Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.05.2017 > 11:33 Versiunea pentru printare
Miercuri, 3 mai 2017, ora 11:33

Poziție pe
ordinea de zi:
5
Subiect vot: Pl-x nr.466/2016 - Text initial
PL 466/2016 privind "Legea Centenarului Marii Uniri de la 1 Decembrie 1918"
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:133 74 12 16 13 4 9 5
- voturi pentru (DA):117 74 11 15 - 4 8 5
- voturi împotrivă (NU):13 - - - 13 - - -
- abțineri:3 - 1 1 - - 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
2. Andrușcă Dănuț PSD DA
3. Antal István-János UDMR NU
4. Anton Anton ALDE DA
5. Apjok Norbert UDMR NU
6. Axinte Vasile PSD DA
7. Badea Leonardo PSD DA
8. Balint Liviu-Ioan PMP DA
9. Barna Ilie Dan USR DA
10. Bejinariu Eugen PSD DA
11. Bende Sándor UDMR NU
12. Benedek Zacharie UDMR NU
13. Benkő Erika UDMR NU
14. Bica Dănuț PNL DA
15. Bichineț Corneliu PMP DA
16. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
17. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
18. Bodea Marius PNL DA
19. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
20. Bontea Vlad PSD DA
21. Botez Mihai-Cătălin USR DA
22. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
23. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
24. Budăi Marius-Constantin PSD DA
25. Burciu Cristina PSD DA
26. Calotă Florică Ică ALDE DA
27. Căciulă Aurel PSD DA
28. Călin Ion PSD DA
29. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
30. Chiriac Viorel PSD DA
31. Chiriță Dumitru PSD DA
32. Ciuhodaru Tudor PSD DA
33. Cîtea Vasile PSD DA
34. Codreanu Constantin PMP DA
35. Cosma Andreea PSD DA
36. Cosma Lavinia-Corina USR DA
37. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
38. Csép Éva-Andrea UDMR NU
39. Csoma Botond UDMR NU
40. Cupă Ion ALDE DA
41. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
42. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
43. Dohotaru Adrian-Octavian USR DA
44. Drulă Cătălin USR DA
45. Dunava Costel Neculai PSD DA
46. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
47. Farago Petru UDMR NU
48. Fădor Angelica PNL DA
49. Floroiu Ionel PSD DA
50. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
51. Găină Mihăiță PSD DA
52. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
53. Ghinea Cristian USR Abținere
54. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
55. Halici Nicușor PSD DA
56. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
57. Iacomi Iulian PSD DA
58. Intotero Natalia-Elena PSD DA
59. Ion Stelian-Cristian USR DA
60. Ioniță Antoneta PNL DA
61. Itu Cornel PSD DA
62. Korodi Attila UDMR NU
63. Lazăr Sorin PSD DA
64. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
65. Longher Victoria Minoritati DA
66. Lovin Dumitru ALDE DA
67. Lungu Tudorița PNL DA
68. Manole Petre-Florin PSD DA
69. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
70. Mînzatu Roxana PSD DA
71. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
72. Munteanu Ioan PSD DA
73. Mușoiu Ștefan PSD DA
74. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
75. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
76. Neață Eugen PSD DA
77. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
78. Nicolae Andrei PSD DA
79. Niță Nicu PSD DA
80. Nosa Iuliu PSD DA
81. Olteanu Daniel PNL DA
82. Paraschiv Rodica PSD DA
83. Pașcan Emil-Marius PMP Abținere
84. Pau Radu - Adrian PSD DA
85. Păle Dănuț PSD DA
86. Petrea Gabriel PSD DA
87. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
88. Petric Octavian PSD DA
89. Pop Andrei PSD DA
90. Pop Georgian PSD DA
91. Popa Florin PSD DA
92. Popa Mihai Valentin PSD DA
93. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
94. Presură Alexandra PSD DA
95. Prună Cristina-Mădălina USR DA
96. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
97. Răduț Violeta PSD DA
98. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
99. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
100. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
101. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
102. Simion Lucian-Eduard PSD DA
103. Simionca Ionuț PMP DA
104. Simonis Alfred - Robert PSD DA
105. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
106. Spânu Ion PSD DA
107. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
108. Stancu Florinel PSD DA
109. Stativă Irinel Ioan PSD DA
110. Stănescu Alexandru PSD DA
111. Suciu Matei PSD DA
112. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
113. Szabó Ödön UDMR NU
114. Șarapatin Elvira PSD DA
115. Șovăială Constantin PNL DA
116. Ștefan Corneliu PSD DA
117. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
118. Terea Ioan PSD DA
119. Todor Adrian PSD DA
120. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
121. Toma Ilie PSD DA
122. Tomac Eugen PMP DA
123. Tripa Florin-Dan PSD DA
124. Tudor Beatrice PSD DA
125. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
126. Tușa Adriana Diana PSD DA
127. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
128. Varga Glad-Aurel PNL Abținere
129. Văcaru Alin Vasile PSD DA
130. Vișan George-Gabriel PSD DA
131. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
132. Zainea Cornel USR DA
133. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 19 octombrie 2018, 21:49
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro