Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.04.2017 > 12:22 Versiunea pentru printare
Miercuri, 19 aprilie 2017, ora 12:22

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 514/2016 privind adopția în România
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:241 125 40 23 17 14 10 12
- voturi pentru (DA):229 125 39 22 17 14 1 11
- voturi împotrivă (NU):10 - 1 - - - 9 -
- abțineri:2 - - 1 - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
2. Andronache Gabriel PNL DA
3. Antal István-János UDMR DA
4. Anton Anton ALDE DA
5. Apjok Norbert UDMR DA
6. Ardelean Ben-Oni PNL DA
7. Avram Constantin ALDE DA
8. Axinte Vasile PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Balint Liviu-Ioan PMP DA
11. Banias Mircea Marius ALDE DA
12. Barna Ilie Dan USR DA
13. Bălănescu Alexandru PSD DA
14. Bejinariu Eugen PSD DA
15. Benedek Zacharie UDMR DA
16. Benga Tudor - Vlad USR DA
17. Benkő Erika UDMR DA
18. Bica Dănuț PNL DA
19. Bichineț Corneliu PMP NU
20. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
21. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
22. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
23. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
24. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
25. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
26. Botez Mihai-Cătălin USR DA
27. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
28. Bran Ioana PSD DA
29. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
30. Budăi Marius-Constantin PSD DA
31. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
32. Bulai Iulian USR DA
33. Burciu Cristina PSD DA
34. Calista Mara-Daniela PNL DA
35. Calotă Florică Ică ALDE DA
36. Căciulă Aurel PSD DA
37. Călin Ion PSD DA
38. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
39. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
40. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
41. Cherecheș Viorica PNL DA
42. Chichirău Cosette-Paula USR DA
43. Chiriac Viorel PSD DA
44. Chiriță Dumitru PSD DA
45. Ciocan Dan PSD DA
46. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
47. Ciuhodaru Tudor PSD DA
48. Cîtea Vasile PSD DA
49. Cocoș Vasile PSD DA
50. Codreanu Constantin PMP NU
51. Constantin Daniel ALDE DA
52. Cosma Andreea PSD DA
53. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
54. Csép Éva-Andrea UDMR DA
55. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
56. Csoma Botond UDMR DA
57. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
58. Culeafă Mihai PNL DA
59. Cupă Ion ALDE DA
60. Cupșa Ioan PNL DA
61. Dan Nicușor Daniel USR DA
62. Dehelean Silviu USR DA
63. Dinu Cristina-Elena PSD DA
64. Dîrzu Ioan PSD DA
65. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
66. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
67. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
68. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
69. Dunava Costel Neculai PSD DA
70. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
71. Erdei Dolóczki István UDMR DA
72. Farago Petru UDMR DA
73. Fădor Angelica PNL DA
74. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
75. Florea Damian ALDE DA
76. Florea Oana-Consuela PSD DA
77. Floroiu Ionel PSD DA
78. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
79. Furic Iarco Minoritati DA
80. Furtună Mirela PSD DA
81. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
82. Gavrilă Camelia PSD DA
83. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
84. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
85. Găină Mihăiță PSD DA
86. Georgescu Nicolae PSD DA
87. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
88. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
89. Gheorghe Tinel PNL DA
90. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
91. Halici Nicușor PSD DA
92. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
93. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
94. Huncă Mihaela PSD DA
95. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
96. Iacomi Iulian PSD DA
97. Iancu Iulian PSD DA
98. Ibram Iusein Minoritati DA
99. Iftimie Neculai PSD DA
100. Ignat Miron Minoritati DA
101. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
102. Intotero Natalia-Elena PSD DA
103. Ion Stelian-Cristian USR DA
104. Ioniță Antoneta PNL DA
105. Iordache Florin PSD DA
106. Itu Cornel PSD DA
107. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
108. Jivan Luminița-Maria PSD DA
109. Kelemen Hunor UDMR DA
110. Korodi Attila UDMR DA
111. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
112. Lazăr Sorin PSD DA
113. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
114. Longher Victoria Minoritati DA
115. Lovin Dumitru ALDE DA
116. Lupașcu Costel PSD DA
117. Lupescu Dumitru USR Abținere
118. Macovei Silviu Nicu PSD DA
119. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
120. Manole Petre-Florin PSD DA
121. Mareș Mara PNL DA
122. Marica Petru-Sorin PSD DA
123. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
124. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
125. Mihalescul Dumitru PNL DA
126. Mînzatu Roxana PSD DA
127. Mocioalcă Ion PSD DA
128. Mohaci Mihai PSD DA
129. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
130. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
131. Movilă Petru PMP NU
132. Munteanu Ioan PSD DA
133. Mușoiu Ștefan PSD DA
134. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
135. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
136. Neagu Nicolae PNL DA
137. Neață Eugen PSD DA
138. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
139. Nicolae Andrei PSD DA
140. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
141. Nicolicea Eugen PSD DA
142. Nistor Laurențiu PSD DA
143. Niță Mihai ALDE DA
144. Niță Nicu PSD DA
145. Nosa Iuliu PSD DA
146. Olar Corneliu PNL DA
147. Oprea Dumitru PNL DA
148. Oros Nechita-Adrian PNL DA
149. Oteșanu Daniela PSD DA
150. Pană Adriana-Doina PSD DA
151. Paraschiv Rodica PSD DA
152. Pau Radu - Adrian PSD DA
153. Păle Dănuț PSD DA
154. Petrea Gabriel PSD DA
155. Petric Octavian PSD DA
156. Pop Andrei PSD DA
157. Pop Georgian PSD DA
158. Popa Florin PSD DA
159. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
160. Popescu Pavel PNL DA
161. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
162. Preda Cezar-Florin PNL DA
163. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
164. Presură Alexandra PSD DA
165. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
166. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
167. Prună Cristina-Mădălina USR DA
168. Radu Anișoara PSD DA
169. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
170. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
171. Rădulescu Alexandru PSD DA
172. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
173. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
174. Răduț Violeta PSD DA
175. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
176. Roman Florin-Claudiu PNL DA
177. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
178. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
179. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
180. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
181. Sefer Cristian-George PMP NU
182. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
183. Seres Dénes UDMR DA
184. Simion Lucian-Eduard PSD DA
185. Simionca Ionuț PMP NU
186. Simonis Alfred - Robert PSD DA
187. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
188. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
189. Solomon Adrian PSD DA
190. Spânu Ion PSD DA
191. Stancu Florinel PSD DA
192. Stativă Irinel Ioan PSD DA
193. Stănescu Alexandru PSD DA
194. Steriu Valeriu-Andrei PMP NU
195. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
196. Suciu Matei PSD DA
197. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
198. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
199. Șarapatin Elvira PSD DA
200. Șimon Gheorghe PSD DA
201. Șișcu George PNL DA
202. Șotcan Theodora PSD DA
203. Șova Lucian PSD DA
204. Șovăială Constantin PNL DA
205. Ștefan Corneliu PSD DA
206. Ștefan Ion PNL DA
207. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
208. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
209. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
210. Terea Ioan PSD DA
211. Tîlvăr Angel PSD DA
212. Todor Adrian PSD DA
213. Toma Ilie PSD DA
214. Tomac Eugen PMP NU
215. Tripa Florin-Dan PSD DA
216. Trușcă Constantin PSD DA
217. Tudor Beatrice PSD DA
218. Tudose Mihai PSD DA
219. Turcan Raluca PNL DA
220. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
221. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
222. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
223. Varga Glad-Aurel PNL NU
224. Varga Vasile PNL DA
225. Vasile Daniel Minoritati DA
226. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
227. Vasilică Radu Costin PSD DA
228. Vass Levente UDMR DA
229. Văcaru Alin Vasile PSD DA
230. Velcea Nicolae PSD DA
231. Vexler Silviu Minoritati DA
232. Vișan George-Gabriel PSD DA
233. Vîlceanu Dan PNL DA
234. Vîrză Mihăiță PSD DA
235. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
236. Vlase Petru Gabriel PSD DA
237. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
238. Weber Mihai PSD DA
239. Zainea Cornel USR DA
240. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
241. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 19 octombrie 2018, 17:09
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro