voturi pentru (DA):224 123 40 24 - 14 11 12
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:18 - 1 - 16 - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
2. Andronache Gabriel PNL DA
3. Antal István-János UDMR Abținere
4. Anton Anton ALDE DA
5. Apjok Norbert UDMR Abținere
6. Ardelean Ben-Oni PNL DA
7. Avram Constantin ALDE DA
8. Axinte Vasile PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Balint Liviu-Ioan PMP DA
11. Banias Mircea Marius ALDE DA
12. Barna Ilie Dan USR DA
13. Bălănescu Alexandru PSD DA
14. Bejinariu Eugen PSD DA
15. Benedek Zacharie UDMR Abținere
16. Benga Tudor - Vlad USR DA
17. Benkő Erika UDMR Abținere
18. Bica Dănuț PNL DA
19. Bichineț Corneliu PMP DA
20. Biro Zsolt-Istvan UDMR Abținere
21. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
22. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
23. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
24. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
25. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
26. Botez Mihai-Cătălin USR DA
27. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
28. Bran Ioana PSD DA
29. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
30. Budăi Marius-Constantin PSD DA
31. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
32. Bulai Iulian USR DA
33. Burciu Cristina PSD DA
34. Calista Mara-Daniela PNL DA
35. Calotă Florică Ică ALDE DA
36. Călin Ion PSD DA
37. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
38. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
39. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
40. Cherecheș Viorica PNL DA
41. Chichirău Cosette-Paula USR DA
42. Chiriac Viorel PSD DA
43. Chiriță Dumitru PSD DA
44. Ciocan Dan PSD DA
45. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
46. Ciuhodaru Tudor PSD DA
47. Cîtea Vasile PSD DA
48. Cocoș Vasile PSD DA
49. Codreanu Constantin PMP DA
50. Constantin Daniel ALDE DA
51. Cosma Andreea PSD DA
52. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
53. Csép Éva-Andrea UDMR Abținere
54. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
55. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
56. Culeafă Mihai PNL DA
57. Cupă Ion ALDE DA
58. Cupșa Ioan PNL DA
59. Dan Nicușor Daniel USR DA
60. Dehelean Silviu USR DA
61. Dinu Cristina-Elena PSD DA
62. Dîrzu Ioan PSD DA
63. Dobre Victor Paul PNL DA
64. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
65. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
66. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
67. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
68. Dunava Costel Neculai PSD DA
69. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
70. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
71. Farago Petru UDMR Abținere
72. Fădor Angelica PNL DA
73. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
74. Florea Damian ALDE DA
75. Florea Oana-Consuela PSD DA
76. Floroiu Ionel PSD DA
77. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
78. Furic Iarco Minoritati DA
79. Furtună Mirela PSD DA
80. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
81. Gavrilă Camelia PSD DA
82. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
83. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
84. Găină Mihăiță PSD DA
85. Georgescu Nicolae PSD DA
86. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
87. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
88. Gheorghe Tinel PNL DA
89. Goga Octavian PMP DA
90. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
91. Halici Nicușor PSD DA
92. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
93. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
94. Huncă Mihaela PSD DA
95. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
96. Iacomi Iulian PSD DA
97. Iancu Iulian PSD DA
98. Ibram Iusein Minoritati DA
99. Iftimie Neculai PSD DA
100. Ignat Miron Minoritati DA
101. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
102. Intotero Natalia-Elena PSD DA
103. Ion Stelian-Cristian USR DA
104. Ioniță Antoneta PNL DA
105. Iordache Florin PSD DA
106. Itu Cornel PSD DA
107. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
108. Jivan Luminița-Maria PSD DA
109. Kelemen Hunor UDMR Abținere
110. Korodi Attila UDMR Abținere
111. Kulcsár-Terza József-György UDMR Abținere
112. Lazăr Sorin PSD DA
113. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
114. Longher Victoria Minoritati DA
115. Lovin Dumitru ALDE DA
116. Lupașcu Costel PSD DA
117. Lupescu Dumitru USR DA
118. Macovei Silviu Nicu PSD DA
119. Magyar Loránd-Bálint UDMR Abținere
120. Manole Petre-Florin PSD DA
121. Mareș Mara PNL DA
122. Marica Petru-Sorin PSD DA
123. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
124. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
125. Mihalescul Dumitru PNL DA
126. Mînzatu Roxana PSD DA
127. Mocioalcă Ion PSD DA
128. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
129. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
130. Movilă Petru PMP DA
131. Munteanu Ioan PSD DA
132. Mușoiu Ștefan PSD DA
133. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
134. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
135. Neagu Nicolae PNL DA
136. Neață Eugen PSD DA
137. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
138. Nicolae Andrei PSD DA
139. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
140. Nicolicea Eugen PSD DA
141. Nistor Laurențiu PSD DA
142. Niță Mihai ALDE DA
143. Niță Nicu PSD DA
144. Nosa Iuliu PSD DA
145. Olar Corneliu PNL DA
146. Oprea Dumitru PNL DA
147. Oros Nechita-Adrian PNL DA
148. Oteșanu Daniela PSD DA
149. Pană Adriana-Doina PSD DA
150. Paraschiv Rodica PSD DA
151. Pau Radu - Adrian PSD DA
152. Păle Dănuț PSD DA
153. Petrea Gabriel PSD DA
154. Petric Octavian PSD DA
155. Pop Andrei PSD DA
156. Pop Georgian PSD DA
157. Popa Florin PSD DA
158. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
159. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
160. Popescu Pavel PNL DA
161. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
162. Preda Cezar-Florin PNL DA
163. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
164. Presură Alexandra PSD DA
165. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
166. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
167. Prună Cristina-Mădălina USR DA
168. Radu Anișoara PSD DA
169. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
170. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
171. Rădulescu Alexandru PSD DA
172. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
173. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
174. Răduț Violeta PSD DA
175. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
176. Roman Florin-Claudiu PNL DA
177. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
178. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
179. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
180. Sebestyén Csaba-István UDMR Abținere
181. Sefer Cristian-George PMP DA
182. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
183. Seres Dénes UDMR Abținere
184. Simion Lucian-Eduard PSD DA
185. Simionca Ionuț PMP DA
186. Simonis Alfred - Robert PSD DA
187. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
188. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
189. Solomon Adrian PSD DA
190. Spânu Ion PSD DA
191. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
192. Stancu Florinel PSD DA
193. Stativă Irinel Ioan PSD DA
194. Stănescu Alexandru PSD DA
195. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
196. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
197. Suciu Matei PSD DA
198. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
199. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
200. Șarapatin Elvira PSD DA
201. Șimon Gheorghe PSD DA
202. Șișcu George PNL DA
203. Șotcan Theodora PSD DA
204. Șova Lucian PSD DA
205. Șovăială Constantin PNL DA
206. Ștefan Corneliu PSD DA
207. Ștefan Ion PNL DA
208. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
209. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
210. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
211. Terea Ioan PSD DA
212. Tîlvăr Angel PSD DA
213. Todor Adrian PSD DA
214. Toma Ilie PSD DA
215. Tomac Eugen PMP DA
216. Tripa Florin-Dan PSD DA
217. Trușcă Constantin PSD DA
218. Tudor Beatrice PSD DA
219. Tudose Mihai PSD DA
220. Turcan Raluca PNL DA
221. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
222. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
223. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
224. Varga Glad-Aurel PNL Abținere
225. Varga Vasile PNL DA
226. Vasile Daniel Minoritati DA
227. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
228. Vasilică Radu Costin PSD DA
229. Vass Levente UDMR Abținere
230. Văcaru Alin Vasile PSD DA
231. Velcea Nicolae PSD DA
232. Vexler Silviu Minoritati DA
233. Vișan George-Gabriel PSD DA
234. Vîlceanu Dan PNL DA
235. Vîrză Mihăiță PSD DA
236. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
237. Vlase Petru Gabriel PSD DA
238. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
239. Weber Mihai PSD DA
240. Zainea Cornel USR DA
241. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
242. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 18 octombrie 2018, 1:46
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro