Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.05.2017 > 11:38 Versiunea pentru printare
Miercuri, 3 mai 2017, ora 11:38

Poziție pe
ordinea de zi:
5
Subiect vot: Pl-x nr.466/2016 - Text initial
PL 466/2016 privind "Legea Centenarului Marii Uniri de la 1 Decembrie 1918"
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:131 75 9 17 11 5 8 6
- voturi pentru (DA):87 74 2 6 - 5 - -
- voturi împotrivă (NU):22 - 7 8 - - 6 1
- abțineri:21 - - 3 11 - 2 5
- nu au votat:1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR Abținere
2. Andrușcă Dănuț PSD DA
3. Antal István-János UDMR Abținere
4. Anton Anton ALDE DA
5. Apjok Norbert UDMR Abținere
6. Axinte Vasile PSD DA
7. Badea Leonardo PSD DA
8. Barna Ilie Dan USR NU
9. Bejinariu Eugen PSD DA
10. Bende Sándor UDMR Abținere
11. Benkő Erika UDMR Abținere
12. Bica Dănuț PNL NU
13. Bichineț Corneliu PMP NU
14. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
15. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
16. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
17. Bontea Vlad PSD DA
18. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
19. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
20. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
21. Budăi Marius-Constantin PSD DA
22. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
23. Burciu Cristina PSD DA
24. Calotă Florică Ică ALDE DA
25. Căciulă Aurel PSD DA
26. Călin Ion PSD DA
27. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
28. Chiriac Viorel PSD -
29. Ciuhodaru Tudor PSD DA
30. Cîtea Vasile PSD DA
31. Codreanu Constantin PMP NU
32. Cosma Andreea PSD DA
33. Cosma Lavinia-Corina USR DA
34. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
35. Csép Éva-Andrea UDMR Abținere
36. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
37. Cupă Ion ALDE DA
38. Dehelean Silviu USR NU
39. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
40. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
41. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
42. Drulă Cătălin USR DA
43. Dunava Costel Neculai PSD DA
44. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
45. Farago Petru UDMR Abținere
46. Fădor Angelica PNL NU
47. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
48. Gavrilă Camelia PSD DA
49. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
50. Găină Mihăiță PSD DA
51. Georgescu Nicolae PSD DA
52. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
53. Ghinea Cristian USR NU
54. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
55. Halici Nicușor PSD DA
56. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
57. Iacomi Iulian PSD DA
58. Iftimie Neculai PSD DA
59. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
60. Ion Stelian-Cristian USR NU
61. Ioniță Antoneta PNL NU
62. Itu Cornel PSD DA
63. Korodi Attila UDMR Abținere
64. Lazăr Sorin PSD DA
65. Longher Victoria Minoritati Abținere
66. Lovin Dumitru ALDE DA
67. Lupescu Dumitru USR DA
68. Manole Petre-Florin PSD DA
69. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
70. Mohaci Mihai PSD DA
71. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
72. Munteanu Ioan PSD DA
73. Mușoiu Ștefan PSD DA
74. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
75. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
76. Neață Eugen PSD DA
77. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
78. Nicolae Andrei PSD DA
79. Niță Nicu PSD DA
80. Nosa Iuliu PSD DA
81. Olar Corneliu PNL NU
82. Paraschiv Rodica PSD DA
83. Pașcan Emil-Marius PMP Abținere
84. Pau Radu - Adrian PSD DA
85. Păle Dănuț PSD DA
86. Petrea Gabriel PSD DA
87. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati Abținere
88. Petric Octavian PSD DA
89. Pop Andrei PSD DA
90. Pop Georgian PSD DA
91. Popa Florin PSD DA
92. Popa Mihai Valentin PSD DA
93. Popescu Mariana-Venera Minoritati Abținere
94. Presură Alexandra PSD DA
95. Prună Cristina-Mădălina USR DA
96. Răduț Violeta PSD DA
97. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
98. Sebestyén Csaba-István UDMR Abținere
99. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
100. Simion Lucian-Eduard PSD DA
101. Simionca Ionuț PMP Abținere
102. Simonis Alfred - Robert PSD DA
103. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
104. Spânu Ion PSD DA
105. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
106. Stancu Florinel PSD DA
107. Stativă Irinel Ioan PSD DA
108. Stănescu Alexandru PSD DA
109. Suciu Matei PSD DA
110. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
111. Szabó Ödön UDMR Abținere
112. Șotcan Theodora PSD DA
113. Șovăială Constantin PNL DA
114. Ștefan Corneliu PSD DA
115. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
116. Todor Adrian PSD DA
117. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
118. Tomac Eugen PMP NU
119. Tripa Florin-Dan PSD DA
120. Tudor Beatrice PSD DA
121. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
122. Tușa Adriana Diana PSD DA
123. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
124. Varga Glad-Aurel PNL NU
125. Vasilică Radu Costin PSD DA
126. Văcaru Alin Vasile PSD DA
127. Velcea Nicolae PSD DA
128. Vișan George-Gabriel PSD DA
129. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
130. Zainea Cornel USR Abținere
131. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 22 octombrie 2018, 12:57
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro